Skocz do zawartości

Takstar Hi2050 monitor mod


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

To może zamiast zasłaniać w 80% przysłoń gąbką, tak jak w HD681

9577612.jpg?1400566342

 

Prawdopodobnie efekt jeśli chodzi o bas będzie zbliżony, za to średnie będą lepiej dociążone/naturalne. Będę musiał w swoich spróbować - szkoda, że dopiero teraz na to wpadłem, bo mi się nie chce ich rozbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja zakleiłem taśmą izolacyjną cały otwór basowy, wyjąłem dolny filc i zrobiły się w 90% LD 800 (Pro80), ba jak dla mnie Hi 2050 grają lepiej basem i średnicą, bo wysokie obie słuchawki mają średnie.

Nie mogę od 2 godzin znaleźć innych różnic między tymi słuchawkami. Jak to to samo po modach to po co przepłacać 2x za Pro80? :P

Wysokie na prawdę wkurzają w nowych sztukach, mam 2 sztukę Hi 2050 (gra z dzień godzin) i tak walą wysokimi, że uszy bolą. Moja druga sztuka która ma 300 godzin gra o niebo spokojniej wysokimi.

 

Świetna robota Perul z modem. Jak dla mnie bez moda to te słuchawki grają średnio, za dużo mid basu w nich było. Po modzie jest super. Testowałem Hi 2050 z Aune T1 i 990 Pro. Teraz myślę czy nie sprzedać Beyerów, bo oprócz góry to to samo jest.

Tak samo mod z Cal! kapitalny ;)

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Żeby obciąć górę dorobiłem ostatnio filtr pasywny, podobnie jak w ATH M50

post-36702-0-27561700-1401921810.jpg

 

Do tego filc o którym wspomniałem we wcześniejszych postach i który miał obcinać wysokie, zastąpiłem welurem, który jeszcze bardziej obcina wysokie.

 

Ponadto zmieniłem przysłanianie otworów - całkowicie zasłoniłem otwór basreflexu gąbką i dorobiłem drugi o średnicy ok 1,5mm po przeciwnej stronie. Ilość basu i zejście jest podobne (a może nawet ciut lepsze), a średnie są lepiej dociążone, bardziej naturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zasłoniłem gąbką i zakleiłem taśmą izolacyjną otwór bassreflexu.

Możesz zrobić zdjęcie gdzie dokładnie i jak zrobiłeś dziurkę z nowym basreflexem?

Przydałaby się taka dziurka, bo teraz mid basu brakuje :)

 

Chciałem też wepchnąć tekturę pod filc, ale za grubą miałem i słuchawka się nie zamykała. Poszukam czegoś lepszego do tej funkcji.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tą dziurkę tak jak w modzie HD681 EVO

11444787.jpg?1405338338

 

natomiast przysłonięcie gąbką basreflexu masz parę postów wyżej.

 

Ta tektura pod filcem się przydaje - średnich przybywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Spróbowałem. Słyszę zmiany w brzmieniu, chyba trzeba się przyzwyczaić,"boomowatość" zniknęła. Chciałbym tylko uściślić jedną kwestię – zaklejamy 50% tego jednego otworu, który jest na zdjęciu czy wszystkich? Sam przysłoniłem 4 z tych otworów do m/w połowy. Jednak nie jestem pewien czy dobrze wykonałem ten etap.

Edytowane przez ticalion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W finalnej wersji (już nie opublikowanej) zrobiłem inaczej - otwór ze zdjęcia poniżej (fabryczny) całkowicie zasłoniłem gąbką (jak w poście #26)

8451420.jpg?1422519078

 

a na przeciwko niego w tej białej fizelinie (na przetworniku a nie wokół) zrobiłem mały otwór (ok 1,5mm średnicy) - tak jak w poście #31.

 

W takiej konfiguracji brzmienie dla mnie było najbardziej naturalne i nie pozbawione niskiego basu :) .

W sumie, żeby nie ta góra to byłyby świetne słuchawki po tym modzie. Na górę niestety wiele nie pomoże, nawet filtry z weluru.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej konfiguracji brzmienie dla mnie było najbardziej naturalne i nie pozbawione niskiego basu :) .

W sumie, żeby nie ta góra to byłyby świetne słuchawki po tym modzie. Na górę niestety wiele nie pomoże, nawet filtry z weluru.

Coś jednak pomogło, a dokładniej coś w HD6000 pomogło na tą górę. Jak i na wypchnięcie średnicy. Nie samo zamknięcie, bo pro80 zamknięte mają tą samą wadę, zresztą zamknięcie głównie wpływa na bas więc nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie jedna sprawa - piszecie o 4 otworach z tyłu przetwornika, w moich Hi2050 (z początku produkcji, ściągane jeszcze z Chin) był tylko jeden otwarty (uwiecznione na fotce), z tego co pamiętam parametry to miały też mniejszą impedancję niż pro80. Obecnie podawana impedancja jest dokładnie taka sama jak w pro80. Najprawdopodobniej zmieniono przetwornik w tych słuchawkach od czasu gdy ja je miałem i modowałem.

No chyba, że chodzi wam o te 4 małe otworki w metalowej części a nie te otwory z boku, które przysłaniałem taśmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej sztuce było tak samo jak u Ciebie na fotce, jest jakaś inna wersja? Zdziwiłem się. Ale rezystancja mierzona na polach była taka sama jak drivera z Pro80.

Ten jeden otworek zalepiłem w 80% i było idealnie. Kawałek pianki pod panele na całość nie przesuwał basu w niższe rejestry, ale mogła być za cienka.

Ja też miałem Hi2050 jak jeszcze ich w PL nie było. Może aktualna wersja ma inny przetwornik i Pro80 tak samo? Może teraz mają różne??

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowite zaklejenie nie obniży basu, tyko stłumi - którędyś to ciśnienie musi uciec. Im mniejszy otwór tym niższe częstotliwości się przez otwór bardziej przebijają, ale przegiąć też nie można, bo wpływa ten otwór również na dociążenie średnich. Dlatego zrobiłem wersję z zaklejeniem gąbką (nie kastruje tak niższej średnicy) i małym otworkiem (dodaje niskiego basu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowite zaklejenie nie obniży basu, tyko stłumi - którędyś to ciśnienie musi uciec. Im mniejszy otwór tym niższe częstotliwości się przez otwór bardziej przebijają, ale przegiąć też nie można, bo wpływa ten otwór również na dociążenie średnich. Dlatego zrobiłem wersję z zaklejeniem gąbką (nie kastruje tak niższej średnicy) i małym otworkiem (dodaje niskiego basu).

Właśnie celem wsadzenia pianki było takie zakrycie otworu, by powietrze miało którędy uciekać, nie tak jak przy 100% zaklejeniu taśmą. Czyli powinno działać jak gąbka. O otworku w piance nie pomyślałem, ale już ich nie mam więc nie sprawdzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja otworu w gąbce nie robiłem tylko w fizelinie po przeciwnej stronie osi przetwornika (tak dla równowagi optycznej, bo można w dowolnej dziurce przekłuć).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wieloma otworami to był mój błąd. Naszło mnie na mody po północy i takie były efekty nocnych zabaw, że pozaklejałem nawet to co nie było potrzebne ;) Obecnie bassreflex mam zasłonięty w około 25% i jest OK. Zmieniłem, ponieważ przy 50% wydawało mi się, że zostało ujęte za dużo midbasu i zrobiło się trochę płasko. Może spróbuję z gąbkami za jakiś czas. Duża ta dziurka powinna być?

Edytowane przez ticalion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im większą dziurkę zrobisz tym wyższy bas będziesz miał. Na początek spróbuj coś w granicach 1,5mm (ja takim wkrętakiem dziurkuję) jak będzie za mało to powiększyć zawsze łatwiej niż pomniejszyć - jak to mówi staropolskie przysłowie "łatwiej kijek obcinkować, niż go potem pogrubasić" ;) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam szanownych forumowiczów. Postanowiłem przyłączyć się do tematu, jakoże ledwie 3 dni temu, nabyłem takstary hi2050. Dołączyły one do moich sl 681, lekko już wysłużonych.

 

Czym mnie przekonały hi 2050. Wykonaniem i wygodą. Dzwiękiem niekoniecznie, urzekła mnie wprawdzie scena tych słuchawek. Czar jednak znikł po pierwszym dniu odsłuchu. Szczególnie nie do przyjęcia był dla mnie nijaki, rozlany bas i wrażenie pudełkowatego brzmienia. Dotarło do mnie, że początkowo to tą pudełkowatość brzmienia odbierałem jako szeroką scenę.

 

 

Hi 2050 to jednak znakomite słuchawki. Znakomite dlatego, że dają się wybitnie "tuningować" w tak śmiesznie prosty sposób przy zerowych nakładach.

 

Poradnik modowania tych słuchawek był dla mnie punktem wyjścia. Zmiany w poradniku wprawdzie przyniosły pewne efekty, ale ciągle pomimo zwiększenia ilości basu i przestrzenności, brakowało słuchawkom harmonii.

Po wielokrotnych próbach odsłuchy zaklejonym bassreflexseksem, w różnym stopniu, papierowymi wkładkami doszedłem, wkładaniem gąbeczek, flizelin itp. doszedłem do rozwiązania które chciałbym zaproponować. Kto ma życzenie, niech próbuje.

 

Dla mnie rezultat przeszedł najśmielsze oczekiwania. Obecnie moje takstary HI mają mocny, niskoschodzący bas, zachowały szeroką wypełnioną scenę (bez efektu pudełkowatości) a wokale brzmią bezpośrednio, niemal jak w ts 671.

 

 

Istoną cechą hi 2050 jest dość mocny docisk muszli do głowy. Należy ten docisk zmiejszyć przez odgięcie wyczuciem pałąków. Spowoduje to większe napowietrzenie sceny.

 

Do rzeczy jednak. Oto mój mini poradnik, dla tych wszystkich którzy po modzie hi 2050 czują niedosyt, a nie wiedzą co jeszcze mozna zrobić.

 

Materiały których potrzebujemy.

 

- taśma materiałowa izolacyjna (najłatwiej dostać w sklepie elektronicznym) - o szerokości 0,5 cm, występuje tylko w kolorze czarnym (oczywiście kolor nie ma znaczenia ;))

- kawałek gąbki o małych porach zamkniętych i dużej gęstości (ja wykorzystałem gąbkę do izolacji głośnika samochodowego z citroena c4). grubość ok 1 cm.

 

Procedura:

rozkręcamy muszle i wyciagamy mniejszą flizelinę (odsylam do poradnika jak wyżej)

Małym kawałkiem taśmy izolacyjnej zaklejamy w całosci otwór basreflexu (jak w poradniku wyżej) w każdej ze słuchawek.

wycinamy z gąbki kółeczka o średnicy otworów w flizelinie, powinny pasować dokładnie, bez konieczności ich upychania, (co spowoduje zmiany gęstości materiału)

umieszczamy nasze kółeczka w otworze większej flizeliny; kółeczka nie mogą wystawać poza flizelinę, ale powinny jednocześnie wypełniać cały otwór do muszli.

 

 

 

Skręcamy całość i testujemy.

 

Wkrótce zamieszczę jak to u mnie wyglada. Jedna uwaga, nie rzeźbimy żadnych tekturek. Jest to całkowicie zbędne, gdyż tekturki zawężą nam jedynie scenę.

 

Do testów polecam odsłuch na kawałku Nirwany - somthenig in the way:

 

 

 

Cóż bas (i to jak brzmiący) urywa głowę :) a reszta..sami się przekonajcie.

Edytowane przez KurtK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak największą bolączką tych słuchawek, czyli kiepskiej jakości góra?

 

Wystukane na parapecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem góra uległa, ujme to 'ścięciu' nie kłuje w uszy a jednocześnie rzuca się w przestrzenność i dokładność oddawania przekazu. O ile często można przeczytać, że słuchawki mają szeroką scenę, muzyka w nich otacza, o tyle w tym przypadku, rzecz subiektywna wprawdzie - ja się zatracam w muzyce. ;) szczególnie klasycznej.


Moim skromnym zdaniem góra uległa, ujme to 'ścięciu' nie kłuje w uszy a jednocześnie rzuca się w przestrzenność i dokładność oddawania przekazu. O ile często można przeczytać, że słuchawki mają szeroką scenę, muzyka w nich otacza, o tyle w tym przypadku, rzecz subiektywna wprawdzie - ja się zatracam w muzyce. ;) szczególnie klasycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

który mod jest lepszy ?

Oba mody są odwracalne - przetestuj jeden i drugi i nam napisz który lepszy.

 

Obecnie prawdopodobnie inaczej modowałbym te takstary, mam już sposób na poprawę góry i to bez zmiany padów, choć nie ukrywam, że zmiana na welury HM5 byłaby wskazana w tych słuchawkach również ze względu na wygodę (są miększe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności