Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Miałem problem nad roztrzygnięciem czy mp3 na baterie czy akumulatorki. Na baterie juz nikt nie produkuje a na allegro jak są to ceny kosmiczne. Zdecydowałem, więc że z duchem czasu zdecyduję się na te durne wbudowane akumulatorki.

Słucham głównie Rapu/Raggae trochę rocka, soul. Klimaty z Filmu StepUp. Słuchawki jakie mam na ten czas to panasonicki hje 120 na ktore nie narzekam. Kawałki mam w jakości minimum 180 kbsów wiec sansa clip by wytrzymała pewnie z 10 h a to jest za mało. Muzyki z odtwarzacza słucham średnio 1h dziennie a jak nadejdą mroczne czasu studiów znowu to wydłuzy się do 2-3h. Myślę że 4gb to minimum aby nie bawić się w ciągłe wywalanie i wrzucanie kawałków bo brakuje miejsca na kolejne.

Pozdrawiam.

Edytowane przez skyman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy rockbox przypadkiem nie wydłuża żywotności baterii (mówię o clipie) - musiałbyś poszperać w sieci.

 

W Twoim budżecie, przy wymaganiach dotyczących długiego czasu działania, to mógłby się jeszcze sprawdzić iriver e40 w wersji 4gb.

Edytowane przez Gourney
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpływ na żywotność baterii ma głośność na jakiej słuchasz, a nie to czy masz słuchawki X czy Y. Bitrate raczej też nie ma wpływu, bo ja mam 320kb/s w Clip+ i trzyma mi spokojnie 12-14h przy Twoich 10h przy niższym. Poza tym jeśli zależy Ci na jakości to powinieneś się zdecydować na 320kb/s.

 

EDIT:

Z grajków które długo trzymają jest jeszcze Samsung Q2.

Edytowane przez maciej3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitrate raczej też nie ma wpływu, bo ja mam 320kb/s w Clip+ i trzyma mi spokojnie 12-14h przy Twoich 10h przy niższym. Poza tym jeśli zależy Ci na jakości to powinieneś się zdecydować na 320kb/s.

 

Nie do końca, bo np. FLAC drenuje mi bardziej baterię, ale i tak na samym słuchaniu FLAC przy 50-75% głośności, mój iPod Video wytrzymuje ponad 20h (Rockbox).

@autor

Serio potrzebujesz czegoś, co gra dłużej niż 15h? Są przecież ładowarki na akumulatorki (np. coś TAKIEGO ) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bitrate raczej też nie ma wpływu, bo ja mam 320kb/s w Clip+ i trzyma mi spokojnie 12-14h przy Twoich 10h przy niższym. Poza tym jeśli zależy Ci na jakości to powinieneś się zdecydować na 320kb/s.

 

Nie do końca, bo np. FLAC drenuje mi bardziej baterię, ale i tak na samym słuchaniu FLAC przy 50-75% głośności, mój iPod Video wytrzymuje ponad 20h (Rockbox).

@autor

Serio potrzebujesz czegoś, co gra dłużej niż 15h? Są przecież ładowarki na akumulatorki (np. coś TAKIEGO ) ;)

 

 

Pozostaje jeszcze pytanie czy FLAC i MP3 słuchasz na tej samej głośności? Jeśli tak to rzeczywiście różnica formatu musi mieć wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, bo mi się wydawało, że skoro mam słuchawki X i Y, jeśli w jednym i drugim przypadku będę miał głośność 10 i choć jedne będą grały głośniej, a drugie ciszej to jednak odtwarzacz w obu przypadkach powinien grać tą samą mocą odpowiadającej tej głośności 10 i też rozładować się w podobnym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności