Skocz do zawartości

Wzmacniacz do dt880


arison

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchawki zostają bo odpowiada mi ich brzmienie i szczególnie wygoda użytkowania, długo szukałem co wybrać, odsłuchiwałem wszystko co się dało znaleźć na rynku i beyery były najlepsze dla mnie. Poza tym trzeba się zdecydować albo najpierw słuchawki potem napęd albo odwrotnie bo tak to nigdy się nie znajdzie nic co zagra na dobrym poziomie. Głównie to trochę mocy mi na matrix'ie brakowało, szczególnie na cichszych nagraniach. Do góry w sumie już zdążyłem się przyzwyczaić i ją zaakceptować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom to jedno, własny gust drugie, więc jak najbardziej słuchawki jako pierwsze wydają mi się dobrym pomysłem, a potem dopieszczać system pod słuchaweczki, które się podobają. Upgradem w tym brzmieniu na przyszłość są T90, tylko są bardziej wymagające i mogą grać nieco technicznie na torze nie stworzonym dla nich http://hifiphilosophy.com/?p=3637

 

 


Ja kupiłem i moi znajomi a co ? To z linka oblivion mam od jakiegoś czasu w domu.
WaveIO jest ok, ale w zasadzie to samo masz na ebay taniej i w obudowie bo jest robione masowo, ja sobie dodatkowo tego xmosa jeszcze przerabiam.
Do xmosa wszystkie sterowniki są takie same, zasadniczo one robione są niemalże wszystkie tak samo, WaveIO dziś wychodzi za dużo jeśli chcesz to zamknąć w obudowę itd.
I to urządzonko dobre? I co to jest dokładnie? Sam DAC? Sam konwerter czy może DAC z ampem i konwerterem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest zasadniczo pełnoprawny konwerter z wyjściem I2S + coax + toslink na układzie XMOS.

 

Możliwość pracy po USB + podłączyć można zew. zasilanie.

 

Dodatkowo istnieje wersja która ma wpiętego ES9023 jako DAC po I2S i tyle.

 

Miałem wersję z DAC i bez DAC, jest to fizycznie to samo, DAC jaki jest taki jest, ale od razu piszę, nie jest jak piszą po necie, że ES9023 taki super, bo on wiele wspólnego z ES9012 czy ES9018 nie ma, gra najwyżej dobrze (przeciętnie). Dobra opcja jako dac zapasowy czy coś na przetrwanie. Ale jakościowo nie powala to na kolana, ogólnie ES9023 to się opisuje jako prosty i tani dac do wszystkiego gdzie priorytetem jest cena i prostota aplikacji a nie jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz może, czy to gra tak samo jak hifimediy uae23, czy lepiej czy gorzej :D Bo, że tego nie lubisz (ES9023) to wiadomo, ale niektórzy chyba lubią ;) Np. :P :

 

(...)

Co do DACów dla Johnysa aune grał lepiej niż popularne Dace do 2000zl a uae23 gra dla mnie jeszcze lepiej :D

Ten link co dawałem to wydaje mi się, że była właśnie wersja z DACiem.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gra to lepiej od Aune absolutnie, a ja swój gonie z zew. zasilacza wysokiej jakości, mam kabel USB za 150zł do tego (Supry) w środku są sensowne i niezbędne wg. mnie poprawki.

 

Gra to lepiej od UAE23 ale to jest zaleta XMOS-a i zasilania, a nie Sabre samego w sobie bo aplikacja jest taka sama w 95% (tutaj są rezystory na I2S, których nie ma w UAE23 a powinny być).

 

W tej cenie to jest fajna zabawka, jak coś więcej chcesz wiedzieć to pisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z osobą która ma lcd2 i sprzedała lyr zamieniając go na o2 i nie żałuje tego posunięcia.

 

 

Ekhm.. jako były posiadacz O2 i jako obecny posiadacz LCD-3 - śmiem wątpić.

Nie wiem jak LCD-2 ale swoje Audeze pędzę Bursonem, który na ilość pary nie może narzekać i jak dla mnie jest dobrze ale nie idealnie. Chętnie bym trochę mocy z Lyra dołożył :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej/gorzej kwestia subiektywna. Aune ma w dźwieku artefakty które mogą się podobać, lub zgrywać z systemem. Żaden konwerter tego nie zmieni, chociażby i technologie z nasa miał, nie mówię już o bawieniu się lutownicą pożyczoną od mamusi, czy tatusia.

 

UAE23 na dzień dobry gra nawet subiektywnie czyściej i bardziej adekwatnym dźwiękiem. Ale co może wiedzieć osoba która go nigdy nie słuchała :]


Nie wiem jak LCD-2 ale swoje Audeze pędzę Bursonem, który na ilość pary nie może narzekać i jak dla mnie jest dobrze ale nie idealnie. Chętnie bym trochę mocy z Lyra dołożył :D

 

Burson nie ma 2W na kanał? :blink:

 

Ja śmiem wątpić czy to chodzi o brak prądu... Słuchawki i tak nie wezmą więcej niż mogą. Wydaje mi się, że bardziej chodzi tu o zgranie charakteru, lub uzyskanie konkretnego efektu, do którego potrzebna jest większa wydajność. Taki Lyr ma podbity bas, ale dzięki mocy jest on świetnie trzymany za zęby. Ale nie wiem jakie słuchawki musiałbym podłączyć, aby różnica w kontroli basu, czy scenie jakoś się szczególnie ujawniła w stosunku do O2. Skoro gadałem z człowiekiem której takiej podmianki dokonał i znalazłem z kilkanaście potwierdzeń tego faktu na necie, to będę się musiał samodzielnie przekonać. (mówię o LCD-2 bo możliwe, że LCD-3 są trudniejsze do napędzenia).

 

Zapotrzebowanie LCD-2 na napiecie

 

The LCD-2 hits 110 dB with about 1 volt of input. Peaks of 110 dB are considered plenty loud by most people (hearing damage starts past 85 dB). 110 dB is standing on a sidewalk next to a jack hammer tearing up concrete.

Even if you plan for 115 dB peaks, which is extremely loud, you only need about 1.7 Vrms which is 0.048 watts. The O2 can provide 5+ Vrms which is good for 124 dB SPL with the LCD-2. And that's running from battery power.

If you really wanted to push the headphones to 133 dB you would need 14 Vrms which is 3.2 watts not 400 watts.

_____________

 

Zapotrzebowanie LCD-2 na prąd

 

But, long story short, even at an ear splitting 124 dB SPL that's a peak voltage of 7 volts. Ohms law gives a peak current of 7/60 = 117 mA. The O2 has a peak current capability of 200 mA per channel--nearly twice what's required.

Current with the LCD-2 is where many headphone amps will fall on their face--especially OTL tube amps, Cmoys, and anything using a typical wimpy virtual ground or 3 channel design.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mikolaj612

No to to urządzonko faktycznie wydaje się ciekawe w cenie ~100$ :) . Czyli, która wersja na bank jest z DACiem? ;)

Ta co dawałem czyli http://www.ebay.com/itm/XMOS-ES9023-Asynchronous-DAC-Decoder-USB-to-Optical-Coaxial-384K-32Bit-Weiliang-/141021544210?rd=1 wydaje mi się, że ma DACa, dobrze myślę?

 

ta wersja konwertera nie ma na pewno DACa i ma tylko coax i kiepski toslink w formie jacka http://www.ebay.com/itm/XMOS-Asynchronous-USB-to-Coaxial-Optical-converter-24Bit192K-with-I2S-Low-jitter-/141010828594?rd=1

 

ten konwerter też nie ma DACa, ale ma za to ładne PSU http://www.ebay.com/itm/XMOS-Asynchronous-USB-to-Coaxial-Optical-converter-24Bit192K-with-PSU-Weiliang-/141026791919?pt=US_Amplifier_Parts_Components&hash=item20d5da11ef

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrBrainwash to potwierdzenie to znalazłeś na head-fi? Faktycznie, sprawdź to lepiej sam, a potem pisz. A z racji, że lubisz sobie poczytać to przestudiuj sobie budowę przetwornikow planarnych i wyciągnij wnioski sam, dlaczego potrzebują prądu, no chyba, że dojdziesz do wniosku, że jest inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty Szwagiero słuchałeś tego połączenia? Co jest w nim "nie tak"? Lepiej byłoby z twojej strony opisać to połączenie. Wiem, że niektóre planarne nie pójdą z O2, ale to nie znaczy, że wszystkie, wyżej zamieściłem jak się sprawa ma z LCD-2 chyba, że w tym wyjaśnieniu jest jakiś błąd, go w takim razie popraw. Rozmawiamy o zamkniętym budżecie, z zastosowaniem do biurka, albo do łóżka a nie o krowie z przed 30 lat lub sprzęcie złożonym za grosze sprzedawanym w cenie taniego samochodu.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak odniesiesz się do wyjaśnienia, które wyżej wkleiłem w kontekście napędzenia?

 

 

Zapotrzebowanie LCD-2 na napiecie

 

The LCD-2 hits 110 dB with about 1 volt of input. Peaks of 110 dB are considered plenty loud by most people (hearing damage starts past 85 dB). 110 dB is standing on a sidewalk next to a jack hammer tearing up concrete.

Even if you plan for 115 dB peaks, which is extremely loud, you only need about 1.7 Vrms which is 0.048 watts. The O2 can provide 5+ Vrms which is good for 124 dB SPL with the LCD-2. And that's running from battery power.

If you really wanted to push the headphones to 133 dB you would need 14 Vrms which is 3.2 watts not 400 watts.

_____________

 

Zapotrzebowanie LCD-2 na prąd

 

But, long story short, even at an ear splitting 124 dB SPL that's a peak voltage of 7 volts. Ohms law gives a peak current of 7/60 = 117 mA. The O2 has a peak current capability of 200 mA per channel--nearly twice what's required.

Current with the LCD-2 is where many headphone amps will fall on their face--especially OTL tube amps, Cmoys, and anything using a typical wimpy virtual ground or 3 channel design.

 

Napisałeś że "się bronią" - to znaczy że grają dobrze, ale słabiej w stosunku do toru który gra kolorowo, wypukło, trójwymiarowo i tak dalej.... tak?

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrBrainwash znowu zmieniasz "wydźwięk" swoich postów - jak ja to lubię, kiedy przeczytam Twój wpis, a za parę minut jak chcę odpowiadać, to on już jest wyedytowany - o co w tym chodzi?

 

Ale wracając do tematu, nie bardzo rozumiem, po co polecasz komuś jakiś zestaw, kiedy sam go nie słuchałeś? Znowu opierasz się na opinii osób trzecich, ja rozumiem, że gdyby te opinie miały pomóc Tobie, ale nie rozprzestrzeniaj bzdur dalej i nie polecaj komuś czegoś, jeśli sam tego nie znasz. Wszystkich planarnych faktycznie nie słuchałem, ale opierając swoje doświadczenie na jakiś 80% ortodynamików jakie słuchałem wnioskuję, że o2 jest za cienki w uszach, nawet zwykły klon nie podkręcony pod orto jest za cienki i tutaj zgodzę się z mikołajem.

 

Jak się ma pieniądze na drogie słuchawki, to powinno się mieć też na towarzystwo dla nich, bo z byle czego one nie grają, choć w zasadzie można powiedzieć, że grają, ale każdy w miarę osłuchany człowiek stwierdzi, ze nie są dobrze wysterowane, żeby już nie pisać o tym, że nie pokazują swoich możliwości w połowie. A jak ktoś nie ma kasy, to niech kombinuje inaczej, za pieniądze niewielkie, bo się da. Natomiast niech nie idzie na łatwiznę podpinając sprzęt pokroju o2, który nie ma prawa wysterować nic poza dynamikami i to tymi mało wymagającymi ;) Jak już pisałem wielokrotnie, lubię o2, ale w systemie "komputerowym" do słuchania klipów na youtubie głównie...


 

Napisałeś że "się bronią" - to znaczy że grają dobrze, ale słabiej w stosunku do toru który gra kolorowo, wypukło, trójwymiarowo i tak dalej.... tak?

 

Nie, zaraz wywnioskujesz, ze zaczynają wtedy "modulować", "podbarwiać" i te inne swoje jazdy - wystarczy kilka słów, a Ty od razu Brainwash sobie dopowiadasz historię pod swoją "filozofię" - zaiste umiejętność niesamowita.

 

Źle napędzone się dławią, duszą, siada dynamika, zamulają się - to takie pierwsze określenia. Zibra miał na myśli, że zagrać jako tako zagrają, ja puszczałem ostatnio YH-1000 z TCG U-Skina (czyli SMSL SAP-4s) i też grały i dało się tego słuchać, nawet lepiej, niż jak podpiąłem do niego HM5, bo te ostatnie same z siebie są mocno gorszymi słuchawkami, a jak się jeszcze podepnie je do czegoś, co np. ma problemy z kontrolą basu, to faktycznie może się wydawać, że orto grają wtedy dobrze - ale to jest na 1/10 ich możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem co sie odcyuwam gdz slucawki nie sa do konca dobrye napedyone. Przerabialem to z Patrykiem cyba miesiac w kontekscie 5LE - jak to wyglada od strony zasilania, peakow, potrzebnej mocy itp. Ja w tym nioe jestem biegly, pytaj Patrykvela.

Ja "stety" nie mam tak jednokierunkowego myslenia jak Ty i oprocz teorii posiadam slucawki ortodynamiczne i testuje na roznym sprzecie, nawet podlaczalem do telefonu. Ty niestety posiadles urzadzenia zbudowane bardzo podobnie, ktore dla Ciebie sa dana neutralnoscia poza ktora niestety nie wyszedles. W tym kontekscie tak wole kolorwe, wypukle granie niz szare, mdle i bezbarwne, ktore ma tyle wspolnego z realizmem i neutralnoscia co kos z kokosem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć, że kolega i tak wybrał już inną opcje, teraz chcę się czegoś sam dowiedzieć podpinając do tematu. No, ale chciałbym z twojej strony jakieś konkrety. @Szwagiero Co tam słuchałeś mnie kompletnie nie interesuje. Chcę się dowiedzieć, czemu to połączenie jest niby złe. Bo jeśli uwzględnimy sprawę pod kątem wydajności prądowej to wychodzi na to, że O2 ma jej wystarczająco dużo. A że się komuś dźwięk nie podoba to już inna sprawa... Osoby które słuchają sprzętów dobieranych na ucho zawsze określą, neutralny tor jako szarobury. Mnie interesuje opinia osob, które ocenia dźwięk podobnie do mnie. Dlatego będę wdzięczny za opisanie tego zestawu przez takie osoby. Przepraszam autora za podpięcie się do tematu, że tak wyszło.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Szwagiero napisal to generalnie sa juz calkiem klasowe slucawki, ktore obronia sie po trocu swoja jakoscia, a do tego co sam osobiscie potestowalem lutujac rozne rezystory na wyjscie zarowno w BP jak i we wzmaku glosnikowym na dzielniku rezystorowym sa rowniez praktycznie niewrazliwe na DF.


Ja oceniam dzwiek podobnie do Ciebie Mr. WypranyMozg tylko, ze Ty nie przyjmujesz do wiadomosci, ze ta neutralnosc moze byc na wyzszym poziomie niz to co do tej pory slyszales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrB zgadzam się z zibrą, jak można z Tobą dyskutować, skoro Ty szarobury dźwięk uważasz za neutralny? Nie mam zamiaru czytać o obliczeniach i co w teorii powinien wycisnąć o2 z orto skoro ja WIEM bo SPRAWDZAŁEM to sam. Dla mnie pisanina w necie albo teoretyzowanie jest mniej wiarygodne od moich wniosków biorących się ze słuchania, dla Ciebie ważne jest co innego i do niczego znowu nie dojdziemy.

 

Napisałem Ci już, że skoro lubisz czytać, to poczytaj na temat konstrukcji i zasady działania ortodynamików - poradzisz sobie ze znalezieniem informacji, w końcu jesteś biegły w te klocki. Już po lekturze powinny Ci przyjść prawidłowe wnioski, a potem jak jeszcze posłuchasz to już w ogóle będzie git i... przestaniesz powtarzać rzeczy wyjęte z bajek piewców o2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że nie da się przyjemniejszego toru zestawić do LCD-2 ale jak sam napisałeś dobre słuchawki same się bronią więc to w nie wolę w 1 kolejności inwestować. Czasami przydałby się drugi tor z łagodniejszym dźwiękiem i wtedy mam LC. Przy realizacjach jakich słucham bardzo lubię granie O2. Lyr mnie nie przekonał, chociaż to też udany wzmak.

 

Ile to już słuchawek miało zagrać słabo na O2 - a dla mnie było bardzo dobrze. I to wszystko moje wrażenia w konfrontacji do droższych wzmacniaczy. Każdy ma własną kasę i może podłączać do siebie co tylko chce i każdemu ma prawo sie podobać dowolne połączenie.

 

Moglibyście zacząć się kulturalniej wypowiadać? Prowadzić taką normalną rozmowę? Bo zdania z docinkami tylko psują atmosferę na forum. Ja staram się myśleć logicznie, a wy wyjeżdżacie ze słuchem który absolutny nie jest i ulega placebo. Wiadomo, że to są 2 skrajne podejścia, ale mogą się uzupełniać, zamiast ze sobą walczyć.

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW te podpisy nad avatarem to samemu sie edytuje czy nadawane sa odgornie? :D

Jak masz dobry tor to nic nie trzeba temperowac i lagodzic czyms gownianym w systemie. To sa pewne braki w lanucu, ktore powinno sie szstematzcynie probowac niwelowac i ja naprawde nie jestem wzynawca podstawek, jonizatorow powietrza czy oczyszczajacc kadzidelek.

Abstraujac juz od tego, ze polecanie czegos co sie nie slyszalo jest nie na miejscu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrBrainwash a jakich Ty wybitnych słuchawek słuchałeś? Po co piszesz takie rzeczy, jak w życiu ortodynamików nie miałeś w rękach? Jakby STAXy miały jack'a na końcu to też byś pewnie polecił je podpiąć pod o2, bo na pewno da radę ;)

 

A co do gadania "normalnego", to wybacz, ale są pewne granice akceptacji absurdu i skoro nie skutkuje normalne przekonywanie, to trzeba sobie jakoś radzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywalce mają to w ustawieniach.

 

Ja nie zajmuję się już systematycznym dobieraniem dobrego łańcucha. Systematycznie dobieram dobre realizacje. I z mojego łańcucha jestem zadowolony, Upgraduje słuchawki :)

 

Szwagiero to zabrzmiało jak groźba. Ja dalej apeluje o to by skończyć z przekonywaniem się nawzajem. Mnie nie przekonasz, to jeśli masz mocne argumenty to reszta zajarzy o co chodzi. Na tym to polega.... przynajmniej tak mi się wydawało.

 

Staxy? Które masz na myśli. Mi się wydawało, że to głównie elektrodynamiki.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oblivion ten w srebrnej budzie ma ES9023 na pokładzie :)

 

Ten w czarnej (wielkość ta sama co srebrny) to tylko konwerter, w środku to samo co ten wyżej tylko nie ma DAC.

 

Ten największy to sam konwerter z wbudowanym zasilaniem, ale nie ma już w środku I2S, za to ma transformator spdif wrzucony.

 

Miałem oba te małe (ten z Sabre mam obecnie), tego wielkiego z zasilaniem ma mój kolega, jako konwerter są bdb.

 

Co do daca, Brainwahs tyś w d.upie był, Aune jest zrobione w 99% wg. zaleceń Texasa, jedyna różnica to większe kondensatory przy opampie i tyle, reszta jest żywcem przeniesiona z PDF.

 

Druga sprawa to opamp, Texas zaleca używanie kładów przy tym dac, np: NE5532 czy OPA2134.

 

Ale Ty wolisz każdemu w dupę wciskać UAE23 czy O2, więc realnie nic nie wiesz o tym jak to funkcjonuje.

 

Sabre ma problemy z tytułu pompy prądowej, nie gra to w ogóle naturalnie, a kolejna sprawa ktoś na audiostereo nazwał ten układ jako dedykowany do stacji w iPodzie czy coś takiego, ja się z tym zgadzam bo układ na Ebay kosztuje kilka dych a realnie nie przewyższa niczym WM8718 za 10zł czy CS4344 bądź PCM5102. Z ES9018 to tam się nic nie ostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma zlosliwosci tylko cierpliwe tlumaczenie, ze moze byc lepiej. I nie codzi tu o przekonanie Ciebie tylko o to, ze polecasz czasem rzeczy, ktoryc nawet w reku nie miales, a do tego upierasz sie, ze to bedzie git. Pompatycznie powiem, ze mozesz wyrzadzic zainteresowanemu krzywde :D Jesli ja, Rymcymcym, a przede wszystkim Szwagiero maja orot, znaja, slucajka i sie nie zgadzaja z danym zdaniem to cos na rzeczy musi byc nie uwazasz? W zamian Ty edytujesz swoje posty, piszesz, ze w sumie to Cie nie interesuje czyjes zdanie, w sumie masz to gdzies,a w koncu sie obrazasz i "wycodzisz", bo "znafcy" sa zlotousi i maja rozowozielony sprzet. No sorry, ale wiecej tu zlosliwosci z Twojej strony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności