Skocz do zawartości

Cowon D2 - 74mw Output Power (37mw+37mw)


getz

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja 2GB (249 wonów) z DMB też jest tańsza od iAudio 6 4GB (289 wonów)

 

Najciekawsze że 2GB D2 (209 wonów ) bez DMB kosztuje tyle samo co iAudio U 2 2 GB. :blink::D

 

Bardzo możliwe że jest to związane z dużą konkurencją dla D 2 innych koreańskich

małych DAP/PMP . Na przykład Digital Cube i-Station mini , oraz i-Station mini DX

> małe portable playery z DMB ( waga 80 i 85 g ) > Ten drugi ma tę samą elektronikę co

Cowon D2 (Telechips TCC7801 ) > ekran 2.4 >odgrywa MP3, WMA, OGG, FLAC, MPEG WMV

wyposazony jest w slot microSD, tuner FM , USB host i > pamięć 1 GB , 2 lub 4GB

i kosztują w Korei od 198 000 wonów (czyli~~161 Euro) do 275 000 wonów (~~224 Euro)

 

ceocmppvsvccejd6.jpg

 

Nawiasem mówiąć na 95% w tą samą elektronikę (TCC 780x) wyposażone są też nowe

Irivery > U 20 /Clix 2 i B 20 > co oznacze że 1) Będą one odgrywały FLAC

( a w przyszłości -jak obiecuje Telechips- także inny format bezstratny >ape :rolleyes: )

2 ) Po raz pierwszy chyba , modele Irivera i Cowona iAudio pozycjonowane na

tej samej półce cenowej , będą do siebie tak podobne także hardware`owo . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 730
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pisałem ,ze jest wart swojej ceny, bo mi ją ksy podał, jak macałem D2 w mp3store. Nie jestem aż takim gadżeciarzem, żeby zapłacić każda cenę za nowinkę techniczną. Nie za elektronikę w każdym razie :)

Natomiast nowy Microtech HALO 2.3 to co innego :D

b152453uf7.jpg

Sorki za mały Ot, ale nie mogłem isę powstrzymać... Rękojeść trójki i ostrze dwójki w jednym nożu, w dodatku TAK wykonanym i z taką mechaniką wystarcza, żebym musiał iść zmienić gacie... :)

 

Te 209tys wonów to niezbyt wiele, ale i tak wolałbym 12GB Vibez'a, chyba, ze bym chciał zagiąc kumpla- miłosnika Apple. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioski z obcowania z D2 :P

 

Hold me babe - czyli budowa

 

Początkowo muszę przyznać - troche się zawiodłem. Myślałem, że Cowon zaaplikuje metalowy tył ala X5, a tu zonk - czarny plastik. Andowany na czarno metal wyglądałby znacznie lepiej i od playera za taką kasę należałoby się go spodziewac. Cały odtwarzacz zbudowany jest z plastiku. Absolutnie nic nie trzeszczy, wszystko spasowane jest bardzo dobrze. Na spodzie playerka znajdują się 4 stopki wiadomo po co :) Plastik jest solidny i wysokiej jakości. Połączenie matowej czerni i srebra daje naprawdę bardzo ładny efekt. LCD zagłębione jest w lekkim dołku zapewne w celach ochronnych. Nosząc odtwarzacz w kieszeni majac LCD po stronie uda nie widzę możliwości aby rozwalić ekran. Siła uderzenia rozkładająca się na miękkim udzie + lcd w zagłębieniu skutecznie chronią ekran :P. Trzeba być naprawdę zdolnym aby tak trzymają D2 go zniszczyć. Patrząc na D2 na wprost od strony LCD mamy wejścia: u góry - suwak blokady/włącznik, mikrofon, 2 przyciski Vol i M ; po prawej jest tylko zawieszka na smycz; po lewej gniazdo jack i pod klapką reset, usb i siakieś gniazdo; od dołu jest tylko slot na kartę SD. Gniazdo obok portu usb służy zapewne jako TV Out. Zastanawia mnie co pelni funkcje gniazda line-in...

 

Tu uwaga dla fanów fanów nagrywania wykładów - D2 obsługuje zewnętrzne mikrofony (w menu jest taka opcja) więc zapewne ma gniazdo line-in "pod napięciem" , czymkolwiek by nie było :)

 

Touch me babe - czyli jak się sparwuje LCD :)

 

Pierwsza reakcja jak włączyłem playera była taka - "fajny ten LCD", bez szczególnego entuzjazmu. Owszem wyświetlacz jest dobry. Zapuściłem Cowon'owy reklamowy film... OMFG :blink: Co za ostrość, detal i kolorki. Po prostu cudo :) Filmy po prostu płyną i absolutnie nie przeszkadza 2.5". Chciałbym mieć taki LCD w domu tylko że 30" :D. Podobnie jest ze zdjęciami - naturalne kolory, dobry kontrast i ta ostrość :) Jeśli chodzi o widoczność LCD pod różnymi kątami. Patrząc z góry, prawej i lewej strony jest ona bardzo dobra. Gorzej jest troche z dołu, ale i tak dobrze :)

 

Wracając do tacz screena to sprawuje się bardzo dobrze. Bardzo rzadko się zdarzają jakies błędy przy smyraniu palcem po LCD. Wyświetlacz zachowuje się pewnie w każdej sytuacji - robi to co chcemy i jak chcemy. Po lcd można smyrać wszystkim - ja używałem zapałki bo było najwygodniej, ale navigacja baj palec jest bezproblemowa. Praktycznie można wtedy obsługiwać player jedną ręką.

 

Use me babe - czyli navigacja and menu

 

Jak dla mnie chyba najbardziej intuicyjne i praktyczne menu :) Dosłownie wszystko co potrzebne jest pod ręką. Czy to equalizer, inne dopalacze czy np. shuffle/repeat są dostepne poprzez 2 max 3 dotknięcia w stosunku do ekranu głownego. Może dostanie do określonej piosenki zajmuje troche wiecej czasu niż normalnie ale myśle ze to kwestia wprawy :) 3 przyciski umieszczone na górze playerka spełniają niektóre funkcje przycisków "dotykowych" jak np navigowanie wśrod piosnek w folderach, ale jest to IMO niepraktyczne i niewygodne :) Głównym zastosowaniem tych przycisków jest regulacja głośności - przez LCD tego nie zrobimy. D2 obsługuje wszelkiego rodzaju tapety, które są widoczne zarówno w menu jak i podczas odtwarzania piosenek. Kolejną mił dla oka funkcją są "album arts'y" :) Podczas odtwarzania można robić... uhm... wszystko :) Czyli czytać pliki tekstowe czy oglądac zdjęcia. Zapewniam, że to nie U10 - menu jest szalenie płynne. Możemy zmieniać również kolor czcionki w menu - mamy do dyspozycji 256^3 kolorów. Warto też wspomieć o takiej rzeczy jak przewijanie - przy użyciu palca można w dowolnej chwili przejsc do dowolnej częsci utworu - wystarczy smyrnąć palcem na "pasku postępu" utworu :)

 

CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 przyciski umieszczone na górze playerka spełniają niektóre funkcje przycisków "dotykowych" jak np navigowanie wśrod piosnek w folderach, ale jest to IMO niepraktyczne i niewygodne :) Głównym zastosowaniem tych przycisków jest regulacja głośności - przez LCD tego nie zrobimy.

Z tego co czytałem, przyciskowi "M" można przypisać dodatkową funkcję (Settings > General > User defined button), np. przechodzenie do kolejnego utworu więc daje to już też wystarczającą swobodę obsługi odtwarzacza bez potrzeby wyjmowania go z kieszeni spodni czy kurtki.

 

Zastanawia mnie czy przy aktualizacje firmware byłaby możliwość wprowadzenia obsługi kart SDHC bo na forum iaudiophile właśnie wiele osób wiąże z tym nadzieje i uzależnia od tego kupno odtwarzacza więc jeżeli Cowon czyta i słucha tych podszeptów to może będzie umiał odpowiedzieć na nie ;) Zaprezentowana na CES Sansa View już wiadomo, że będzie obsługiwała te karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy przy aktualizacje firmware

byłaby możliwość wprowadzenia obsługi kart SDHC bo na

forum iaudiophile właśnie wiele osób wiąże z tym nadzieje

i uzależnia od tego kupno odtwarzacza więc jeżeli Cowon czyta

i słucha tych podszeptów to może będzie umiał odpowiedzieć na nie

 

Update firmware nic tu nie pomoże bo

standart SDHC nie jest kompatybilny wstecz

(czyli karty SDHC nie mogą być używane w aparatach na zwykłe nośniki SD).

 

SDHC mają on na przykład inny system plików FAT32

-stare karty SD są zgodne z systemem plików FAT16.

 

To co może zrobić Cowon , to zacząć wyposażać D2 w czytniki SDHC.

- pytanie ile osób bedzie chciało sobie dokupić tak drogie karty pamięci ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update firmware nic tu nie pomoże bo

standart SDHC nie jest kompatybilny wstecz

(czyli karty SDHC nie mogą być używane w aparatach na zwykłe nośniki SD).

 

SDHC mają on na przykład inny system plików FAT32

-stare karty SD są zgodne z systemem plików FAT16.

 

To co może zrobić Cowon , to zacząć wyposażać D2 w czytniki SDHC.

- pytanie ile osób bedzie chciało sobie dokupić tak drogie karty pamięci ? :)

No ale pomarzyć można :)

Ja jednak myśląc o obsłudze kart SDHC myślałem bardziej przyszłościowo, w najbliższym czasie faktycznie ceny będą zaporowe ale jeżeli już zaistnieje możliwość nabycia ich za rozsądną cenę to mając powiedzmy przynajmniej 20GB do dyspozycji na flashu o zmianie takiego sprzętu na nowszy mozna myśleć w bardziej odległym czasie.

Jednak napisałem o tej aktualizacji firmware z uwagi na fakt, że jest taka przenośna nagrywarka/odtwarzarka plików WAV/MP3 Roland Edirol R-09

 

topmqi4.jpg

 

Firma reagując na oczekiwania rynku wprowadziła możliwoś obsługi kart SDHC poprzez aktualizację firmware. Do tej pory istniała możliwość obsługi jedynie standardowych kart SD o pojemności maksymalnie 2 GB.

(Źródło: http://news.harmony-central.com/Newp/2006/...are-Update.html )

Więc może czytnik w Cowonie technicznie jest przygotowany i na te karty jednak jeszcze ta funkcja wymaga dopracowania, które byłoby możliwe własnie dzięki aktualizacji firmware :rolleyes: .

 

A dla miłośników dyskowych playerów też pojawia się alternatywa:

dysk SSD (Solid State Disk) Samsunga 1.8", który nie posiada żadnych części mechanicznych i za nośnik danych używa pamięci flash:

--> http://www.samsung.com/Products/Semiconduc...shSSD/index.htm

Złącze IDE, więc wyglada na pasujący do iriver H1xx i 3xx :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 przyciski umieszczone na górze playerka spełniają niektóre funkcje przycisków "dotykowych" jak np navigowanie wśrod piosnek w folderach, ale jest to IMO niepraktyczne i niewygodne :) Głównym zastosowaniem tych przycisków jest regulacja głośności - przez LCD tego nie zrobimy.

Z tego co czytałem, przyciskowi "M" można przypisać dodatkową funkcję (Settings > General > User defined button), np. przechodzenie do kolejnego utworu więc daje to już też wystarczającą swobodę obsługi odtwarzacza bez potrzeby wyjmowania go z kieszeni spodni czy kurtki.

 

Właśnie zastanawiałem się - bo mimo, że zmieniałem tą opcję M działało tak samo. Okazało się, że tą opcję się ustawia dla długiegi przytrzymania przycisku. Są 3 opcje do wyboru:

 

- poprzedni utwór

- następny otwór

- play/pause

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forza, lotrze, nawet nie wiesz jak bardzo ci zazdroscimy(przynajmniej ja) :P Dzieki wielkie za ten krotki, acz zacny (pre)view. Pozwol ze przy okazji i ja cie "wykorzystam" i powtorze moje pytanie skierowane poprzednio do ksy: jak player radzi sobie z tanszymi kiartami sd/mmc, masz moznosc to sprawdzic? Interesuje mnie nie tyle max predkosc transferu, co przede wszystkim szybkosc reakcji podczas odtwarzania video. Jesli poradzi sobie z takimi np transcendami, to kupuje w ciemno, odpowiednia ilosc srebrnikow juz oczekuje w otchlaniach skarbczyka :D

 

EDIT: A, jeszcze jedno. Da sie zrobic sie, zeby to cacko pokazywalo album arty w oggach(tak jak w clixie)?

 

Na zdjeciach tutej widac najwyrazniej, ze line in( i tv-out chyba tez) wtyka sie poprzez specjalna przejsciowke na usb :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karty SD przeciez nie musza byc markowe

NN ,Transcend,GoodRam czy Kingston nie

ma znaczenia...

wazna jest jedna rzecz musi byc kompatybilna

z systemem USB2.0 ale uwaga HighSpeed a nie Full Speed

roznica w transferach kolosalna

 

przyklad z zycia kolega kupil SD Kingston no i chodzil wniebowziety bo to

porzadna f-ma i tak dalej...jak sie dostala w moje lapki

to zaraz oddal do reklamacji (nie,nie zepsulem)tylko mu udowodnilem

ze kupil podrabiana bo raptem tranfery osiagala 300kbitow mimo

szumnej naklejki X50

ja ze swej strony polecam karty GoodRam -szybkie i w bardzo dobrych cenach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forza, lotrze, nawet nie wiesz jak bardzo ci zazdroscimy(przynajmniej ja) :P Dzieki wielkie za ten krotki, acz zacny (pre)view. Pozwol ze przy okazji i ja cie "wykorzystam" i powtorze moje pytanie skierowane poprzednio do ksy: jak player radzi sobie z tanszymi kiartami sd/mmc, masz moznosc to sprawdzic? Interesuje mnie nie tyle max predkosc transferu, co przede wszystkim szybkosc reakcji podczas odtwarzania video. Jesli poradzi sobie z takimi np transcendami, to kupuje w ciemno, odpowiednia ilosc srebrnikow juz oczekuje w otchlaniach skarbczyka :D

 

EDIT: A, jeszcze jedno. Da sie zrobic sie, zeby to cacko pokazywalo album arty w oggach(tak jak w clixie)?

 

Na zdjeciach tutej widac najwyrazniej, ze line in( i tv-out chyba tez) wtyka sie poprzez specjalna przejsciowke na usb :blink:

 

Mam w domu tylko karty CF :)

 

Powiedz jakim programem wprowadzę "album art" do pliku bo się na tym kompletnie nie znam.

 

Druga częsc mini-recenzji in progress... będzie jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mi jeden Kingston CF 256 MB zaczyna padac :/ zdjecia bede musial z niego sciagac czyms do odzyskiwania - narazie 8 jest calkowicie nie dostepnych (zawiesza sie Canon EOS300D na tej karcie i Canon S50)

 

Co do SD hmm no nie wiem wlasnie w ciagu kilku dni albo stane sie posiadaczem czegos z trojki:

Samsung YP-Z5F

Sansa E260

iRiver Clix

 

Albo odloze to na potem

 

PS.

 

Sorki za offtop ale mam pytanie do kogos kto mial stycznosc z Samsungiem (moze ksy ?) jak to jest z wyswietlaczem w tym playerku bo podobno kiepski jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^_^)-->

QUOTE(^_^ @ 12.01.2007, 08:44)

Chciałem się zapytać czy d2 ma może kalendarz i czy ma coś w stylu notatnika. Fajnie by było gdyby można było zapisywać na nim krótkie notki za pomocą jakiejś klawiaturki wyświetlanej na ekranie d2. :)

 

Nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D2 z zalozenia nie jest organizerem i taka funkcja z cala pewnoscia nie zostanie dodana.

 

Rozpatrywane sa funkcjie kopiowania plikow z kart SD oraz jeszcze kilka mniejszych poprawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na smaczek podam, że prędkość kopiowania plików na player (pliki mp3 po około 4mb - 557MB) to 4,65mb/sek - testowałem w warunkach polowych czyli nie wyłączałem wszytskich zzerajacych procek programów :) Po prostu tak jak zwykle kopiuje pliki na pleyer...

 

Przygotujcie sie na recke cz.2 :) bedzie wieczorkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przygotujcie sie na recke cz.2 :) bedzie wieczorkiem.

Slurp, mniam! :rolleyes: Tylko napisz tak, żebym zaczął wzdychać do iRivera U20 albo clixa 2. :P

 

W takim razie proponuje nie zaglądać ponownie do tego wątku :) Chociaż jest jedna rzecz która tekże mnie do Clixa zbliża, ale jak narazie nie nic nie powiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu tylko karty CF :)

 

Powiedz jakim programem wprowadzę "album art" do pliku bo się na tym kompletnie nie znam.

 

Druga częsc mini-recenzji in progress... będzie jutro.

 

 

Uuu, szkoda, a nie moglbys kilku do testow kupic? :lol:

A tak na powaznie, to wspolpraca z SD jest dla mnie przy ewentualnym zakupie tego playerka sprawa zasadnicza. Jesli cowon bedzie z powodzeniem lykal tansze sd-ki, to sprawa zalatwiona. 2, 3 karty 4GB plus wewnetrzna pamiec odtwarzacza i problem pojemnosci mamy z glowy.

 

Album arty implementujesz albo bezposrednio opakowujac tagi plikow min. w mp3 tagu(ikonka z kartka i olowkiem - tags), badz w foobarze(?). Problem w tym, ze tworcy ogg, flac i bodajze ape nie przewidzieli mozliwosci dodawania artow do tagow, przez co trzeba sie z nimi troche inaczej "pobawic". W clixie mozna dodac je np przy pomocy Media Monkey, czy bedzie dzialalo w D2 - pojecia nie mam.

 

Czekam na dalsza czesc tweja recy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotujcie sie na recke cz.2 :) bedzie wieczorkiem.

 

Czy znając Twoje przyzwyczajenia "wieczorkiem" oznacza po północy, czy przed północą ?

 

Takie wyczekiwane recenzje to coś niezwykłego. Nie mma zamiaru nic kupować a też udzielił mi się nastrój oczekiwania na test @Forzy.

 

Mnie interesuje tylko i wyłacznie jakość muzyki w porównaniu z KARMĄ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności