Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X3 czy iMod 5g+Fiio e7/e11 do CAL!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z wyborem nowego odtwarzacza do moich słuchawek CAL!

Byłem zdecydowany na iModa, ale dowiedziałem się o możliwości kupna Fiio X3 w mp4nation z dodatkowymi Brainwavz za 200$.

Lubię dźwięk muzykalny, wesoły, jasny, ale ciepły.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Imodem to raczej coś lepszego pasuję niż E7/E11, coś od Ibasso czy RSA lub inny ciekawy amp i zestaw idealny do CAL będzie w sam raz, nie za dużo dołu, z dużą ilością szczegółow.

Fiio X3 nie słuchałem więc się nawet nie próbuje wypowiadać.

Edytowane przez Bad and Quiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomęczyć zawsze można do uzbierania większej kasy. Ewentualnie jeśli lubisz grania Ipodów zakupić o wiele tańszego Nano1/2 lub Mini 1/2(tutaj wielkość dysku dowolna, karty CF wchodzą) a brzmieniowo nie odbiegają wielce od słynnego Video a czasem i mają opinie grające lepie(Nano1/Mini1).

 

Słuchałeś już kiedyś jakiegoś Imoda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jeszcze nie, słuchałem kilka zwykłych iPodów, mój brat miał Classic 5G, więc miałem dość dużą styczność z nim, ale takim jedynym moim odtwarzaczem który miałem był iRiver S100. W bezpośrednim porównaniu iRiver vs. iPod bardziej podobało mi się brzmienie Classica. Dobrze rozumiem, że do Nano można włożyć CF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Nano nie, do Ipoda Mini tak - w obu można zastosować mod na Imoda.

Nano to maksymalnie 8GB pamięci, Mini maksymalna pamięć zależna jest od twojego portfela :)

T3 jest ciekawszym wzmacniaczem od Fiio E7/E11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdza³em ale tam kostka pamiêci jest wlutowana w p³ytê g³ówn±. Tak¿e wymiana jest w tym wypadku bardzo problemowa.
Zobacz tutaj jak to wygl±da. I chyba znajdziesz wtedy odpowied¼

http://pc.watch.impress.co.jp/docs/2005/0908/nano.htm

Edytowane przez cosheen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio ma taki cyfrowy nalot, lekki muł na dole, i trochę ostrawą górę, przynajmniej dla mnie. Jeżeli się podoba Tobie taki charakter grania to bierz do imoda a jeżeli nie to szukaj czegoś innego.

 

Masz wiele różnych ampów do wyboru. Dużo zależy ile chcesz wydać. Nówki są drogie (ściągnięcie czegoś z zagranicy to ok 800 zł a niektóre to i kosztują 1.5 tys. zł) a używki trzeba też sciągać z zagranicy (cena to pewno z 500 zł wyjdzie albo i więcej w zależności co), no chyba że wyrwiesz coś w Polsce.

 

Z pomocą w wyborze ampa przychodzi lektura headfi.

 

Mogę Ci powiedzieć, że jak sam rozważałem jeszcze ściągnięcie czegoś z zagranicy do mojego imoda (lubię równe, szczegółowe, jasne granie) to stanęło albo na ibasso d4/d42 albo na Leckerton UHA-4; jak lubisz cieplejsze granie to może by Ci bardziej podpasował RSA Tomahawk. Ostatecznie jednak zdecydowałem się na projekt DIY, który jest w toku i powinienem wyjść taniej, choć oczywiście będzie dużo gorzej w przenośności (ale mi to nie przeszkadza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz- jeśli imod, to w grę wchodzą takie wzmacniacze, które mają baterię i można je przenosić.

 

@krismarzyk

"Fiio ma taki cyfrowy nalot, lekki muł na dole, i trochę ostrawą górę, przynajmniej dla mnie. Jeżeli się podoba Tobie taki charakter grania to bierz do imoda a jeżeli nie to szukaj czegoś innego."

 

Fiio, czyli e11/e7? A inne fiio, jak e17, e12 są warte zainteresowania?

W sygnaturce widzę, że miałeś Fiio 07K, jak ci się podobał?

Edytowane przez kacper232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem tylko e07k, ponoć jest podobne do e17. E11 gra inaczej, chyba bardziej jeszcze koloruje, więc e07 będzie lepsze IMO. Zaś e12 też gra inaczej, ale ma dużo mocy - jeżeli bedziesz napędzał słuchawki wysokohomowe to może się przydać; w komisie all999 sprzedaje modowanego e12, który jest na wypasie.

 

Ogólnie poczytaj recenzje wszystkich fiio. Ale jak czytam to mam wrażenie, że wszystkie fiio mają pewne sposoby grania w pewnych pasmach więc kwestia tego czy to Ci może pasować. Najlepiej pójść posłuchać.

 

Piszesz, że potrzebujesz wzmacniaczy, które mają baterie. Nie kumam. e07k ma akumulator wbudowany ładowany przez kabel usb, gra ok 20 h. a np. takie ibasso d4 jest na paluszki, które trzeba wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o wbudowaną baterię, czyli, że nie trzeba go podłączać do gniazdka :)

Niemniej czytając różne recenzje tych fiio, można dostać niezły zamęt w głowie.

Chyba faktycznie muszę pójść do mp3store, czy coś i przesłuchać te wzmacniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności