Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Philips SHP9500


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak, nieszczęść ciąg dalszy, po utopieniu clip zipa moje AKG GHS-1 pękły, sklep nie posiada ani części wymiennych ani innej pary, czyli zwrot pieniążków.
Jak myślicie te SHP9500, dobry wybór w tej cenie? Słuchawki tylko i wyłącznie do użytku domowego, podłączone raz do clip zipa raz do creative sound blaster audigy se, więc pierwsze pytanie, czy są one bardzo wymagające co do źródła?
A po za tym, nigdy nie miałem słuchawek otwartych, na prawdę dźwięk aż tak się wylewa? Od bardziej praktycznej strony, czy można spokojnie słuchać muzyka lub oglądać film z przyzwoitą głośnością o 2 w nocy jeśli w pokoju obok ktoś śpi?
Boję się o to że przy takim źródle dużo z tych pieniędzy które zapłacę się zmarnuje, zawsze zostaje tania dobra alternatywa choćby 668b
A po za tym, dużo zyskam wymieniając standardowy kabel na kabel od Perula?

Edytowane przez TRupII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy będzie przeszkadzać osobie śpiącej obok zależy jak głośno słuchasz. Na pewno będzie przeszkadzać przy zasypaniu ale jak już ktoś śpi to niekoniecznie. Dla przykładu, gdy podczas gry słucham muzyki i korzystam z rozmów na team speak to rozmówcy nie słyszą dźwięku muzyki wyciekajacego ze słuchawek. Za to kolega korzystając z otwartych (Takstar TS-671) słucha na pewno głośniej gdyż jego mikrofon to wyłapuje i częściowo sam słyszę siebie podwójnie (to co mówię i zaraz w słuchawkach to co wyłapuje jego mikrofon z wyciekajacego dźwięku słuchawek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damix to mnie zmartwiłeś, dużo czasu spędzam właśnie na TS'ie, w domyśle mają to być dla mnie słuchawki również gamingowe. Gdzieś w tym wątku przewineło się że nadają się do tego dosyć dobrze ze względu na pozycjonowanie, możesz to potwierdzić?
Czyli słuchając głośno ale miesząc się w ramach zdrowego rozsądku bo przygłuchy nie jestem jest szansa że dźwięk wleci spowrotem do mikrofonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pozycjonowania nadają się bardzo dobrze ale mając dobry wzmacniacz można dostać słuchawki które lepiej to robią (mam na myśli używane Sennheiser HD580, HD540 zapewne też,). Ale za nowe w swojej "promocyjnej" cenie specjalnie konkurencji nie mają (Takstary Ts671 i HI2050 również dobrze pozycjonują ale są gorzej wykonane i IMO gorsza jakość dźwięku i wygoda). W standardowej cenie, czyli takiej jaka widnieje na ceneo obecnie: ok 550 zł to równie dobrze można zainteresować się AKG K612 Pro.

 

Zawsze jest szansa na łapanie przez mikrofon dźwięku ze słuchawek. Dla każdego głośno ale w granicach rozsądku to inna granica, poza tym znaczenie ma też jakiego mikrofonu się używa, model jak i jego umiejscowienie: z klipsem na kabel, gdzieś przy uchu doczepiany, stojący na biurku. Jego typ: pojemnościowy lub dynamiczny itd. Kolejna sprawa jak głośno mówisz, a więc jak wysoką czułość mikrofonu masz ustawioną, z jakiego rodzaju detekcji dźwięku korzystasz np. w Mumble : na podstawie amplitudy czy SNR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomm. Zastosuje mój prosty sposób do Q701. Obwiąż pałąk mikrofibrą, albo taką "puchatą" ściereczką (jak do karoserii auta). Sklej taśmą i masz miękki pałąk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomm. Zastosuje mój prosty sposób do Q701. Obwiąż pałąk mikrofibrą, albo taką "puchatą" ściereczką (jak do karoserii auta). Sklej taśmą i masz miękki pałąk.

 

 

Ooo... spróbuję jak to działa :)

 

Sorki, lajki wyszły :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomm. Zastosuje mój prosty sposób do Q701. Obwiąż pałąk mikrofibrą, albo taką "puchatą" ściereczką (jak do karoserii auta). Sklej taśmą i masz miękki pałąk.

 

A nie wystarczy skrócić ten pasek gąbkowy? Można go przeciąć i zszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to,żeby nie naruszać konstrukcji słuchawek ani nie zmóżdżać się modowaniem (jak kto chce, patrzy na stronę Audiofanatyka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@up - jak wyślesz mi te "Filipy" na testy to sprawdzę i Ci powiem :D

Chcesz posłuchać SHP9500, to daj adres wysyłki na PW. :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych utworach basu dla mnie jest wystarczająco dużo, w niektórych jednak mogłoby być go więcej. Dlatego wydaje mi się że mały przenośny amp lub dac/amp będzie bezpieczniejszym rozwiązaniem. Mod jest jednak na stałe, no ciężko ocenić przed wykonaniem przeróbki, czy efekt będzie ok.

Edytowane przez szymanek17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ktoś już pisał o tym wcześniej że trzeba owinąć mikrofibrą pałąk i powinno być git :)

Potwierdzam, działa znakomicie :)

 

Podrzuć jakąś fotę na PW, co bym sobie zobaczył jak się prezentują z tym modem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności