Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bowers & Wilkins P7


all999

Rekomendowane odpowiedzi

P7W to wersja bezprzewodowa?

Na pewno te,bo miały kabel...

http://www.tophifi.pl/p7.html?gclid=EAIaIQobChMIq5nRoKHN1QIVQpkbCh1HoAgnEAYYASABEgJp3vD_BwE

Trzeba wiadomo mieć świadomość że kupując produkty B&W płacimy połowę ceny za sam znaczek B&W...:lol:

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde fajne te P7, już od pierwszych chwil podobają mi się bardziej od choćby Meze 99 Classic czy Oppo PM-3. Basu mogłoby być trochę mniej ale ogólnie jest bardzo dobrze.

Tak z pamięci to chyba dźwiękowo przypominają najbardziej FSC ale z lepszym zejściem basu i szerszą sceną.

Jeżeli chodzi o pojedynek głośnikowych producentów Focal vs B&W i ich słuchawek Listen vs P7 to na pewno P7 są sporo wygodniejsze choć muszle też mają małe (moje uszy mieszczą się na styk). Dźwiękowo ciężko o porównanie bo to różne granie, P7 mają mocny bas i dociążoną średnicę z fajną sceną, Listeny to jaśniejsze granie z lepszą górą. Jednak z tej dwójki wybrałbym P7 głównie przez ergonomię no i ten wygląd :D

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitalne słuchawki,  mam wrażenie bardzo u nas "niezauważane". Sam bym o nich nie pomyślał, gdyby nie recenzja na audiofanatyku.

 

Czy one nie grają trochę w stylu DT150? Jak byś je ze sobą zestawił?

Edytowane przez Seler666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron wg klasyfikacji artykułów Evila dorobiłeś się miana początkującego audiofila, gratki :D

http://www.audiofanatyk.pl/najlepsze-sluchawki-dla-poczatkujacego-audiofila/

bardzo ładne są te P7 z wyglądu, niestety już czuję że z racji małych muszli  nie moja liga 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja uważam, że w przypadku PM3 wszystko zależy od tego czym je pędzimy, z dziurki "durnej" integry stereo miały u mnie kiedyś bas konturowy, krótki, szybki i twardy jak kamień, barwowo było bardzo neutralnie. Teraz z innej integry stereo basu jest duuużo za dużo, jest miękki, bez konturu a barwa aż przesłodzona. A co można z nich wyciągnąć lub ile stracić na średnicy dobierając niewłaściwe źródło to dłuuugo bym mógł pisać... No ale to nie temat o PM3 więc starczy tych wywodów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, adr31 napisał:

Słucham od roku na bw7 i niedawno kupiłem pm3. Ciężko jest się mi przestawić. Nawiększy problem to zbyt mało basu w pm3 przy odsłuchu utworów, w których powinien być on wyraźny :/

 

Nie wiem, nie zauważyłem zjawiska. Dodam, że B&W P7 odsłuchiwałem praktycznie w tym samym czasie co PM3, bo ustawiałem się pod zakup słuchawek nausznych i przenośnych. No i brzmienie B&W P7 odebrałem jako mocno nijakie, chociaż nastawienie miałem wstępnie bardzo pozytywne, bo zachwycił mnie ich design. Bas w PM3 jest bardzo okej, natomiast nieco słabuje dynamika, brakuje takiego uderzenia, które jest w muzyce rockowej dość istotne. Ale i tak dokonując ważenia plusów dodatnich i plusów ujemnych, PM3 zdecydowanie ten czelendż wygrywały. 

 

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się człowiek przyzwyczai do PM3 to potem są takie paradoksy,że HD50 bardziej mu pasują niż B&O H6, które nadal wydają mi się trochę "chude", mało "mięsiste", mało 'słodkie". 

B&W P7 nie miałem okazji posłuchać. Wygląd...hm ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, które są lepsze PM3 czy P7, bo grają zupełnie inaczej. Te pierwsze są gładsze, miękksze w dźwięku, srednica blizej, mniej zaznaczone skraje pasma, bas miękkszy i lżejszy, P7 grają bardziej nowocześnie, mocniejszy, twardszy bas, lekko zdystansowany dźwięk, lepsza scena i przestrzeń, trochę wiecej góry ale nie są jasne. Barwa po stronie oppo. Problem jest z P7 taki, że nie bardzo angażują mnie w muzykę. Czekam aż wróci Mojo, bo w teorii synergia z P7 powinna być świetna.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lord Rayden napisał:

 

B&W P7 nie miałem okazji posłuchać. Wygląd...hm ...

 

Wiem, że to kwestia gustu, ale według mnie są to jedne z najpiękniejszych słuchawek na rynku. Naprawdę podobają mi się. :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bowers & Wilkins PX 

 

Coś czuję, że w temacie bezprzewodowych pozamiatają. Cena też przyzwoita 329 GBP. Jak u nas będą za 1,6 kPLN to robi się naprawdę ciekawie. 

 

http://www.bowers-wilkins.co.uk/Headphones/Wireless-Headphones/Wireless-Headphones/px-headphones.html

 

Tak chyba się lokują pomiędzy P7 i P9. P9 mnie zachwyciły, słuchałem razem z Owlami i sowy poległy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

 P9 mnie zachwyciły, słuchałem razem z Owlami i sowy poległy... 

 

Możesz napisać coś więcej? W czym P9 lepsze?

 

@Superata planujecie jakieś pre na B&W PX lub wiesz coś na ich temat?

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może was zainteresują nowe B&W link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

Bowers & Wilkins PX 

 

Coś czuję, że w temacie bezprzewodowych pozamiatają. Cena też przyzwoita 329 GBP. Jak u nas będą za 1,6 kPLN to robi się naprawdę ciekawie. 

 

http://www.bowers-wilkins.co.uk/Headphones/Wireless-Headphones/Wireless-Headphones/px-headphones.html

 

Tak chyba się lokują pomiędzy P7 i P9. P9 mnie zachwyciły, słuchałem razem z Owlami i sowy poległy... 

W bezprzewodowych to pewnie P7W będą lepsze :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karmazynowy napisał:

 

Możesz napisać coś więcej? W czym P9 lepsze?

 

@Superata planujecie jakieś pre na B&W PX lub wiesz coś na ich temat?

 

Szybsze, bardziej "dynamiczne", dźwięk mocny z dobrym basem (taki raczej twardy, kopiący niż leniwy, misiowaty), ale też dużo bardziej szczegółowe, takie granie ofensywne. Grają raczej równo w każdym zakresie, nawet ten mocny bas nie dominuje brzmienia, pewnie dlatego, że słuchawki są "szybkie" i podają dużo szczegółów. Nie jest to techniczne granie, ale raczej nastawione na fun... Ja miałem uśmiech na twarzy :) Coś w tym stylu.

Z tym, że słuchałem ich w salonie, na DAC/amp Teac, tylko z Tidala (iPad) i tak z 20 minut. I tylko jazzu. Oba egzemplarze były podobno wygrzewane, ale nie wiem ile godzin, itd.

Inna spraw, P9 są niewygodne, cisną w uszy, ale ja mam dosyć spore :)

 

P.S. W każdym razie Owle i tak dużo lepiej wypadły niż Nighthawki, do których robiłem dwa-trzy podejścia.

Edytowane przez The Grand Wazoo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
16 godzin temu, tanatos72 napisał:

Trochę odgrzebię.

Zostałem bez słuchawek i potrzebuję coś domowo-przenośnego. Domowo będzie grało z M-Daca, przenośnie z Axona 7. Nastawiałem się na B&O H6 gen2 ale poczytałem o tych i teraz nie wiem. Co lepiej?

 

Dwie różne sygnatury. Czego szukasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś dobrego, w miarę uniwersalnego. Podoba mi się jak grają Fidelio X2, podobały mi się Dt880, Fidelio L2, AKG K550. Szukam czegoś co zagra trochę lepiej/inaczej. Jakichś szczególnych oczekiwań nie mam. Jak mawiał klasyk, "lubię różne inne dźwięki", nie przedkładam bardziej jakiegoś pasma. Lubię też w miarę szczegółowe brzmienie, coby słyszeć wszystkie smaczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2018 o 16:51, tanatos72 napisał:

Trochę odgrzebię.

Zostałem bez słuchawek i potrzebuję coś domowo-przenośnego. Domowo będzie grało z M-Daca, przenośnie z Axona 7. Nastawiałem się na B&O H6 gen2 ale poczytałem o tych i teraz nie wiem. Co lepiej? 

 

Mam właśnie obie pary na chacie z tym że p7 wireless. Na szybko moge ci powiedzieć, że h6 dużo wygodniejsze. Jeśli chodzi o dźwięk to trochę za świeżo, nie zdążyłem się osłuchać jeszcze. Na pewno więcej basu, w p7 ale niekoniecznie lepszej jakości. Potrafi się trochę rozlać czasem. Muzykalne diabły, całkiem przestrzenne (ale mniej niż h6), fajna nasycona średnica i sporo wysokich. Błyszczą dopóki w miksie nie ma za dużo basu (patrz czy nie elektronika :) ), jak jest go sporo to potrafi podirytować. Generalnie bardzo przyjemne słuchawki i trudna decyzja.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności