Skocz do zawartości

Drukarka dla studenta, najlepiej ze skanerem ~ 300 zł


SniperX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Z racji, że zbliża się rok akademicki zacząłem poszukiwania drukarki odpowiadającej moim potrzebom.
Czy znajdę jakąś sensowną drukarkę laserową monochromatyczną typu 3w1 (ze skanerem) czy odpuścić sobie tego typu rozwiązania? Skaner na pewno by się przydał, ale jeśli ma to być nieopłacalne to przeżyję bez niego. Czy wydruki np. zdjęć/skanów notatek wydrukowane monochromatyczną laserówką będą bez problemu czytelne?
Kupować nową czy używaną? Słyszałem opinie osoby, która pracowała przy drukarkach (wypowiadała się na temat swojej laserówki HP, za Chiny nie pamiętam jaki model, ale wziąłbym taki gdybym pamiętał), że dzisiejsze drukarki mają zaprogramowane ograniczenia i drukują o wiele mniej stron niż ich poprzedniczki sprzed kilku lat. Czy to prawda? Jeśli brać używaną to czym się kierować przy wyborze konkretnego egzemplarza?
Oczywiście jak najekonomiczniejsza (najlepiej proste dosypywanie proszku do tonera), jak najmniej zawodna i o dobrej jakości wydruku. Jak najtaniej, chociaż rozsądna jakość przede wszystkim.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HP Deskjet Ink Advant K209a-z - tusze oryginały po 30zł.

Bardzo wydajna, najtańsze koszt druku na jedną stronę.

Czarny wytrzymał u mnie 1,5 roku a kolor 1rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znajdę jakąś sensowną drukarkę laserową monochromatyczną typu 3w1

Odnoszę wrażenie że polecacie bez czytania. :P

 

Arkusz jakiś kombajn laserowy mono pisał że na studia kupił. Skrobnij mu PMkę. Z tanimi laserami zabawne jest to że często toner kosztuje drożej niż drukarka. :lol: Warto najpierw poszukać kosztu zamienników a dopiero względem tego drukarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HP Deskjet Ink Advant K209a-z - tusze oryginały po 30zł.

Bardzo wydajna, najtańsze koszt druku na jedną stronę.

Czarny wytrzymał u mnie 1,5 roku a kolor 1rok.

 

 

Faktycznie nie doczytałem, sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też w sumie jestem zainteresowany tematem :)

 

Ostatnio mi sie rozwaliła.. w sumie to ja ja rozwaliłem chcąc usunać błędy, które wyskoczyły i uwaliłem wyswietlacz przez nieumiejętne rozpieranie xD :D

miałem Brother DPC-350C i koszt tuszy to niecałe 2zł a były tak wydajne prawie jak oryginały.

Jak by ktoś kupował na tusze to warto sie zastanowić nad tymi modelami.

Edytowane przez minczin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensowne drukarki atramentowe też mogą być :) Zależy mi na taniej eksploatacji. Proszę o podawanie konkretnych modeli drukarek, nie tylko samych marek. Dzięki za zainteresowanie tematem :)

 

 

ja1210 ile tym hp'kiem drukowałeś?

 

Czy rozdzielczość druku 600dpi wystarcza? Będę drukował dość dużo skanów notatek w mono i zależy mi na tym żeby nie było problemów z rozczytywaniem. Drukował będę także czasem projekty gdzie jest dużo drobnych liczb/lini.

Edytowane przez SniperX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensowne drukarki atramentowe też mogą być :) Zależy mi na taniej eksploatacji. Proszę o podawanie konkretnych modeli drukarek, nie tylko samych marek. Dzięki za zainteresowanie tematem :)

 

 

ja1210 ile tym hp'kiem drukowałeś?

 

Czy rozdzielczość druku 600dpi wystarcza? Będę drukował dość dużo skanów notatek w mono i zależy mi na tym żeby nie było problemów z rozczytywaniem. Drukował będę także czasem projekty gdzie jest dużo drobnych liczb/lini.

Żona pracuje w szkole to wiesz masa rzeczy ma do drukowania, ponad to mam dwie córki w wieku szkolnym.

Też ciągle coś tam drukują, najmniej to ja.

600dpi nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HP 2515 - u partnerów Sferis jest promocja - 219 zł

 

Oryginalny tusz czarny: 40 zł

Kolorowy: 43 zł

 

Dziś kupiłem i szczerze to polecam (matka ma podobną i całkiem tania w eksploatacji)

 

 

Więc jeśli przeżyjesz, że to atramentowa to bierz :)

Edytowane przez snuffmajster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za czasów studenckich kupiłem na Alledrogo Lexmarka E323 za niecałe 150 zł. Wymiana tonera i separatora dodatkowe 50 po znajomości i do tej pory służy mi dzielnie. Szybki i ładny wydruk, toner w zależności od wersji - 3 lub 6 tysięcy stron, więc może przetrwać bardzo długo bez napełniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecę samsunga ml 2165w, za nową zapłaciłem 219 zł, co prawda nie jest kombajnem, ale jest laserowa, szybka zgrabna i ma wifi, osobiscie mialem dosc atramentówek i problemów z zasychającymi tuszami. Poprzednio miałem Brothera dcp-165 (chyba), posiadał skaner-którego użyłem 2 razy w ciągu dwóch lat:) no i wiecznie byly problemy z czyszczeniem, rozpoznawaniem tuszów itp.. Do obecnego samsunga można wgrać soft dzięki któremu toner pokazuje zawsze 100%, a gdy się skończy w nim proszek to wystarczy dosypać, kosztuje kilka(chyba 8) złotych a wydajność takiej dosypki to ponoć >2000 stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojzu, jaki Brother ma tak tanie tusze?

ja mam coś dcp 125 czy jakoś tak, nie pamiętam

Wpisz dulin na allegro i ci się pojawia ja ich używam kosztują po 5zl są jeszcze tańsze po 2 zł nawet innych firm ale te dulin są bardzo dobre bo nie wysychaja

 

Tapnięte z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja tak samo HP Deskjet Ink Advant K209a jak już 2 osoby wyżej. U mnie to pierwsza drukarka która się nie zepsuła po prostu. 2 lata już mam i niedawno pierwszy raz zmieniałem tusz bo tamten mi zaschnął przez wakacje a tak to jeszcze 1/3 była. Drukarka bardzo dobra jeśli wydrukujesz chociaż 1 rzecz na 2 tyg to nic się z nią dziać nie będzie a tusze tanie i jak widać starczają na długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo HP Deskjet Ink Advant K209a jak już 2 osoby wyżej. U mnie to pierwsza drukarka która się nie zepsuła po prostu. 2 lata już mam i niedawno pierwszy raz zmieniałem tusz bo tamten mi zaschnął przez wakacje a tak to jeszcze 1/3 była. Drukarka bardzo dobra jeśli wydrukujesz chociaż 1 rzecz na 2 tyg to nic się z nią dziać nie będzie a tusze tanie i jak widać starczają na długo.

Z tym "niczego się z nią dziać nie bedzie" byłbym ostrożny. Ta drukarka cierpi na klasyczny problem HP w postaci wycierajacych się rolek ciągnących i po jakimś czasie jest tylko w stanie pobierać jedna kartke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wycierania a kurzenia nieużywana... Wystarczy wyczyścić ją tzn chusteczka +  spirytus i wyczyścić rolki od tyłu. Jest tam druga pokrywa i nie ma żadnych plomb jak w innych więc można zrobić to samemu łatwo i szybko :P

Problem jest z rolkami z przodu a nie tylu - czyszczenie spirytusem nie pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy też co kolego studiujesz. Jeśli jakiś kierunek techniczny, na którym przewidujesz plotowanie rysunków (wiadomo architektura, budownictwo, inżynieria środowiska itd.), to wtedy warto pomyśleć o drukarze A3 - zaoszczędzisz kasę na plotowaniu (sklejając 2xA3 masz A2 - czyli już kilka złociszy w kieszeni).

Natomiast jeśli nie, no to koledzy chyba wszystko powiedzieli już na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wycierania a kurzenia nieużywana... Wystarczy wyczyścić ją tzn chusteczka + spirytus i wyczyścić rolki od tyłu. Jest tam druga pokrywa i nie ma żadnych plomb jak w innych więc można zrobić to samemu łatwo i szybko :P

Problem jest z rolkami z przodu a nie tylu - czyszczenie spirytusem nie pomaga

 

Pomaga mam tą drukarkę 2 lata i ten problem już miałem i to pomogło a z przednimi jeszcze nic nie musiałem robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności