Skocz do zawartości

FiiO X5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wszystkie telefony z odpowiedniej tabelki teoretycznie powinny działać: http://www.extreamsd.com/index.php/2015-07-22-12-01-14/usb-audio-driver

 

Ze specyfikacji manual X5 wynika, że aby go odpalić potrzeba 5V/ minimum 470mA natężenia. Czy micro usb każdego telefonu z tych "teoretycznie" kompatybilnych spełnia te parametry?

Edytowane przez fafanculen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Potwierdzam. Fiio x5 działa z tabletem lg pad 8 podłączony za pomocą kabelka micro otg

Program usb audio player pro .

 

Problem tylko jest w tym że tablet ładuje fiio x5.

Osobiście wolę połączenie olympus e10k nie posiada akumulatora pobór prądu znikomy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sony produkuje "audiofilskie" karty:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/sony-sr-64hxa-karta-pamieci-dla-audiofilow.html

Prosssz, można się onanizować... :woot:

 

Znalazłem taką Sony:

http://www.play-asia.com/sony-microsdxc-128gb-90mbs-uhs-iclass-10/13/70agzr?ad=116853635888&gclid=CKHfgrnhzc8CFc4V0wodcj0HkA&ref=froogle_uk

Jeszcze taką Toshibę:

http://www.ebay.co.uk/itm/Toshiba-128GB-Exceria-Micro-SDXC-TF-Memory-Card-with-Adapter-90MB-s-For-Mobiles-/371654527366?hash=item5688560986:g:tHQAAOSwvg9XXlrR

 

Są jeszcze Sandiski i Kingstony.

Co najbardziej polecacie do odtwarzania plików FLAC?

Edytowane przez rychubil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim ibasso kartę Samsung Evo 128GB, ale jest z nią taki problem, że jest mnóstwo podróbek także na allegro. Zbyt okazyjna cena powinna dać okazję do podejrzliwości. Ja dostałem potwierdzenie z dowodem zakupu w polskim sklepie, karta jest zapełniona tak ok 90GB, nie mam z nią problemów wskazujących na lewiznę. Jak już kupować, to z jakiegoś pewnego źródła, a nie przypadkowego chińczyka, czy innego detalicznego sprzedawcy z ebay. Zresztą taki problem jest z większością popularnych kart pamięci, bo to jest towar stosunkowo łatwy do podrobienia (wystarczy jakaś mała karta pamięci, którą wystarczy przeprogramować i przemalować). W innych odtwarzaczach i smartfonach mam też Sandiska, Toshibę, Kingstona, ale staram się kupować wyłącznie w dużych sprawdzonych sklepach nawet jeśli wiąże się to z tym, że zapłacę troszkę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że na amazonie w opisie masz 3 wersje - wersja 2014, 2015 i 2016. Ta wolniejsza to 2015, ta szybsza 2016.

 

Tu masz na amazonie 2016: https://www.amazon.co.uk/Toshiba-EXCERIA-M301-Micro-UHS-I/dp/B01EAKAUUK/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1476022160&sr=8-3&keywords=samsung%2Bmicro%2Bsdxc%2B128gb&th=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48mbps? Mówisz o FLAC o takim bitrate, czy prędkości karty? 48mbps = 6MB/s, więc karty z minionej epoki, a 50MB/s = 400mbps.

Najgęstsze FLAC jakie mam to Metallica 24/192 i tam jest bitrate rzędu 6000kbps, czyli niecały 1MB/s. Nawet DSD w maksymalnej rozdzielczości to też nie są jakieś kosmiczne prędkości.

 

Takie najszybsze karty pamięci to są zalecane raczej do urządzeń wykonujących dużo odczytów i zapisów, albo wtedy jeśli często zmieniasz na nich duże ilości danych (ew przy skanowaniu biblioteki w odtwarzaczu). Mocny średniak starczy - moim zdaniem takie przyzwoite minimum to UHS-I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o prędkość karty = 48mbps. Moje pliki FLAC to 16/192 więc chyba ta ta 2015 wystarczy. Karta będzie siedzieć w playerze i nie czasem coś do niej będę upychał, czyli muzykę.
Czy dobrze zrozumiałem?

Edytowane przez rychubil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 48mbps tylko 48MB/s.

mb i MB to nie to samo:

m - mili

M - mega

b - bit

B - bajt = 8b

 

I tak - 48MB/s w odczycie starczy ci z nawiązką na odtwarzanie muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sn4ke - dzięki za dokładne wytłumaczenie tematu, bo jestem nieco ociężały w tych wszystkich literkach, cyferkach.

Ciekawi mnie tylko czemu ta Toshiba na ebay (90MB) jest w tej samej cenie, co (48MB) na amazon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisz do użytkownika Kurop bo on ma czasami oryginalne karty w dobrej cenie.

 

Rychu siedzi w Szkocji;)

 

"Location:Aberdeen"

 

 

Właśnie! ja muszę tutaj kupić, czyli w UK.

paratykus - wielkie dzięki raz jeszcze za tego X5 - świetny player! zaktualizowałem ostatnio oprogramowanie na 2.7 i nawet jakoś kółko nawigacji lepiej chodzi.

 

Ok - decyzja zapadła! Kupiłem tą z amazon, wersja 2015 (48MB/s), która zupełnie mi wystarczy do X5. Mogłem kupić za tą samą cenę, (ponoć) wersję 2016 (90MB/s) ale obawiam się trafić jakiejś podróbki. Ostatnio kupiłem taką kartę "no name" za 10 funa i nie da się skopiować na nią niektórych plików czy folderów (nie wiem o co chodzi, nawet nie zamierzam dochodzić - sprzedam jako uszkodzoną).

Dzięki wam za wszelkie informacje. Jak tylko dotrze do mnie karta, załaduję ją (a będzie tego dużo), to napiszę jak chodzi.

Pozdrawiam

Edytowane przez rychubil
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nazwa się trochę różni, jak spojrzysz na samą kartę, parę detali też :-) . Jak już kolega pisał, można łatwo znaleźć podróbki. Dlatego na eBay masz trochę trudniej dochodzić swego (bo to trochę takie Allegro jak u nas).

Co do różnych formatów, to jedynie klasa karty robi różnicę w prędkości odczytu. Sprawdź też to:

http://www.samsung.com/uk/consumer/memory-storage/memory-cards/micro-sd/MB-MP128DA/EU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem zakupioną kartę Toshiba Exceria 128GB (pokazuje 115GB), wersja 2015 (48MB/s).

Załadowałem około 70GB muzyki klasycznej, które skopiowały się bez najmniejszego problemu i tak samo odtwarzacz Fiio X5 (pierwszej generacji) czyta ją równie bezproblemowo. Zamówiłem od razu drugą, tą samą kartę dla reszty pozostałych gatunków, około 70 GB muzy.

Dzięki raz jeszcze wszystkim za odpowiedzi i pomoc w rozjaśnieniu technicznych zakamarków.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam jestem tu nowy. Mam X5 II dwie karty evo 128GB wszystko śmiga jak trzeba. Ale zgrywane płyty z windows media plaiera np Madonny jedna z płyt jest widoczna dla x5 a druga nie. Zrobiłem nowe foldery do płyt i skopiowałem utwory i x5 widzi te płyty obie. Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje ?

Problem jest bo połowa nagrań jest nie widoczna dla x5. Wystarczy że jden folder jest nie widoczny np. dl AC-DC a w nim 5 płyt w osobnych folderach a jednego nie czyta x5 i cały katalog AC-DC jest nie widoczny dla x5. Wielkie dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nazwa się trochę różni, jak spojrzysz na samą kartę, parę detali też :-) . Jak już kolega pisał, można łatwo znaleźć podróbki. Dlatego na eBay masz trochę trudniej dochodzić swego (bo to trochę takie Allegro jak u nas).

Co do różnych formatów, to jedynie klasa karty robi różnicę w prędkości odczytu. Sprawdź też to:

http://www.samsung.com/uk/consumer/memory-storage/memory-cards/micro-sd/MB-MP128DA/EU

 

Jak już coś polecasz to choć żebyś wiedział o czym mówisz. Bo jak dla mnie to poniżej głupoty jest ...

Także nie zaniżaj poziomu forum ani wiedzą ani kultura.

 

Mam x5-1 zwykła EVO 128gb na flac-ach przycinała, wymiana na EVO PLUS rozwiązało problem.

I nie nie śledzę Cie, czytam tematy które mnie zaciekawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności