Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Przywracanie firmware D2, odbrickowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Jak odbricknąć D2?


Należę do osób które muszą wiedzieć dużo o swoich sprzętach-najlepiej wszystko.

Pewnego dnia stwierdziłem,że: fajnie gra więc może pogrzebię sobie w nim troszkę, a co tam - no i się zesrało. D2 pokazał mi fucka i zamknął się w sobie. Pomyślałem, że to chwilowe, przejdzie - nie przeszło.

Nie, to nie. Odpaliłem zacne forum mp3store, poczytałem, zajrzałem, znalazłem-po angielsku (o nie!). Godzinę mi zajęło przeproszenie D2 i przywrócenie go do normalnośći. Postanowiłem więc zdekodować opis przywracania firmware D2 który opublikowano na poniższej stronie.


1. Zasysamy (np. z http://iaudiophile.net/forums/showthread.php?t=17854tcctool-win32) i wypakowujemy do c:\tcctool (należy stwożyć folder tcctool na dysku C: lub innym)

2. Przestawiamy naszego kochanego D2 w tryb Recovery (wciskamy i trzymamy przycisk M i włączamy Power ON). W tym trybie odtwarzacz wogóle nie reaguje a wyświetlacz nie świeci. Jeżeli odtwarzacz nie będzie w trybie recovery wówczas Windows go nie wykryje jako nowego urządzenia albo wcale nie wykryje.

3. Windows XP (nie wiem jak inne) wykryje urządzenie i będzie chciał instalować sterowniki, my wskazujemy mu folder tcctool-driver-win32 w naszym c:\tcctool\ co skutkuje poprawną instalacją

4. Zasysamy właściwy, pożądany firmware do naszego D2 i rozpakowujemy gdzie chcemy-np. w przedpokoju :D

5. Z folderu 0 kopiujemy plik d2N.bin do c:\tcctool\

6. D2 podłączamy do kompa w trybie recovery.

7. Uruchamiamy wiersz poleceń cmd (Start-Urtuchom-wpisujemy "cmd"-ok) i przechodzimy do folderu c:\tcctool


-gdyby ktoś zapomniał zmiana folderu odbyw się poprzez komendę "cd" ,tzn:

mamy c:\document and setings\jasiu> chcemy c:\tcctool>

na końcu jasia wpisujemy cd c:\tcctool\

wygląda to tak c:\document and setings\jasiu>cd c:\tcctool\

i mamy to co chcemy


4. Uruchamiamy tcctool. Wpisujemy komendę tcctool -d cowond2 d2N.bin (wygląda to tak c:\tcctool>tcctool -d cowond2 d2N.bin) i zatwierdzamy enterem-robi coś tam coś tam i po chwili widzimy takie cóś:


c:\tcctool>tcctool -d cowond2 d2N.bin

tcctool v0.1 - © 2007 Dave Chapman

This is free software; see the source for copying conditions. There is NO

warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.


[iNFO] Using device "Cowon D2"

[iNFO] Searching for TCC device...

[iNFO] Found TCC device, uploading application.

[iNFO] Patching application uploaded successfully!


c:\tcctool>


Windows wykryje D2 i będzie on widoczny w menu Mój komputer.

5. Kopiujemy na D2 plik d2N.bin z folderu 0 i rozłączamy z komputerem.

6. Przestawiamy D2 w tryb Recovery i podłączamy do komputera.

7. Uruchamiamy tcctool.

8. D2 wyswietli nr firmware 0.00 potem biały ekran (u mnie był z wąską ramką na dole). Rozłączamy z komputerem.

9. Przestawiamy D2 w tryb Recovery i podłączamy do komputera.

9. Kopiujemy plik d2N.bin z folderu 1 na D2. Rozłączamy z komputerem.

10. Przestawiamy D2 w tryb Recovery i podłączamy do komputera.

11. Uruchamiamy tcctool.

12. Na D2 pojawi się pasek postępu, potem wyświetli nr załadowanego firmware potem biały ekran. Rozłączamy z komputrem.

13. Przestawiamy D2 w tryb Recovery i podłączamy do komputera.

14. Kopiujemy plik D2N_font.bin oraz D2N_rs.bin z folderu 2 na D2. Rozłączamy z komputerem.

15. Przestawiamy D2 w tryb Recovery i podłączamy do komputera.

16. Uruchamiamy tcctool.

16. Na D2 pojawi się pasek postępu, potem wyświetli nr załadowanego firmware i biały ekran. Rozłączamy z komputerem.

17. Włączamy D2 suwakiem Power On-wyświetli się pasek postępu a potem sie wyłączy automatycznie.

18. Włączamy i gra gitara, tzn. D2.


Jak coś nie zadziała, albo znajdziecie błędy napiszcie to poprawię.

Może moderator podpiąłby na stałe temacik?

Edytowane przez irek303
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności