Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Jakie słuchawki do 500 zł (podlega lekkiej negocjacji).


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam niemały problem ze znalezieniem odpowiednich dla siebie słuchawek nausznych. Zależy mi głównie na dokładności, w miarę możliwości szerokiej scenie, bardzo dobrym odwzorowaniu tonów wysokich (może nawet ich wyróżnieniu, podkreśleniu) oraz średnich, nie chcę, aby dźwięk był "płytki", bez wyrazu. Nie chcę również, aby dominował w nich bas (tak jak w CAL'ach), zamiast tego wolę słyszeć poszczególne instrumenty i wokale.

Jak dotąd miałem okazję przesłuchać następujące słuchawki (niestety jedynie podłączone pod telefon nokia lumia 800):

 

a.)Bose Oe2 - tony wysokie niezbyt wyraziste, mała dokładność, niezbyt szeroka scena, całość zbyt ciepła, przykryta basem

b.)Bose QuietComfort 3 - większa dokładność i szerokość sceny, jednak nadal zbyt ciepły dźwięk

c.)Bose QuietComfort 15 - j.w.

d.)Wszelkie Beatsy - nienaturalny, zbyt duży bass

e.)AKG K619 - "bez fajerwerków", brakowało dokładności

f.)Creative Aurvana Live! - Porażka. Scena niezbyt szeroka, brak dokładności, cierpiące na tym tony wysokie, całość przesycona basem.

g.)Kilka innych modeli marek AKG oraz Sennheiser w cenach do 300-400zł, dźwięk bez wyrazu, płytki, mało podkreślone tony wysokie

 

Słuchawki będą użytkowane w domu, wyciszenie od dźwięków zewnętrznych nie jest więc ważne, słuchawki będą podłączone najczęściej pod PC (SoundBlaster X-Fi HD ze "wzmacniaczem słuchawkowym" oraz Amplituner Denon AVR-1513).

 

Jak dotąd używam słuchawek dousznych Sennheiser mx980. Jestem zadowolony z ich charakterystyki dźwięku (jak na pchełki). Nie są ciepłe, są za to dokładne.

 

Jeśli chodzi o muzykę, to słucham między innymi: Kult, muzyka klasyczna, rock, poezja śpiewana, czasem rap. Jeśli chodzi o jakość plików, to czasem jest lepsza, czasem gorsza. Niestety zdarza się jakieś mp3 lub wma 256kbps.

 

Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc i sugestie :)

 

P.S. Zastanawiam się między innymi nad Shure SRH440. Niestety nie słuchałem ich i kieruję się tutaj jedynie pozytywnymi komentarzami w internecie.

Edytowane przez Mac34252
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności