Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AKG K403 ciekawe półotwarte portable


9452130

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek podam trochę suchych danych.

pasmo przenoszenia:16Hz do 21kHz

czułość: 125 dB SPL / V

impedancja: 32 Ω

zniekształcenia: poniżej 1%

maksymalna moc wejściowa: 30 mW

waga: 63g

długość kabla: 1,5 m

wtyk: 3,5 mm (1 / 8 ") mini plug stereo

oficjalna strona: www.akg.com

 

Przejdźmy do wygody i wyglądu !

Pierwszy minus słuchawek. Mimo pałąka podobnej budowy do Koss porta/sporta pro słuchawki bardzo dociskają uszy. Jest to odczuwalne po ok godz. Przed godz na początku słuchawki bardzo wygodne i dobrze się trzymają dzięki czemu możemy bez problemu używać ich do biegania bez zamartwienia się czy spadną. Od razu mówię że nie mam jakieś dużej głowy ale małej też nie więc osoby z większą głową bardziej to odczują.

Budowa słuchawek jest znakomita. Bez problemu możemy je złożyć i wcisnąć w kieszeń co jest bardzo przydatne gdy używamy ich poza domem.

Ich półotwartość sprzyja całkiem dobremu tłumieniu. Ledwo co usłyszałem piłę do metalu o dużej mocy od której dzieliły mnie drzwi (takie pokojowe więc dużo dźwięki nie zatrzymują), bez słuchawek trudno było wytrzymać.

Tłumienie gorzej działa już w drugą stronę i całkiem dobrze słychać muzykę naszą dookoła. Przynajmniej w pomieszczeniach zamkniętych w gwarze miejskim nie jest już to tak przeszkadzające jedynie w tramwajach tych nowych które gdy stoją np na światłach nie generują żadnego dźwięku a są też szczelne żeby klimatyzacja działała więc z zewnątrz hałasu nie ma więc gdy on staje osoby w pobliżu nas dobrze słyszą naszą muzykę.

Źródło

Są na źródło mniej wybredne niż Koss Sporta Pro(ksc 75 i porta pro mają te same przetworniki więc od nich też) ale brakuje im trochę do Cresyn C300H które opisywałem wczoraj.

Fajnie grają z płasko grającym iPhonem 4s i ciepłym lg l9. Przy odtwarzaczach jaśniejszych jest mniej basu czyli ich jednej z największych zalet ale o tym trochę później.

Dźwięk

Wysokie

Nie wybijają się prze szereg. Są dobrej jakości i nic nie ucina w tym paśmie. Talerze perkusji czy wszystkie *tss* *pss* i inne dźwięki syczące są oddawane bardzo dobrze. Nic się nie zlewa więc góra jest na wysokim poziomie.

Średnie

W szeregu stoi równo z górą. Wokale słychać bardzo dobrze i pięknie wybrzmiewają, nie ma problemu z zrozumieniem słów chyba że wokalista naprawdę niewyraźnie śpiewa.

Niskie

Dół wybija się sam do przodu. (podbity bas). Słuchawki najlepiej grają dolnym pasmem. Bas ma bardzo dobre zejście ale też potrafi brutalnie uderzyć.Oczywiście nie ma mowy o zamulaniu jak czasami w Kosach jest piękna dynamiczna gra, dzięki temu K403 są bardzo melodyjne.

Scena

Niestety trochę mniejsza niż w wspominanych Cresyn'ah C300H a do kosów brakuje jeszcze więcej. O dziwo mimo małej sceny separacja jest na wysokim poziomie.

 

Podsumowanie

Te słuchawki polecam szczególnie osobą którym nie będzie przeszkadzać izolacja mniejsza niż w K414P i lubiących przede-wszystkim dużo basu ładnie schodzącego.

Dobrze sprawują się w : Rapie, Popie, wszelkiej muzyce Klubowej (trance, house, d'n'b, hardstyle)

Zagrają dobrze z większością ciepłych i neutralnych odtwarzaczy. Ważne by nagrania miały minimum 320kbps ponieważ słuchawki bardzo eksponują słabą jakość nagrań.

Co do mocy potrzebnej do ich napędzenia to prawie wszystko da radę. Ja z LG L9 słuchałem na max z iPhone'm ok 4/5 głośności ponieważ wyżej było za głośno.

 

Słuchawki to testu dostarczył.

1_mp3store_logo.png

Edytowane przez 9452130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ciekawe jak sie K403 mają do K402. Bo jak słuchałem to K402 są niesamowicie wręcz beznadziejne. Dynamiki nie ma, sceny nie ma. To bez kitu czasem pchełki z zestawu od telefonu grały lepiej...

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności