Skocz do zawartości

Ulubione klasyki


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio odwiedzając rodziców znalazłem kartonowe pudełko z grą "Kapitan Pazur". Ahh te wspomnienia. Za dzieciaka chyba wszyscy w mojej klasie w to grali. No i i pograłem, żeby odstresować się przed sesją. Muszę przyznać, że od czasu Ori and the Blind Forest żadna platformówka nie wciągnęła mnie tak jak stary dobry Claw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszymi grami to nadal chyba Gothic1/ oraz Dark Souls 1.

Najwięcej czasu przy nich spędziłem, ten klimacik Gothica 1...ehhh.

Jednego dnia jak zacząłm grać o 6 rano to do 2 w nocy grałem non-stop...

To chyba mój rekord czasu granie bez przerwy...he,he.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultimate General: Gettysburg

(wydana na Steam:16-10-2014)

 

Zapewne mało osób słyszało o tej grze, a przecież jest to jedno z lepszych dzieł znanego Sida Meier's pt.: Sid Meier’s Gettysburg!.

Nieeee, ależ herezja ;) obraziłeś geniusz DarthaVadera z twcenter.net ;) twórcy najlepszych modyfikacji do serii Total War, to on jest autorem Ultimate General: Gettysburg

 

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?607306-Ultimate-General-Gettysburg-is-fully-released-(Updated-24-10-2014)

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Słuszna uwaga. Precyzyjnie, to są dwie gry

(przepraszam, to są dwie GENIALNE gry):

 

Sid Meier’s Gettysburg! (z 1998 roku)

Producent: Firaxis Games
Wydawca: Electronic Arts Inc.
Projektant: Sid Meier

 

 

Ultimate General: Gettysburg (z 2014 roku)

Producent: Game-Labs

 

z1pso4.jpg

 

Obie gry są bliźniaczo podobne.

Podobna mechanika sterowania, podobna grywalność, itd, itd.

Zastanawia mnie tylko w jakich okolicznościach i kiedy Game-Labs nabył prawa do tej gry?

Edytowane przez Blondie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Panowie pamiętają tytuł gry strategicznej - czasy najazdów Mongołów na Chiny.

Możliwość wyboru trybu uproszczonego - jedna dzielnica Chin, tryb średnio-zaawansowany - Chiny, tryb zaawansowany - podbój Azji.

Strategia z podziałem na tury.
Bodaj była to produkcja formy Coin (?), na PC, lata '90

Edytowane przez Blondie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

heh, ogólnie za dolca można mieć te 2 x-wingi + kotor 1 i galactic battlegrounds - pierwsze 3 w ogóle mnie nie interere i będzie pewnie jako "cebula steam" ale Galactic Battlegrounds - bardzo zacny RTS zrobiony na motorku Age of Empires II, szkoda tylko, że pewnie nadal nie obsługuje wide screen a na panoramie kijowo to wygląda, hmmm

Jak to kijowo? Puszczasz w 4:3 z czarnymi paskami i jest elegancko :P

 

Otóż to, Neverwinter Nights na monitorze 21:9 dało radę z takimi paskami (da się modami ustawić rozdziałkę, ale mi coś nie działało jak chciałem) :)

 

jednak działa elegancko na pełnym ekranie ten Galactic Battlegrounds, bez żadnych pasków :D

na steame info, że chyba wszystkie stare Star Warsy dostały patcha pod Win10

kupiłem od jakiegoś typa wczoraj na tym bazarze tak jak Azahiel napisał ale mnie paypal oszukaaaał! :D

1,25pln miało być jak zapłacę przez "podaruj kasę rodzinie i znajomym" i nawet w paypalu info "przesyłaj bezpłatnie" a doliczyli 0,84pln, zuuuuooodzieje haha :D

dziwne, bo jak na próbę kliknąłem zwykłe "zapłać za zakupy" i dałem jego maila to w podsumowaniu żadnych opłat nie było a "dla rodziny" już pp doliczył, wtf? :D

dobra kij tam, idę pograć, Leia czeka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że nic nie mieli wspólnego z Diuna?

No wiem, są wspomnieni tylko w encyklopedii (pewnie dlatego, że pojawili się w grze) Diuny autoryzowanej przez Herberta, ale sami w żadnej z książek się nie pojawili.

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z singlowych:

 

> Championship Manager 3

 

> Wielkie RPGi z przełomu wieków: seria BG, Torment, Icewind

 

> Mafia

 

Z multi:

 

Dota 1 i 2

 

WoW

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te atomówki Harkonnenów trzeba bylo budować bazy mocno rozstrzelone w terenie. Ordosami chyba nigdy nie grałem bo i tak nie wiedziałem co to. A u Harkonnenów Devastator to było to.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 18-20 lat temu największe wrażenie zrobił na mnie System Shock 2 (fabuła, klimat, doskonała hybryda strzelanki i RPGa), Unreal (za grafikę, cienie oświetlenie), Thief The Dark Project (za swobodę działania i nietypowe podejście do rozgrywki i genialne udźwiękowienie), Heroes of Might & Magic III (grałem głównie po LANie) oraz Quake II, Quake III i Unreal Tournament (całe liceum przez LAN). A z RPGów chyba największe wrażenie w tamtym czasie to Baldur's Gate i Planescape Torment. Dzisiaj już nie ma prawie gier, w których nie jesteś prowadzony za rączkę, wiele z nich urąga inteligencji gracza.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Shock 2 do tej pory to mój top gier wszech czasów :)
Do tego Chrono Trigger, Planescape: Torment, pierwszy Deus Ex iiii coś jeszcze po zastanowieniu :P

EDIT: Niech będzie saga Baldur's Gate, bez rozróżniania na części, dla mnie to jedna opowieść :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności