Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] AKG K514MKII czy Superlux 681 do muzyki i gier?


Dawo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Właśnie zastanawiam się nad zakupem słuchawek i po przekopaniu groma recenzji najciekawsze wydały mi się właśnie AKG K514MKII i Superlux 681. Używać ich będę głównie w domu na laptopie ze zintegrowaną kartą dzwiękową ale również z moim Iriverem e150 teraz pracuje na moich już starych AKG K420. Czego oczekuje od słuchawek? Wygody przede wszystkim, żeby dało radę wysiedzieć w nich 4-8 godzin, oczywiście słyszałem o skarpetkowym modzie do superluxów ale czy to rzeczywiście tak diametralnie poprawia komfort? Chciałbym również aby dobrze spisywały się w grach,no i w muzyce oczywiście, lubię dobre brzmienie :) .

 

Słucham głównie rocka, muzyki elektronicznej i klasycznej. Lubię też jak jest w tym widoczny bas ale nie przysłaniający reszty.

 

Wiem, że superluxy są bardzo chwalone za jakość dzwięku ale czy rzeczywiście jest ona lepsza od AKG K514 MKII?

Jestem otwarty na inne propozycje słuchawek do maksymalnie 200zł.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że jak nie dasz dobrego źródła, to 681-ki mogą Ci uszy posiekać wysokimi tonami. Już te AKG grają jasno, ale talerze perkusji słychać ładnie, z kulturą, której SL-ki na integrze czy odtwarzaczu przenośnym mogą nie zachować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie piszę na AH :). Czasami można trafić na takie lub inne "ziółka". Nie wiem czy ktokolwiek tam zadał sobie trud analizy tak wrażliwych na akustykę wewnątrzkopułową słuchawek pod kątem padów, gdzie już obecne na rynku od dłuższego czasu SR507 czy nawet i dynamiki, jak K702 65th udowodniły, że zmiana padów = zmiana akustyki wewnętrznej = zmiana brzmienia.

 

A co do tematu - krótka piłka z mojej strony: Superlux, ale nie HD681 tylko HMC631.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności