Skocz do zawartości

Ultimate Ears UE900


surround

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest z muzykalnością UE 900? Po przesiadce z Momentum nie będę narzekać?

Dobrze izolują dźwięki zewnętrzne?

 

IMO izolują świetnie. W środkach komunikacji miejskiej przy głośności 30-40 % jestem całkowicie odcięty od otoczenia. Odkąd je mam wrzucam na telefon FLACe bo naprawdę w pełni można rozkoszować się muzyką :).

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką mają charakterystykę grania?

Gdzieś wyczytałem, że to raczej V (z podbitym bassem, jak w większości dokanałówek) i nutką fun'u.

 

IMO V to grają Triple.fi a 900 są bliskie neutralności (możliwe że jest delikatne podbicie basu i minimalnie cofnięty środek ale do V-ki to jednak brakuje). Są oczywiście osoby które twierdzą że one grają V (to są zwykle osoby które na co dzień słuchają iem-ów Shure 5xx, które z kolei moim zdaniem grają odwróconą V-ką :)).

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i sa osoby co twierdza ze ue900 graja rownia pochyla ' \ ', nawet nieco poszarpana :P

Moim zdaniem to one nie sa blisko neutralnosci. maja podbity bas, przyciemniona srednice i gore. Najbardziej mi doskwiera ta przyciemniona srednica - jest dziura imo na wyzszej srednicy, ktora pogrubia przekaz. mi bardzo to przeszkadzalo na wokalach czy gitarze akustycznej. wokale nienaturalne, gitary schowane, bez pazura - a jedynie z masa. Przez ta dziwna "wyrwe" w pasmie mi juz jako caly obraz neutralniejszy wydawal sie wlasnie tripple.fi10.

 

ps. nie slucham na codzien shurkow 5xx :P nie podobaly mi sie :P

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tłumienie to na gumkach jest według mnie kiepsko, gorzej zdecydowanie od Audeo 012, nieco gorzej od AKR01. UE900 mam dopiero kilka dni i pierwsze co zauważyłem to właśnie trochę kiepskie tłumienie hałasu. Nie sprawdzałem jeszcze pianek, ale domyślam się, że będzie lepiej.

Dźwiękowo natomiast słuchawki na DX50 grają całkiem fajnie, lecz nie idealnie. Spodziewałem się, że słuchawki będę grać bardziej przestrzennie, ale w tej kwestii są gorsze od AKR01, które mają lepszą separację i ogólnie dają wrażenie grania poza głową. Wydaje mi się, że UE900 grają w miarę płasko, z lekkim niedosytem góry (porównując do Audeo na szarych filtrach). Nie odczuwam aby średnica była schowana, powiedziałbym, że w tym aspekcie jest w sam raz. Mam nieco zastrzeżeń do basu, jest go sporo, ale tak jakby czegoś brakowało. Odczuwam to tak jakby w zakresie basu był jakiś dołek, jest niby zarówno niski jak i wysoki bas, ale brakuje mi swego rodzaju wypełnienia. Pod tym względem wolę zdecydowanie AKR01.

Może to kwestia przyzwyczajenia. W przypadku AKR01 właśnie tak miałem, pierwsze odczucia były przeciętne, z czasem zaczęły mi się coraz bardziej podobać. Czas pokaże.

Chciałbym przesłuchać kiedyś Audeo 232, może to będzie to czego szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nigdy nie udało się złapać seala na silikonach...900-ki są słuchawkami o płytkiej insercji i trzeba idealnie dobrać tipsy żeby uzyskać izolację na bardzo dobrym poziomie (za to odwdzięczają się niespotykaną wygodą). Z całego zestawu najlepiej sprawdziły się u mnie te termoaktywne beczułkowate pianki (izolacja porównywalna z custom tips, może nieznacznie gorsza). Niestety szybko się zużywają więc zdecydowałem że w rocznym rozrachunku taniej wyjdą Custom tipsy :).

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...w żadnym przypadku 900 nie są bliskie neutralności. Jak dla mnie to basowe potworki. Zresztą Shurki 535 też ciężko nazwać "odwrócona V-ką":

ten szary wykres nie jest czasem rzeczywistą charakterystyką słuchawek jaką słyszymy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im wyzej na srenicy tym wieksze wycofanie, potem podbicie aby wysokie byly slyszalne i potem znow w dol, zeby nie bylo "kucia" :)

ja dokladnie tak je odbieralem z odsluchu jak ten wykres... o dziwo sie zgadzam z wykresem... wow - ktos go dobrze narysowal :)

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

im wyzej na srenicy tym wieksze wycofanie,

?

 

od 400hz leci w dol do ok 3-4kHz. potem tez strasznie jakos sie nie zrownuje. Czyli im wyzsza srednica, tym wieksze wycofanie. Tak je odbieralem podczas odsluchu.

czyli pasmo co daje wyrazistosc, klarownosc wokalu wycofane. Z reszta wlasnie podobne czestotliwosci odpowiadaja za te aspekty w gitarze akustycznej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy waham się.

Przydałyby mi się jakieś dokanałówki, a na allegro gość z forum sprzedaje UE 900 za 9 stówek.

 

Ktoś miał może porównanie do Shure Se545? Kiedyś zakupiłem je za niemałą kwotę i bardzo się na nich zawiodłem, ale one grały charakterystycznym V.

Jeśli założyć, że UE 900 mają lekko cofniętą średnicę, jest szansa, że mi się spodobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy waham się.

Przydałyby mi się jakieś dokanałówki, a na allegro gość z forum sprzedaje UE 900 za 9 stówek.

 

Ktoś miał może porównanie do Shure Se545? Kiedyś zakupiłem je za niemałą kwotę i bardzo się na nich zawiodłem, ale one grały charakterystycznym V.

Jeśli założyć, że UE 900 mają lekko cofniętą średnicę, jest szansa, że mi się spodobają.

Mowa o SE535? Charakterystyczne V? No way. V to już bardziej UE900 będą grały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczułki - zauważyłem,że ten produkt Logitecha (czyli UE900) są traktowane przez większość naszej audiospołeczności jako jakiś wybryk, produkt lekko ekscentryczny, niezbyt dobry. Równocześnie produkty firmy Westone czy Shure (dokanałówki) są traktowane z atencją i szacunkiem oraz są obiektami fascynacji choć równocześnie ich wady (albo po prostu specyfika odtwarzania dźwięku) są widoczne i omawiane w wielu recenzjach (u Maciuxa na przykład). I w zasadzie podobnie jak UE900 mają pewne grupy fanów, którym odpowiadają 100 procentowo. Jednak inni nie "czepiają" się do nich tak jak do sposobu grania UE900. Może to magia marki (Westone, Shure) ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności