Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki AKG + Audiotrak Prodigy HiFi z amp


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamierzam kupić słuchawki do nowo nabytej (jeszcze nie używanej) dźwiękówki - Audiotrak Prodigy HiFi z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym, a że jestem totalnym laikiem w te klocki i parametry takie jak: "SPL/THD" nie wiele są w stanie mi uzmysłowić z czym to się je, więc kieruje do was pytanie:

 

Czy słuchawki AKG K 240 Studio ( http://www.akg.com/K240+Studio-827.html?pid=1195&techspecs ) będą współgrały z podaną wyżej dźwiękówką i czy będą odpowiednim wyborem dla tej karty dźwiękowej ?

+ Z tego co wyczytałem nie są to słuchawki niskoomowe ( bo mają 55 ohm ) ani średnioomowe ( 55 < 75+ ohm ) więc czy słuchawki nie powinny stanowić problemu dla sprzętów takich jak telefon np: HTC One - chodzi mi głównie o to, by nie grały zbyt cicho tylko w miarę "przeciętnie" aby nie było potrzeby ustawiania stale głośności na 100% w telefonie, a nie chciałbym zbytnio inwestować w sprzęty typu FiiO, ponieważ w telefonie używałbym słuchawek do rozmów, czasem gier i to naprawdę rzadko (~2-5 dni w miesiącu).

 

Jeżeli chodzi o współgranie (konkretyzując):

- czy moc wzmacniacza w karcie dźwiękowej w zupełności zaspokoi potrzeby słuchawek

- czy zalecacie wymienić tzw. opamp'y na karcie dźwiękowej np: na AD8066 ( http://www.analog.com/en/high-speed-op-amps/fet-input-amplifiers/ad8066/products/product.html ) by poprawić "wydajność dźwiękówki" [*od razu podkreślam, że bazuję tylko na wpisach na forach i opiniach a ten opamp wydał się rozsądnym wyborem aczkolwiek sprawdzę jak ten sprzęt będzie grał na oryginalnych chipach*]

 

Czego wymagam i oczekuję ?

- sprzęt musi mieścić się w 500 zł - same słuchawki powinny wystarczyć + opamp jeżeli będziecie zalecali wymianę, bo recabling to chyba inna bajka - czekam na wasze propozycje [ w tym przypadku recabling polegałby na zmianie kabla odpinanego od słuchawki czy jest to robione bardziej inwazyjną metodą ? ]

- słuchawki muszą być bez mikrofonu i bez regulacji głośności na kablu

- dobrze gdyby były pół-otwarte z kablem 2m+ i membranami 50mm, ponieważ siedzę dość dużo przed komputerem i noszę słuchawki nawet do 15h dziennie więc dobrze gdyby były duże membrany to mogło by wpłynąć na komfort noszenia.

- Słuchane typy muzyki to głównie Pop, czasem dance. Tylko w formacie .FLAC lub .WAV

- muzyki słucham w pokoju gdzie panuje cisza i kompozycja pół-otwarta nie stanowi problemu, ponieważ nie potrzebuję izolacji od otoczenia.

- doświadczenia ze sprzętem niestety nie mam, zacząłem kilka lat temu od AKG K 416p, przeskoczyłem na AKG K 514 + asus xonar DG. Włączyłem dolby headphone + 64 Ohm i tak siedzę do teraz od 2 lat. Na aktualnym sprzęcie jest naprawdę głośno - nie potrzebuję aż tak głośnego do grania sprzętu. 10% głośności to góra, w mixerze 40% na obu kanałach. Jednakże przy słuchaniu "bardziej bogatego utworu" te słuchawki tracą na mocy i dźwięk przy bassie lekko się przycisza niszcząc klimat utworu (bass przytłumia odtwarzanie i wybija się ponad inne częstotliwości). Nie chcę bawić się equalizerem czy innymi softwarowymi zabawkami bo to tylko koloryzuje dźwięk i nie brzmi on tak jak powinien.

- słuchawki chciałbym aby były od AKG - zaufałem im po tych 5 latach użytkowania. Oczekuję jedynie, by przy słuchaniu tych "bogatszych utworów" :P słuchawki nie tłumiły dźwięku i nie rozczarowywały mnie w najmniej odpowiednim chwili podczas odtwarzania utworu, by bass nie przejmował kontroli nad całym pasmem - ma być wyraźny i czysty - nie musi być mocny, walący jak młot, ma współgrać z innymi częstotliwościami i nie eliminować wokalu. Sennheisery nie przypadły mi do gustu mimo, że nie słuchałem droższych niż 300-400 zł, miałem wrażenie, że troszkę koloryzują.

 

P.S: Czy to, że AKG zmieniło fabrykę z Austrii na Chiny naprawdę jest aż tak odczuwalne? słyszałem, że sprzęt przez to nie jest tak dobrej klasy jak przed 2010 rokiem i nawet niektóre "chińskie brandy" mogą konkurować z nimi. Czytałem też, że K 240 z Austrii a Chin to dwie różne pod względem wykonania, wytrzymałości i odsłuchu pary słuchawek.

 

Jeżeli macie na myśli jakieś inne modele słuchawek to piszcie :) jednakże nie ukrywam, że AKG naprawdę mi się podoba. Jeszcze rozważam AKG K 242 HD. Czekam na wasze odpowiedzi :D

Edytowane przez Albioza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności