Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki na zewnątrz do 300 zł: Cresyn C750H / JBL J55 / JVC HA-S400


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Stoję przed dylematem. Chcę wymienić moje wysłużone już słuchawki SONY MDR-ZX300 (które jakoś od początku mnie nie powaliły, nie mam dzisiaj pojęcie dlaczego się na nie zdecydowałem). Przeglądając wiele witryn i recenzji znalazłem dwa modele, które mnie interesują. Oraz alternatywnie trzeci tańszy.


Droższe to Cresyn C750H oraz JBL J55. O jednych i drugich niewiele wiadomo, bo popularnymi nie można ich nazwać. Cresyny w opiniach są wychwalane jeśli chodzi o dźwięk, ale parametry nie powalają. JBL'e z kolei dzięki doświadczeniu producenta mają porządne parametry (one najważniejsze nie są), jednak o dźwięku ciężko coś znaleźć. Mimo to mam zaufanie do tej drugiej firmy, ponieważ posiadam ich głośniki. Oba modele mają wypinany kabel (Yay!), Cresyn'y można dodatkowo podpiąć do obu muszli oraz posiadają dodatkowy przewód z przyciskiem i mikrofonem. Róznica w cenie to tylko 10 zł, więc ona problemem nie jest.


Tańszy alternatywny model to JVC HA-S400. Kosztuje już tylko 150 zł, a podobno jakość jest powalająca jak na tą cenę.


Dwa pierwsze są dostępne w tutejszym sklepie, co do trzecich to trzeba ich szukać na allegro.

Najchętniej przeczytałbym opinię od osób, które jeden z tych modeli posiadają, ew. go testowały.


EDIT:


Słucham praktycznie wszystkiego, no może z pominięciem rapu i dubstepu. Głownie będzie to szeroko pojęty rock, metal, reggae, muzyka elektroniczna i trochę jazzu. Do odtwarzania muzyki używam teraz głównie telefonu - HTC Evo 3D (który będę prawdopodobnie w przeciągu najbliższych miesięcy zmieniał, jednak źródłem dźwięku pozostanie smartphone)​. Posiadam obecnie również słuchawki PHILIPS SHP5401, które brzmią świetnie jak na swoje 100 zł. Jednak przez znikome tłumienie otoczenia i przystosowany do domowego użytku docisk do głowy nie nadają się na żadne wyjście poza dom. Co do wyjścia to dobrze, żeby słuchawki składały się na płasko i miały wypinany przewód.

Edytowane przez AfroMetal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"parametry nie powalają" - słuchaj parametrów, zapraszam

"dzięki doświadczeniu producenta mają porządne parametry" - siedzę długo na forum, 1. raz w życiu widzę tak bezsensowną wypowiedź O-o

 

Modele, które podałeś mają mierny stosunek jakość dźwięku / cena (szczególnie 2 ostatnie, bo cresyny grają całkiem przyjemnie ^^).

W tej cenie najlepszym wyborem będzie chyba Noontec Zoro, ciekawą opcją jest też AKG K450, ale jak dla mnie przegrywa z młodszym konkurentem.

Ale najpierw napisz jeszcze czego słuchasz i co będzie źródłem dla słuchawek.


Z innych ciekawych opcji, a tańszych to jeszcze np. Panasonic RP-HTX7

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cresyn C750H, AKG K450 albo Beyerdynamic DTX501p (słuchałem wszystkich, posiadałem pierwsze 2 modele)
A bzdury o parametrach pominę, bo nie chcę się denerwować od rana :P

No i kolejny nowy, który nie raczy nas poinformować o tym czego i na czym słucha... Ręce opadają.

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem niedoświadczonym użytkownikiem. Wiem, parametry o niczym nie świadczą, ale na czymś się muszę oprzeć przy wyborze gdy nie ma dostępu do dziesiątek recenzji. Co do parametrów to patrzę i tak głównie tylko na pasmo przenoszenia, bo reszta to już dopasowanie do sprzętu i muzyki.

Słucham praktycznie wszystkiego, no może z pominięciem rapu i dubstepu. Głownie będzie to szeroko pojęty rock, metal, reggae, muzyka elektroniczna i trochę jazzu. Do odtwarzania muzyki używam teraz głównie telefonu - HTC Evo 3D (który będę prawdopodobnie w przeciągu najbliższych miesięcy zmieniał, jednak źródłem dźwięku pozostanie smartphone)​. Posiadam obecnie również słuchawki PHILIPS SHP5401, które brzmią świetnie jak na swoje 100 zł. Jednak przez znikome tłumienie otoczenia i przystosowany do domowego użytku docisk do głowy nie nadają się na żadne wyjście poza dom. Co do wyjścia to dobrze, żeby słuchawki składały się na płasko i miały wypinany przewód.

Edytowane przez AfroMetal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do parametrów to patrzę i tak głównie tylko na pasmo przenoszenia, bo reszta to już dopasowanie do sprzętu i muzyki.

 

Pasmo przenoszenia NIC NIE ZNACZY. Już wyjaśniam czemu. Ten parametr określa tylko w jakich częstotliwościach słuchawki reagują, ale nie podają już na jakim poziomie głośności jest ta reakcja w skrajnych pozycjach. Co Ci po np. 25kHz, skoro raz że tego nie usłyszysz, a dwa, że na tej częstotliwości response słuchawek będzie na poziomie -30dB? Zobacz takie Etymotic HF3: ich zakres to 20-15000Hz czyli śmiesznie mały jeśli patrzeć na suche liczby, ale w tym zakresie realnie pracują i słychać to dokładnie.

 

Zrobię analogię motoryzacyjną: samochód A ma podane fabryczne spalanie 7l/100km, a samochód B ma 8l/100km czyli A jest bardziej ekonomiczny od B, nieprawdaż? Z tą różnicą, że auto A realnie pali ok. 9l/100km (bo testy wykonywano laboratoryjnie), a auto B rzeczywiście zużywa te 8l/100km. Dalej będziesz sugerował się DANYMI MARKETINGOWCÓW?

 

Jeszcze rozumiem sugerowanie się minimalne wykresami, ale suchym frequency range? ;) Doczytaj trochę, przypomnij fizykę i będziesz wiedział o czym mówię.

 

Co do słuchawek to podtrzymuję moje propozycje. Jest na ich temat od groma materiałów na tym forum, wystarczy poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do słuchawek to podtrzymuję moje propozycje. Jest na ich temat od groma materiałów na tym forum, wystarczy poszukać.

 

 

Dzięki. Wiem, pasmo przenoszenia to suche liczby, ale jak pisałem przy braku recenzji to jedyne co daje mi jakiś obraz na sprzęt. Jednak nie będę się wykłucał, bo pojęcie moje o tym sprzęcie jest znikome w porównaniu do Twojego.

 

Z Twoich propozycji zaciekawiły mnie Beyerdynamic DTX501p. Możesz napisać jak wypadają w porównaniu do Cresynów? Jakie są między nimi różnice, które bardziej poleciłbyś do rock'u. Beyery zkusiły mnie głównie sposobem składania, ponieważ słuchawki muszą mi się zmieścić do torby na ramię gdy z nich nie korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, spore skargi na wadę konstrukcyjną Cresynów powodującą pękanie pałąku stwierdzam, że chyba zdecyduję się na Beyerdynamic (jednak niewypinany kabel boli, bo jakoś mam pecha do ich uszkadzania). Jeśli ktoś ma coś do dodania co odsunie moją decyzję co do tych drugich, niech wypowie się teraz lub umilknie na wieki.

Edytowane przez AfroMetal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się moje C750h dobrze trzymają. Świadomie wybrałem je ze sporej ilości modeli i jestem bardzo zadowolony. Poza tym, kupujesz nówki, więc masz gwarancję. Czym tu się martwić? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w okolicach nie mam jak przesłuchać tych słuchawek, więc muszę się opierać na opiniach innych. Cresyny, gdyby się jakkolwiek składały byłyby bardzo wporządku, jednak możliwość składania i pokrowiec w zestawie do Beyerdynamics przekonuje mnie bardziej w ich stronę.

 

Jak dobrze pamiętam shp to prezentują dosyć odmienne brzmienie w stosunku do c750h jeśli shp bardzo Ci sie podobają to nie szedł bym w tą stronę oj możesz sie zawieść :)

Możesz coś więcej napisać o róznicach w brzmieniu? Które lepiej wypadają przy rocku i reggae (Marley'owskie). Czego słucham? Metric, Red Hot Chili Peppers, Jim Guthrie, Damian i Stephen Marley, Kult, AC/DC, Epica, Radiohead, Cage the Elephant, Kings of Leon, Arctic Monkeys... sporo tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cresyny w porównaniu do shp są suche takie wyprane z emocji ,niskich w cresynach jest sporo mniej są twarde ot takie nudne tekturowe pukanie brak im zejścia wysokich też jest mało shp grają bliżej słuchacza i bliżej im do dźwięku dookólnego niżeli cresynom grającym tylko na boki.. dynamika jest gorsza no i cena troche za wysoka,zwłaszcza że wybór jest duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowny jestem już chyba tylko na DTX 501p, ale zastanawiam się czy jest coś równie dobrego (może i droższego, ale do 300 zł) co ma dodatkowo wypinany kabel? No może ewentualnie nieco większe pady, co by ucho schować. Powinny się równie mocno składać co Beyerdynamic oraz pokrowiec w zestawie mile widziany. Jednak najważniejszy jest dźwięk. Dokładny na całym paśmie, ew. gubiący się w środku, bo jakoś zawsze EQ ustawiam średnio na niskich, zero na średnich, sporo na wysokich, obcinając prawie do zera częstotliwości krańcowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To polecę nowym hajpem - Brainwavz HM5, które są teraz po niecałe sto dolców na mp4nation.net, z tym że się nie składają (ale mają super etui dokładane).
A jak chcesz znaleźć coś w Polsce to proponuję AKG K618/619. Powinieneś coś znaleźć na granicy 300 zł. Niestety, nie mają wypinanego kabla, ale nie rozumiem tej potrzeby, zwłaszcza że pełno tu na forum magików co za symboliczną opłatę naprawią/wymienią przewód zgodnie z Twoim życzeniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności