Skocz do zawartości

DX50, czyli armaturowy potwór.


Arkusz

Rekomendowane odpowiedzi

Hm... S:flo2 z tego co słyszałem jest niby ciepłym odtwarzaczem, a tutaj mamy neutralny...

 

Szkoda trochę z mojego punktu widzenia, bo to kolejny grajek, który jest neutralny - a ja właśnie preferuję głównie słuchawy neutralne lub zblansowane. I niestety jest mi to nie na rękę...

 

Pytanie w takim razie moje jest następujące:

Jak bardzo można go "skonfigurować" EQ i czy owe EQ jest dobrej jakości (tj. jak sprawnie manipuluje dźwiękiem grajka)?

 

Bo powoli zaczynam się przegryzać z myślą, że za jakiś czas będę musiał mojego clixa wymienić na coś nowszego...

Rocoo B-A byłby moim ideałem gdyby właśnie nie beznadziejne EQ.

DX50 jest trochę większy pod wzgl. rozmiarów, ale przeżyłbym gdyby EQ było sensowne.

 

A jeszcze jedna taka kwestia - jak widziałbyś go Arkusz w roli głównego grajka przenośnego (wiadomo - obsługa z kieszeni, rozmiar itd.)? Ma jakieś wady, które go wykluczają z tej roli?

Wygląda solidnie, a te duże guziczki krzyczą wręcz - da się wygodnie obsługiwać z kieszeni!

 

Hm... S:flo2 z tego co słyszałem jest niby ciepłym odtwarzaczem, a tutaj mamy neutralny...

 

Szkoda trochę z mojego punktu widzenia, bo to kolejny grajek, który jest neutralny - a ja właśnie preferuję głównie słuchawy neutralne lub zblansowane. I niestety jest mi to nie na rękę...

 

Pytanie w takim razie moje jest następujące:

Jak bardzo można go "skonfigurować" EQ i czy owe EQ jest dobrej jakości (tj. jak sprawnie manipuluje dźwiękiem grajka)?

 

Bo powoli zaczynam się przegryzać z myślą, że za jakiś czas będę musiał mojego clixa wymienić na coś nowszego...

Rocoo B-A byłby moim ideałem gdyby właśnie nie beznadziejne EQ.

DX50 jest trochę większy pod wzgl. rozmiarów, ale przeżyłbym gdyby EQ było sensowne.

 

A jeszcze jedna taka kwestia - jak widziałbyś go Arkusz w roli głównego grajka przenośnego (wiadomo - obsługa z kieszeni, rozmiar itd.)? Ma jakieś wady, które go wykluczają z tej roli?

Wygląda solidnie, a te duże guziczki krzyczą wręcz - da się wygodnie obsługiwać z kieszeni!

Tak, ale s:flo2 miał świetną średnicę, scena była głęboka, ale nie jakaś wielka - w tym podobny jest DX50.

 

nie używam EQ, jutro sprawdzę i napiszę co i jak - z tego co widziałem - bieda.

Dla mnie jest głównym i jedynym odtwarzaczem :) Zawsze mam ze sobą plecak - do spodni wchodzi, ale jak ma się płytkie kieszenie - jest średnio. Przyciski od volume są małe, łatwo je wyczuć, bo są tylko one na jednej stronie grajka. Można go używać w kieszeni choć nie wiem, czy to jest wygodne, z pilocikiem byłoby bardzo ok. No chyba, że nosisz rurki - wtedy nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkusz, fajna recka, taka ludzka. Ciekawia mnie teraz Musice Two, slyszalem o nich ale nie czytalem jeszcze z oczywistych wzgledow o ich walorach dzwiekowych.

Nismo, jak tak czytam recenzje to caly czas jestem utwierdzony w przekonaniu ze dx50 to nie jest dobry kompan dla fanow Ety albo fanow grania zblizonego do monitorowego/analitycznego/neutralnego - deko wycofana srednica albo jakies braki na damskich wokalach, tylko dobra gora wg Fatso...jedyny plus widze to bas z wypelnieniem. Do tego jeszcze ta wada w postaci samoczynnego podglasniania to masakra - mialem tak na rockboxie w iriverze h10 ale tylko dlatego ze bateria mi swirowala I to bylo okropne.

Jezeli chodzi o ciemy Piotrak to moim zdaniem po ich przesluchaniu typowe Twoje granie to powinno byc pro210 (ja juz prawie je wzialem) a jak wolisz troche muzykalniej ale z utrata analitycznosci to Music One (sa naprawde fajne, sam je rozwazam jako alternatywa dla cosmic ears ba4r).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w takim razie moje jest następujące:

Jak bardzo można go "skonfigurować" EQ i czy owe EQ jest dobrej jakości (tj. jak sprawnie manipuluje dźwiękiem grajka)?

 

 

 

Co do equalizera to powiem tak: w porównaniu do możliwości equalizacyjnych cowona (BBE+ i JetEffect 3) jest baaaardzo mizernie. Poza tym sama equalizacja też jest w sumie stosunkowo łagodna. Oznacza to, że nie jesteś w stanie jakoś znacząco zmienić suwaczkami charakteru brzmienia. Natomiast w związku z tym, że DX gra bardzo dobrze, (nie)możliwości equalizera przestają być specjalnie ważne.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję odwagi i zakupu! Recka fajna.

 

Szkoda, że nie oparli go na Sabre ESS9018, tym samym który zamontowali w Oppo i Ayre DX5.

 

Kilka pytań:

1. Czy obudowa jest metalowa? Alu czy stal? Szczotkowana czy matowa?

2. Czy jest solidny? Czy masz uczucie trzymania czegoś tak solidnego jak przysłowiowa Nokia 3310?

3. Czy kontrola głośności działa płynnie, bezszumnie?

4. Czy armatury, szczególnie customy Piotra szumią Ci na minimalnej głośności lub podczas słuchania?

5. Podsumowując - czy warto było go kupować?

 

Pozdrawiam i dziękuję z góry za ewentualne odpowiedzi.

 

Odnośnie podobieństwa do Sflo2, nie ma co się dziwić, ponieważ oba playery są oparte na tej samej kości DAC bodajże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję odwagi i zakupu! Recka fajna.

 

Szkoda, że nie oparli go na Sabre ESS9018, tym samym który zamontowali w Oppo i Ayre DX5.

 

Kilka pytań:

1. Czy obudowa jest metalowa? Alu czy stal? Szczotkowana czy matowa?

2. Czy jest solidny? Czy masz uczucie trzymania czegoś tak solidnego jak przysłowiowa Nokia 3310?

3. Czy kontrola głośności działa płynnie, bezszumnie?

4. Czy armatury, szczególnie customy Piotra szumią Ci na minimalnej głośności lub podczas słuchania?

5. Podsumowując - czy warto było go kupować?

 

Pozdrawiam i dziękuję z góry za ewentualne odpowiedzi.

 

Odnośnie podobieństwa do Sflo2, nie ma co się dziwić, ponieważ oba playery są oparte na tej samej kości DAC bodajże ;)

1. Jest metalowa, nie wiem co to :D wygląda na stal, bo jest dość ciężki. Szczotkowana.

2. Jest bardzo solidny. Imho tak pancerny był tylko s:flo2 (choć w nim ekran to padaka).

3. Działa płynnie i bezszumnie.

4. Szumią w menu/między utworami. W utworach - nie.

5. Imho - za niecałe 900zł - jak najbardziej udany grajek.

 

Mam nadzieję, że troszkę pomogłem :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję, w takim razie zaczynam się przymierzać do zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi szumami to jest jakaś dziwna sprawa... Są nagrania we FLAC'u, na których on szumi, a są w 320, na których nie szumi. Czyli to chyba wina nagrania, ale cholibka wie czego. Fakt, że na CA one były bardziej uwidocznione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z tymi szumami to jest jakaś dziwna sprawa... Są nagrania we FLAC'u, na których on szumi, a są w 320, na których nie szumi. Czyli to chyba wina nagrania, ale cholibka wie czego. Fakt, że na CA one były bardziej uwidocznione.

realizacji, kodeka, nastroju na co akurat kierujesz uwagę etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Z jakimi nausznymi dobrze gra dx? W jednej z receznji przewinęło mi się, że dobrze sobie radzi z neutralnymi i jasnymi, czy to prawda?

 

wyśrupane na kamieniu

O to musisz zapytać Fatso/maciuxa. Z powodu braku czasu w domu - nie mam nauszników, a portable używam tylko IEM'ów.

 

 

Z tymi szumami to jest jakaś dziwna sprawa... Są nagrania we FLAC'u, na których on szumi, a są w 320, na których nie szumi. Czyli to chyba wina nagrania, ale cholibka wie czego. Fakt, że na CA one były bardziej uwidocznione.

realizacji, kodeka, nastroju na co akurat kierujesz uwagę etc

 

Tak, to prawda. Ale nie można powiedzieć, że DX w ogóle nie szumi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności