Skocz do zawartości

Przenośny grajek do HD555


Rekomendowane odpowiedzi

Hejo. Jak w temacie - dostałem trochę grosza, jestem uzależniony od muzyki, w domciu codziennie męczę wysłużone słuchawki w duecie z Audiotrakiem Prodigy HD. Wcześniej moim mp3 była Vedia A10 (pomijając przycinanie *.flac, ucinanie fragmentów utworów (do dziś nie wiem dlaczego) i kilka innych mankamentów) - służyła mi dosyć dobrze. W końcu dopadło ją jednak zużycie (wejścia słuchawkowe nie przekazują sygnału stereo na moją przejściówkę do HD555) i przydałoby się kupić coś nowego. Nie interesują mnie jakieś mp4, kolorowe ekraniki, wodotryski, sokowirówki i tego typu bajery - wyświetlacz, jak i całe mp3 ma być małe, poręczne i lekkie. A im mniej energii będzie zżerało wyświetlanie literek, nazwy utworu, kbps itd., tym lepiej. Z innych rzeczy, to jak największa pojemność (8GB to rozsądne minimum, chętnie wezmę więcej), KONIECZNIE obsługa *.flac i *.ogg (nie chce mi się specjalnie konwertować), dobrze byłoby żeby nie krztusił się dłuższymi utworami (typu ~1h). Zasilanie nie ma znaczenia - w Vedii bardzo przyjemnie korzystało się z aku, nie mam nic przeciwko, żeby to powtórzyć. Co do preferencji grania - zarówno house, jak i rock, metal - słowem, nie ograniczam się do jednego gatunku i nie chciałbym mieć predefiniowanego jednego eq (choć wiem, że to i tak daje tylko złudzenie). Cena? Im mniejsza, tym lepsza, choć zdaje sobie sprawę, że za 2 stówy to powącham używki. Mogę ofc poczekać na przypływ dodatkowej kaski, ale nie chciałbym płacić więcej jak 300 PLN (około 250 dałem za Vedię w sierpniu '09). Nie śledzę niestety rynku, więc zdaje się na Wasze opinie, zdanie i własne doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenośny wzmacniacz? Co to jest, z czym to się je i dlaczego jest mi niezbędne? Nie ukrywam, że muzyki przenośnie często słucham tam, gdzie jest hałas, inni ludzie, do tego mam przecież słuchawki 1/2-otwarte, więc nie mogę sobie pozwolić na pocisk +100dB, bo pewno ludziki zaczną mi się przyglądać, co ćpam, że słucham muzyki tak głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to pojąłem, tylko co mam kupić, w jakiej cenie, jakieś szczególne wymagania co do tego muszę mieć, czy po prostu wbijam na pierwszą lepszą stronkę i kupuje to, co w polecanych (domyślam się, że to babol dużego kalibru, ale wolę zapytać :P )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz kupować za granicą, to Sansa Clip+ lub Zip i do tego Fiio E6. Przy tych wymaganiach i budżecie, to jedyny wybór właściwie.

Natomiast w Azji wybór już będzie większy, szczególnie we wzmacniaczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że swojego dźwiękowca (Audiotrack Prodigy HD) polecił mi właśnie ktoś regularnie zgarniający sprzęt z Dalszego Wschodu (nie wiem dokładnie, gdzie takowy produkują, więc napisałem po prostu dalszy).
Kupować zagranicą mogę (ave Ebay), cło na zakupy z mniejszymi kwotami obowiązuje tak samo jak przy kupowaniu z USA, Kanady i ogólnie obu Ameryk? Czy są jakieś łagodniejsze przepisy?

Jeszcze jedno - te 15h ze specyfikacji to na serio serio 15h, czy pic na wodę/fotomontaż? I jak jest z dodatkowym slotem na kartę pamięci? Jedne jelenie na alledrogo wypisują frazesy w stylu 24GB pojemności, oficjalna strona ani słowa nie mówi o czymś takim, więc może jakiś użytkownik rozwieje wątpliwości?

Edytowane przez buczek93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24GB, to 8GB pamięci wewnętrznej + karta 16GB. I pewnie te 15 godzin da się wyciągnąć. Mi trzymał 10-12, w zależności od formatu oraz częstości zmian utworów, płyt itp. (w końcu wyświetlacz swoje ciągnie, nawet taki mały).

I przy takiej kwocie nie masz co się cłem przejmować.

 

A ze wzmacniaczy w okolicach 50 dolarów (by zmieścić się w 300 zł) masz m.in. Fiio E6, GoVibe Mini Box czy rodzinkę wzmacniaczy Hippo: Pipe, Box+ i Mook.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 PLN za przenośny wzmachol :o
Nie no, nie przesadzajmy, wystarczy mi dobra karta dźwiękowa w komputerze i dobre mp3, wzmacniacza i tak pewno nie kupię teraz (niezapowiedziane wydatki), ale okolica 100 PLN przemawia do mnie jakoś bardziej, niż 300 ;)
A karta jest, sprawdzałem specyfikację, będę się pewno rozglądał za czymś na allegro (bo na forum mnie uprzedzono niestety :x), już w pakiecie z dodatkowym miejscem na mjuzyszyn.
Za wszelką pomoc dziękuje, temat do zamknięcia czy co tam moderatorzy robią z rozwiązanymi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności