Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wybór miniwieży. Czy warto dopłacać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Obecnie posiadam od prawie 10 lat wieże Philips C-280. Zaczeła mi się nieco psuć więc postanowiłem wymienić ją na coś nowego.

Odrazu zaznaczam że źródłem dzwieku będzie Ipod Touch 4G (głownie muzyka z Spotify) dlatego stacja dokująca jest dla mnie niezbędna :). Sprzęt będe kupował przez internet więc patrze na ceny online. Zależy mi na czystości dzwięku i szczególowości, bas być musi ale nie nachalny(nie słucham muzyki elektronicznej itp)

Po przejrzeniu paru stron internetowych wybór padł na Philipsa DCM3020. I tu pojawia się moję pytanie czy będzie on dobrym wyborem czy warto dopłacić do Pioneer X-HM30. Dodam że nie zależy mi bardzo na mocy głosno raczej muzyki nie słucham, a pokój ma 15m2.

Jeżeli nie któraś z tych dwóch to na co warto jeszce zwrócić uwage w cenie +/-700 zł.

Z góry dziekuje za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Touch nie ma radia? A nie myślałeś o tym, by kupić np. głośniki z lub bez suba? iPoda spokojnie podepniesz, kompa również.

Za około 700 zł. naprawdę kupisz coś o wiele lepszego niż to co dałeś za przykład.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli radio FM :) W ipodzie tunein. Powiem tak podoba mi się też kondtrukcja wieży wszytko w jednym Ipod łandie postawiony wygląda to ok. Lepai LP-2020A+ + kolumny Crystal 10 dużo lepiej zagrało by to od tego co wymieniłem ? Który model Yamahy konkretnie w tej cenie byłby dobry ?



Jakie jeszcze inne zestawienie wzmacniacz + kolumny byłoby warte uwagi tak zeby zmieścić się w max 750 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PianoCrafty ogólnie są bardzo dobre, lecz też drogie. W tej cenie którą podałeś to tylko używane.

Zawsze możesz kupić stację dokującą którą podepniesz do zestawu.

Co do estetyki o której mówisz, to się nie wypowiem, bo dla mnie to sprawa drugorzędna - podstawą jest dźwięk.

Zależy jeszcze, czy chcesz coś extra nowe, czy może być używane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak po waszych wypowiedziach zaczynam serio myśleć nad wzmacniaczem i głośnikami zamiast wieży. Wolałbym nowy sprzęt lecz jeżeli dałoby sie wychaczyć coś dużo lepszego tylko używanego to możliwe że bym się skusił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że da się coś wyhaczyć ;)

Poczytaj o takich zestawieniach. Np. amplitunery Marantz itp. tutaj na forum ludzie mają podobne połączenia a w mini-wieże mało kto się bawi. Szczególnie za taką kwotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być też te JBLe i do tego dobrać wzmaka i gra gitara :)

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=3514652965

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam to forum. Kup to, co koledzy chcą sprzedać... Wszystko jedno, do czego podepniesz te JBLe to i tak będzie super wypas i petarda! Tia... No a Lepai+Crystal10 to już zestaw obowiązkowy, Ty snuff coś innego w życiu słyszałeś/posiadales?

 

Miniwieze w małych pomieszczeniach graja bardzo dobrze, przewaznie lepiej niż zestawiony "na pałę" zestaw w podobnej cenie. Dodatkowo są znacznie bardziej funkcjonalne. Jasne, że można lepiej zestawić z używek, ale trzeba wiedzieć co z czym i do czego...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem skłonny kupić używany zestaw wzmacniacz + głosniki tylko wszytkie wzmaki strasznie szerokie są więc dodatkowym kryterium byłoby żeby wzmacniacz nie był za szeroki jak narazie znalazłem Cambridge Audio A1 ale podobno kiepska jakość dzwięku i tego marantza 1030.



Czy ja yamaha mcr040 zagra lepiej od starego philipsa c280 bo jakoś ciężko uwierzyć mi że te małe głośniczki będą lepsze od tych philipsa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam to forum. Kup to, co koledzy chcą sprzedać... Wszystko jedno, do czego podepniesz te JBLe to i tak będzie super wypas i petarda! Tia...

nie gorączkuj się ;) ja swoją stacjonarkę złożyłem właściwie 'na pałę', a było bardzo ładnie.

 

MCR040 można odsłuchać w różnych Saturnach i Media Marktach. polecam się przejść ze swoją płytą i posłuchać kilka wież

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play wybacz, może robię Ci jakąś antyreklamę (proponuję więcej wykrzykników w stopce), ale ładnie to wyglądają kwiatki na parapecie, a ładnie grają np. JBL L100, a nie seria TLX. To że coś wyprodukował JBL zupełnie o niczym nie świadczy, a już na pewno nie o tym, że wystarczy kupić kolumny tej firmy i podpiąć do pierwszego lepszego wzmacniacza. Z czym porównywałeś swój zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpośrednio z niczym. kupiłem je dość tanio i za tę cenę, na moje niedoświadczone ucho nie było źle. acz słuchając nowych klocków w sklepach za grubszą kasę słyszałem różnicę kilku klas. co nie zmienia faktu, że te JBLe dały mi masę frajdy z odsłuchów, ale kupiłem właśnie z bomby bez przemyśleń i one nie nadają się do mojego pokoju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego marantza - to jest wiekowy sprzęt, wszystko zależy od jego stanu i od tego, co i jak w nim grzebal do tej pory - to nie taka prosta sprawa, można kupić dobry egzemplarz, a można szrot. Tannoye są spoko.

 

W mcr040 masz radio, cd, pilota, doka do ipoda, gwarancje i b. dobre brzmienie - kwestia funkcjonalności.

 

Co lepsze dźwiękowo? Teoretycznie może zestaw, ale niekoniecznie. Na to chyba nikt Ci nie odpowie. Yamahe sprawdź sam w markecie albo w top hifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamahe obslucham napewno przy najblizszej okazji to nie ulega watplipowsci, natomiast do Tannoye m2 jaki wzmak bylby ok? Zaznaczam ze zalezy mi na szzcegolowosci i szerokosci sceny :) oczywiscie tak dobrej jak na te finanse mozna zdobyc :P



Muzyka ktorej slucham to mieszanka z nowoczesnych :typowe popowe kawalki ale to okazyjnie, a tak to glownie starsze utwory w stylu abba, bonny m, modern talking itp z disco, guns N' Roses, stevie vai z rocka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności