Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D Od razu piszę, że przeglądałem wszystkie posty o Ipodach więc proszę o nie odsyłanie mnie do innych wypowiedzi :P

 

Chciałbym się was zapytać, który Ipod zagrałby najlepiej pod Sony ZX600. Ogólnie poszukuję jakiejś MP3 powyżej 4gb.

Obecnie mam Philips GoGear 4GB i jej dźwięk pozostawia wiele do życzenia ;p Szukam czegoś do 300zł może być używane a o używanego Ipoda na aukcjach nietrudno więc pozostaje kwestia dźwięku. Słucham głównie rapu ale zależy mi na dobrej jakości a nie tylko na wielkim podbiciu basu :)

 

Podobno niektóre Ipody grają cicho i nie jestem pewien czy wszystkie uciągną ZX600. Słyszałem coś o Classic'u 4G i Nano 1G a może proponujecie jakieś inne mp3 do 300-350zł? Proszę o wasze opinie na ten temat :D

Edytowane przez Szczechu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asolutnie nie 5/5.5gen! Jeśli go doradzasz to również nawet nie czytałeś o nim nic na forum (o słuchaniu nie wspomnę), klosiar32. Przecież Video to detaliczny i chłodny iPod!
+1 dla Fatso: iPod Classic (6gen).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem już jeden classic 6g w odpowiedniej cenie :P Osobiście też jestem za classicem bo ma dużą pojemność i nie posiada zbędnych bajerów typu dotykowe wyświetlacze czy super małe gabaryty. Pozostaje kwestia której generacji i jesli koś mógłby mi wytłumaczyć o co chodzi z tym wgrywaniem muzyki przez iTunes i czy odtwarza pliki .FLAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem już jeden classic 6g w odpowiedniej cenie :P Osobiście też jestem za classicem bo ma dużą pojemność i nie posiada zbędnych bajerów typu dotykowe wyświetlacze czy super małe gabaryty. Pozostaje kwestia której generacji i jesli koś mógłby mi wytłumaczyć o co chodzi z tym wgrywaniem muzyki przez iTunes i czy odtwarza pliki .FLAC

 

Instalujesz Rockboxa i wszystko co związane z Itunes-em idzie w zapomnienie + odtwarza flac bez żadnych problemów. Nie wiem jak ze stabilnością RB pod classic ale chyba jest już ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli G6 jak najbardziej będzie dobrym zakupem tak? A co sądzicie o Cowon J3 i innych chwalonych przez użytkownikach Cownon'ach i iRiver'ach? Są lepsze od produktów Apple'a?

Edytowane przez Szczechu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze/gorsze ciężko powiedzieć, porównując do czegoś z serii AK iRiver'a to Apple wypada blado, a co do innych to już tylko i wyłącznie zależy od preferencji użytkownika, jakie brzmienie, jakie rozmiary, jaki sposób obsługiwania urządzenia. Classica możesz potem przerobić na Imoda i masz więcej możliwości niż z czymś innym.

Edytowane przez Giwera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Classica możesz potem przerobić na Imoda i masz więcej możliwości niż z czymś innym.

 

Nieprawda. Classic ma już Cirrus Logica, więc nie zrobisz mu iModa. Taka przeróbka jest możliwa tylko w generacjach do 5.5 (czyli do iPoda Video na Wolfsonie), a i RockBox bywa problematyczny w instalacji przez emCORE (jak widać to w jednym temacie na forum).

 

Tak czy owak, polecam kupić właśnie Classic (6gen).

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asolutnie nie 5/5.5gen! Jeśli go doradzasz to również nawet nie czytałeś o nim nic na forum (o słuchaniu nie wspomnę), klosiar32. Przecież Video to detaliczny i chłodny iPod!

+1 dla Fatso: iPod Classic (6gen).

Możesz rozwinąć dlaczego video nie pasuje do tych sony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już spieszę z wyjaśnieniami. Nie dalej jak tydzień temu znajoma podpięła sobie te Sony do mojego iPoda i jako miłośniczka basowego brzmienia była zawiedziona jego ilością. Stąd podbijam opinię Fatso, że Classic byłby "bardziejszy" ;)
Inna sprawa, iż w rapie jakość nagrania często jest dyskusyjna, a mając dość detaliczne źródło typu iPod Video, samemu pchamy się w wyłapywanie tych błędów. Nie każdy chce się dowiedzieć, że jego ulubieni undergroundowi wykonawcy mają gdzieś porządną realizację :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem w takim układzie jebnięty. Słucham trochę hip-hopu rapu i nie narzekam na ilość basu w Ety poprzez iModa ani na ew. słabości realizacji nagrań, ba wręcz podoba mi się jak Ety przekazują w sposób detaliczny/różnorodny bas występujący w kawałkach hip-hopowych/rapowych (na dynamikach słyszałem przeważnie papkę basową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem w takim układzie jebnięty. Słucham trochę hip-hopu rapu i nie narzekam na ilość basu w Ety poprzez iModa ani na ew. słabości realizacji nagrań, ba wręcz podoba mi się jak Ety przekazują w sposób detaliczny/różnorodny bas występujący w kawałkach hip-hopowych/rapowych (na dynamikach słyszałem przeważnie papkę basową).

 

To jest nas dwóch, bo ja lubię słuchać rapu na neutralno-zimnym torze. Ciepłe robią mi kluchowaty bas i zabierają przyjemność ze słuchania np. jakości samplingu w bicie czy efektów na bębnach.

Spora część osób rozumie taki przekaz jako "suchy" tudzież "bezbasowy" i trzeba się z tym pogodzić. Dałbyś typowemu fanowi rapu zestaw Video+Ety to usłyszałbyś coś w stylu "to gra ****ianie, jak pchełki z bazaru". Cóż, dla niektórych jakość = ilość basu. Wśród fanów czarnej muzyki jest to najbardziej widoczne, jak wynika z moich obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak ponad mój budżet :D Szczerze mówiąc to nadal nie wiem i nie jestem przekonany do żadnego z odtwarzaczy. Jedni twierdzą, że iTuch tez jest dobry + dodatkowo ma super aplikacje, aparat itp. Inni mówią, że iPod i wszystko od Apple'a nie może się równać z iRiver'em czy Cowon'em. Jeszce inni mówią, że lepszy jest iPod nano tylko nie wiem której generacji. Przyznam, że mam dużo .flac i przydałoby się bezproblemowe ich odtwarzanie a co za tym idzie dość duża pamięć min 16 gb tak mi się wydaje. Nie chce też dokupować żadnego wzmacniacza ale chyba przy ZX 600 to nie będzie potrzebne. Niestety nie mam możliwości odsłuchu żadnego z odtwarzaczy w żadnym sklepie więc też nie potrafię opisać jakiego dźwięku jestem zwolennikiem. Przypomnę, że słucham głównie rapu wieć proszę o dość konkretne opinie co byście zrobili na moim miejscu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch się nie nadają, jeśli nie chcesz konwertować FLACów do np. ALAC. Brak Rockboxa.

Poza tym, powinieneś zadać sobie jedno ******ście ważne pytanie: "Czemu jest tyle różnych opinii?", a potem wpaść na to dlaczego. Jak nie wpadniesz to Ci podpowiem: bo każdy ma inne preferencje. Jak nie posłuchasz to się nie przekonasz. Kropka.

Teraz pewnie myślisz sobie "ale co jak mi się brzmienie nie spodoba?". Na to też jest odpowiedź i brzmi: "Komis --> Sprzedam / Zamienię". Mam takie wrażenie, że niektórzy tutaj na forum liczą, że ktoś im doradzi i zdejmie z nich odpowiedzialność za poszukiwania swojego optymalnego toru audio, a tak się nie da. Musisz kilka razy zmienić sprzęt lub posłuchać różnych konfiguracji żeby znaleźć ten właściwy. Sytuacje, gdzie pierwszy DAP jest ostatnim są dość rzadkie.

Pytanie "który iPod jest najlepszy?" to jak pytanie "które kotlety są najsmaczniejsze?".

Na Twoim miejscu wziąłbym iPoda Video, bo takiego właśnie mam. Na Twoim miejscu jednak nie będę, bo tych Sony sobie nie kupię i nie będę słuchał głównie rapu. Nikt za Ciebie nie wybierze, zrozum. Weź więc jajca w garść i podejmij męską decyzję :P

PS.
Nie macie wrażenia, że ostatnimi czasy ludzie nie potrafią samodzielnie podejmować decyzji i zachowują się jak kilkuletnie dziecko, za które trzeba wszystko zrobić, we wszystkim wyręczyć? Tak nie tylko w kwestii audio... Ale to w sumie dygresja na marginesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja.

 

Schabowe !

 

A weź Cowona X5. Też fajny.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem jeszce raz niektóre posty upatrzyłem Classic'a 6g w miare dobrej cenie myślę jeszce nad Viedo 5,5G ale ponoć gra chłodno i ma trochę mniej basu więc Classic minimalnie go wyprzedza. Macie jakieś uwagi co do niego? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności