Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Qobuz


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś korzysta z Qobuz.com? Prócz tego że sprzedają muzykę to niedawno udostępnili usługę mobilnego, bezstratnego streamingu. Wygląda na to że na razie usługa dostępna jest tylko we Francji. Strona internetowa też niestety po francusku. Trzeba by pewnie kombinować z VPN, a nie wiem czy przyjmie polską kartę. Aplikacje dostępne na iOS, androida i Windows Phone. Jest też aplikacja desktopowa.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę dość sporo muzycznych perełek... :)

 

Dostałem 15-dniowy premium trial po zarejestrowaniu konta przez facebooka.

Tak i w premiun masz tylko 320 kb/s. Przynajmniej mobilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dla takiego serwisu kupię AK10, który podłączę do iPhona.


Jak komuś 320 odpowiada to raczej spotify lepsze.

 

Nie wiem jak ze Spotify, do tej pory używałem Deezera, ale w Qobuz stream 320kb/s brzmi bardzo dobrze.

Edytowane przez all999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dla takiego serwisu kupię AK10, który podłączę do iPhona.

Jak komuś 320 odpowiada to raczej spotify lepsze.

 

Nie wiem jak ze Spotify, do tej pory używałem Deezera, ale w Qobuz stream 320kb/s brzmi bardzo dobrze.

Z deezerem jest to samo jeśli dobrze pamiętam, ogólnie DG i Decca są chętne na współpracę w streamingu. Takie ECM już np. nie jest, ale oni to głównie jazz, klasyka o wiele mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Właśnie zarejestrowałem się w Qobuz.com. Bardzo dobra jakość dźwięku jak na streaming. Takie coś to ja rozumiem ;) spotify nie ma szans. Mam na myśli jakość mp3/320kbps. Jakość flac 16/44.1 naprawdę bardzo dobra. Hmm, może się skuszę na subskrypcję ?

Edytowane przez Barthuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zarejestrowałem się w Qobuz.com. Bardzo dobra jakość dźwięku jak na streaming. Takie coś to ja rozumiem ;) spotify nie ma szans. Mam na myśli jakość mp3/320kbps. Jakość flac 16/44.1 musi być naprawdę bardzo dobra. Hmm, może się skuszę na subskrypcję ?

spotify ma ogg -q 9.0 w porywach przekracza 400 kbps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przyjmujesz że oni zawsze fajnie ripują tylko najlepsze mastery na CD najlepszym software`em jak EAC np ? ;) Nie słyszysz różnicy? To może lepiej, zaoszczędzisz przy spotify nawet ;)


Ale ja naprawdę dobrego grania z plików to jeszcze i tak nie słyszałem więc mam duży margines tolerancji dla portali streamingowych ;)

Edytowane przez Barthuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Qobuz nareszcie wchodzi oficjalnie do Polski i mocno rozwija swoją swoją ofertę.

 

http://hd-opinie.pl/5420,aktualnosci,qobuz-w-polsce-juz-w-wakacje-alternatywa-dla-tidala-z-duzymi-ambicjami.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy jeśli zapłacę te 1500 złotych za rok, to cy te 60000 albumów mogę pobrać na dysk i korzystać z nich poza aplikacją Qobuz? Bo jeśli tak to wchodzę w to, bo cena jest śmieszna.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie streamingu się nie wypowiem, bo nie korzystam. Natomiast założyłem tam konto i ściągnąłem odpłatnie kilkanaście pozycji. Generalnie wybór pozycji muzycznych jest bardzo duży - w tym dotyczy to plików hi-res, które można szukać odrębnie. Ściąganie płyt jest bardzo szybkie. Trzeba ściągnąć program katalogujący na komputer w którym magazynowane są pobrane pozycje. To jest rozwiązanie absolutnie referencyjne, bo mam stały dostęp do wykupionych pozycji. Z polskich sklepów po zakupie otrzymywałem jedynie linka do jednorazowego pobrania. Jeżeli coś zerwało transfer, trzeba było uprzejmie prosić o kolejne udostępnienie.

 

Natomiast minusem Quobuza jest to, że na początku ściągało się wszystko, a teraz prawie nic. Piszą wciąż, że nie obsługują mojego kraju. Nie to nie. :)

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, westberg napisał:

Odnośnie streamingu się nie wypowiem, bo nie korzystam. Natomiast założyłem tam konto i ściągnąłem odpłatnie kilkanaście pozycji. Generalnie wybór pozycji muzycznych jest bardzo duży - w tym dotyczy to plików hi-res, które można szukać odrębnie. Ściąganie płyt jest bardzo szybkie. Trzeba ściągnąć program katalogujący na komputer w którym magazynowane są pobrane pozycje. To jest rozwiązanie absolutnie referencyjne, bo mam stały dostęp do wykupionych pozycji. Z polskich sklepów po zakupie otrzymywałem jedynie linka do jednorazowego pobrania. Jeżeli coś zerwało transfer, trzeba było uprzejmie prosić o kolejne udostępnienie.

 

Natomiast minusem Quobuza jest to, że na początku ściągało się wszystko, a teraz prawie nic. Piszą wciąż, że nie obsługują mojego kraju. Nie to nie. :)

 

Regularnie tam kupuję i dla mnie wszystko działa.

 

 

Edit. Już wiem, w ustawieniach konta po prostu wybierasz, że mieszkasz we Francji. Nikt nie sprawdza IP.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż sobie odnowiłem subskrybcję na miesiąc z tego wszystkiegoB)

 

A tu oryginalne info - http://blogsv2.qobuz.com/qobuz-blog-fr/2017/03/31/communique-de-presse/

 

Jednak katalog do pobrania i odsłuchu w aplikacji, podejrzewam, że na pliki 24bit będą zniżki między 50-70%. W tym najwyższym abo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od kilku dni testuję nową wersję aplikacji mobilnej. Jeśli ktoś ma tam subskrypcję i chce sprawdzić apkę beta na androida, to zapraszam na PW.

Działa bez problemu na DX200 jakby co.

 

Screenshot_20170523-164416.png

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qobuz właśnie wprowadził nowy abonament. Stream 24bit za 25€. Chyba dobry moment, żeby w końcu zrezygnować z Tidala.

 

 

Screenshot_2018-10-10-16-57-41.png

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale ~90 złociszy miesięcznie to trochę dzika cena za Hi-Fi. Tidal może nie jest idealny, ale tam za 6 dyszek jest ten Hi-Fi rodzina, co dla mnie ma znaczenie.

 

Do tego nie znalazłem, na ilu urządzeniach maksymalnie można w Quobuzie korzystać ze streamu i zapisywać off-line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale ~90 złociszy miesięcznie to trochę dzika cena za Hi-Fi. Tidal może nie jest idealny, ale tam za 6 dyszek jest ten Hi-Fi rodzina, co dla mnie ma znaczenie.
 
Do tego nie znalazłem, na ilu urządzeniach maksymalnie można w Quobuzie korzystać ze streamu i zapisywać off-line.
Nie wiem na ilu urządzeniach można zapisywać, na pewno można słuchać przynajmniej na dwóch.

Na pewno nie jest tanio, ale pamiętaj, że ta usługa nie jest dostępna w Polsce i to są ceny dla Francji, Niemiec, czy UK. Czyli trochę tak, jakby dla nas 25/30 złotych.
Wygląda na to, że dostępność albumów w hires sporo lepsza niż w Tidal, które ma "magiczne" MQA. Poza tym znikające albumy w Tidal, a ja słucham głównie jazzu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a można w PL zapłacić i słuchać, skoro to dla innych krajów?

 

nie ma problemów licencyjnych?

 

Ja się rejestrowałem parę lat temu i deklarowałem, że mieszkam we Francji. Ponoć teraz są problemy. Ja korzystam ze trzy lata, płacę Paypalem i nie miałem w tym czasie żadnych problemów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności