Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Nowe słuchawki do ciężkiej muzyki :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Mam pytanie , otóż w moich starych słuchawkach (jakieś Panasonic) zerwał się kabel :(

Słuchawki kosztowały mnie około 70zł więc jakośc nie była pioronująca , była wręcz cienka .

Muzyka jakiej słucham to tylko metal , więc właśnie do tego słuchawek potrzebuję :)

Od słuchawek wymagam , dobrego tłumienia otoczenia , dobrego dźwięku , żeby nie miały za dużo basu ( bo będzie zakrywać wokal) , chciałabym też aby dźwięki takie jak elektryczne gitary , były dobrze wyeksponowane .

 

Słuchawki mogą być nauszne zamknięte , lecz koniecznie muszą być małych-średnich rozmiarów , żeby nie było z nimi obciach wyjść na miasto :D Mogą być również dokanałowe , lecz z tego co mi wiadomo nauszne sprawdzą się do tego lepiej?

 

Słyszałam wiele dobrego na temat DTX 501p.

Może się ktoś wypowiedzieć na temat tych słuchaweczek , ewentualnie podać coś co spełni moje wymagania w granicach 150 - 250 zł ?

Edytowane przez Nering
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1 kosztują 130zł , nie opłaci się dołożyć do czegoś lepszego ? + jeżeli prezentują taką jakość jak M3 to podziękuję .

Noontec wyglądają jak beatsy , wstydziłabym się siedzieć z nimi na głowie w autobusie ;_;

 

Jakość w sensie budowy czy dźwięku? M1 są inaczej strojone, masz recenzje również M3 na audiofanatyku, więc poczytaj.

 

Można jeszcze wziąć pod uwage NuForce Ne700x/m, ale one znów mają więcej dołu, choć góra klarowniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm M1 ogólnie sa wyżej oceniane niż M3 . Jeżeli chodzi o te drugie , to słuchałam z nich i zdecydowanie nie są to słuchawki dla mnie :)

Jeżeli chodzi o te CAL! to nie mogę ich nigdzie znaleźć .

O tych Nuforce również słyszałam wiele dobrego :) Nadadzą się do tej muzyki ? Co ma oznaczać ta góra i dół , wytłumaczyk toś ? :(


Superluxy , wyobrażasz sobie dziewczynę siedzącą w takich słuchawkach np w pociągu ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm M1 ogólnie sa wyżej oceniane niż M3 . Jeżeli chodzi o te drugie , to słuchałam z nich i zdecydowanie nie są to słuchawki dla mnie :)

Jeżeli chodzi o te CAL! to nie mogę ich nigdzie znaleźć .

O tych Nuforce również słyszałam wiele dobrego :) Nadadzą się do tej muzyki ? Co ma oznaczać ta góra i dół , wytłumaczyk toś ? :(

 

CAL, czyli Creative Aurvana Live. Mają raczej za dużo basu pod Twoje wymogi, wokale też będą cierpieć na ich charakterystyce - podkreślona góra i dół.

 

Dół, czyli niskie tony, bas, dolne pasma. Góra przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku są za wielkie ._. Na prawdę nie jestem jakaś super wybredna , ale na prawdę mi się nei podobają XD Po prostu nie lubię się rzucać w oczy i wyróżniać z tłumu .

 

Może ktoś słówko na temat Ne700x?


Nikt również nie powiedział nic o DTX 501p

Edytowane przez Nering
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Mam pytanie , otóż w moich starych słuchawkach (jakieś Panasonic) zerwał się kabel :(

Słuchawki kosztowały mnie około 70zł więc jakośc nie była pioronująca , była wręcz cienka .

Muzyka jakiej słucham to tylko metal , więc właśnie do tego słuchawek potrzebuję :)

Od słuchawek wymagam , dobrego tłumienia otoczenia , dobrego dźwięku , żeby nie miały za dużo basu ( bo będzie zakrywać wokal) , chciałabym też aby dźwięki takie jak elektryczne gitary , były dobrze wyeksponowane .

 

Słuchawki mogą być nauszne zamknięte , lecz koniecznie muszą być małych-średnich rozmiarów , żeby nie było z nimi obciach wyjść na miasto :D Mogą być również dokanałowe , lecz z tego co mi wiadomo nauszne sprawdzą się do tego lepiej?

 

Słyszałam wiele dobrego na temat DTX 501p.

Może się ktoś wypowiedzieć na temat tych słuchaweczek , ewentualnie podać coś co spełni moje wymagania w granicach 150 - 250 zł ?

DTX 501p mają więcej basu, wycofaną średnicę, wysokich mniej niż w Cal.

Poza tym spełniały by Twoje wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku są za wielkie ._. Na prawdę nie jestem jakaś super wybredna , ale na prawdę mi się nei podobają XD Po prostu nie lubię się rzucać w oczy i wyróżniać z tłumu .

 

Może ktoś słówko na temat Ne700x?

Nikt również nie powiedział nic o DTX 501p

 

... http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-nuforce-ne-700m/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mętlik w głowie DTX 501p czy Ne700m/x ?

Które mają bardziej rozbudowaną scenę , będą wygodniejsze i lepsze w odwzorowaniu dźwięku metalu ? ;_:

 

Głupie pytanie , przecież to różne typy sluchawek :) Głupia ja .

Czy w tych Ne700x nie będzie takiego efektu , że gdy włoże je do ucha grają ok , ale gdy docisnę je palcami grają lepiej?

Edytowane przez Nering
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mętlik w głowie DTX 501p czy Ne700m/x ?

Które mają bardziej rozbudowaną scenę , będą wygodniejsze i lepsze w odwzorowaniu dźwięku metalu ? ;_:

 

Głupie pytanie , przecież to różne typy sluchawek :) Głupia ja .

Czy w tych Ne700x nie będzie takiego efektu , że gdy włoże je do ucha grają ok , ale gdy docisnę je palcami grają lepiej?

 

To prędzej w DTX. W dokach to kwestia odpowiedniego seala, więc i doboru tipsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mętlik w głowie DTX 501p czy Ne700m/x ?

Które mają bardziej rozbudowaną scenę , będą wygodniejsze i lepsze w odwzorowaniu dźwięku metalu ? ;_:

 

Głupie pytanie , przecież to różne typy sluchawek :) Głupia ja .

Czy w tych Ne700x nie będzie takiego efektu , że gdy włoże je do ucha grają ok , ale gdy docisnę je palcami grają lepiej?

Taki efekt jest przy każdych słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy czego oczekujesz.

skoro słuchałeś m3 to tak:

- jeśli m3 były za bardzo muzykalne, dociążone i za ciemne - to hf3 będą warte uwagi,

- jeśli m3 nie miały wystarczającego "pałera", muzykalności, odpowiedniego wykopu w niższych rejestrach i właśnie dociążenia w dźwięku - to hf3 będą dużo bardziej analityczne - nazwijmy to kliniczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem zostają HF3 DTX501 i Me700x . Co robić ?

Czytam właśnei o tym , że w Me700x , kabelek jest słabej jakości , a własnie dlatego popsułam już kilka par słuchawek ._.


Mam pytanie , czy dźwięk w Etymotic hf3 nie będzie taki piszczący ? Przy słuchaniu muzyki na dużej głośniości nie będą mnie boleć uszy ? Strasznie podabają mi się zastosowane tam "choineczki" dzięki temu efekt , lepszej jakości po docisnięciu , zostanie chyba zmniejszony . + ten pilot który wygląda na przydatny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę dziwnie zestawiłeś. Wnioskuję w takim razie, że hf3 Cię interesują, bo chcesz czegoś bardziej neutralnego i analitycznego niż m3. To co robi w tym zestawieniu ne700x, które są bardziej basowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*NE-700X/M, nie Me.

 

Poza tym szukanie w internecie naprawdę ułatwia wiele spraw i oszczędza czas, bo recenzję HF3 też masz u mnie:

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-etymotic-hf3/

 

A tu przykładowe porównanie HF3 pod względem m.in. muzyki metalowej:

http://www.audiofanatyk.pl/porownanie-sluchawek-etymotic-hf3-i-ultimate-ears-ue-600vi/

 

Tylko że trzeba zadać sobie te minimum trudu, aby przeczytać w ogóle to, co ludzie tutaj piszą i linkują, a nie typować sobie słuchawki w ciemno. NE-700M a HF3 to jak dzień vs noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jej przepraszam , czytam wszystko , ale tam są określenia pokroju , "ciemny" "ciepły" "zimny" "wysoki" "niski" , które mi nic nie mówią , dlatego na prawdę przepraszam i zdaję się na was gdyż jestem w tym zielona . Przperaszam , za zawracanie głowy i dziękuję za wyrozumiałośc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.mp3store.pl/topic/87462-polecane-suchawki-nauszne-co-wybra-temat-oglny/

To powinno pomóc, miki całkiem dobrze opisał w tym wątku znaczenia większości określeń.

 

U mnie z kolei jest cały artykuł jak opisywać brzmienie, którego się szuka na forach:

http://www.audiofanatyk.pl/jak-poprawnie-pytac-o-zakup-sluchawek-na-forach/

 

Na Twoim miejscu wstrzymałbym się z wyborem do czasu określenia przede wszystkim tego, CO Ci się podoba, które elementy muzyki lubisz mieć faworyzowane, na co zwracasz uwagę najbardziej. Dopiero wtedy będzie można podchodzić do tematu, bo w tym momencie wybór tak samo HF3 jak i NE-700X/M może oznaczać dźwiękową katastrofę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu przykładowe porównanie HF3 pod względem m.in. muzyki metalowej:

http://www.audiofanatyk.pl/porownanie-sluchawek-etymotic-hf3-i-ultimate-ears-ue-600vi/

nota bene świetny tekst

przepraszam za offtop...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok poczytałam i wszystkiego się dowiedziałam .

Więc wykluczam Ety na rzecz ich technicznego dźwięku , który w metalu niezbyt się zda . Również opinie na temat ich niewygody przeważyły na korzyść DTX 501.

 

Czy istnieją jakieś alternatywne słuchawki dla DTX 501 ? Nie mogą być za duże , żeby nie było się z nimi obciach gdzieś pokazać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności