Skocz do zawartości

Seriale


deadmau52

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 11.06.2017 o 16:00, BarteqW napisał:

Spojrzał ktoś na 5 sezon Prison Break, jestem ciekaw co oni tam znowu nakombinowali. Swego czasu przecież serial robił furorę, pierwsze 2 sezony naprawdę były dobre. Później to już oglądałem bo chciałem zobaczyć jak to się zakończy.

Mam nadzieję, że zdążyłem. Nie oglądaj tego!!

To chyba najgorsza kontynuacja popularnego serialu jaką w życiu widziałem. Jeśli ktoś obejrzy choć jeden odcinek na zawsze zmieni opinie o całym serialu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie skończyłem 13 reasons why. No cóż, na pewno nie każdemu przypadną do gustu egzystencjalne problemy nastolatków ale mnie ta krótka seria wciągnęła od razu i skończyłem w ciągu 2-3 dni całość. Także jak najbardziej mogę polecić, bez superbohaterów, zjawisk nadprzyrodzonych itd. Lekka odskocznia od fantastyki jakiej jest dużo ostatnio w serialach.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, vonBaron napisał:

Mnie tylko irytuje że jest już praktycznie koniec sezonu a nic się nie wyjaśniło...

Jest dopiero 7 odcinków. Zakładam, że sezon będzie miał 12/13? Zapowiedziany jest już drugi. Prędzej czy później jakieś odpowiedzi poznamy.

Teraz, Damix napisał:

Ja właśnie skończyłem 13 reasons why. No cóż, na pewno nie każdemu przypadną do gustu egzystencjalne problemy nastolatków ale mnie ta krótka seria wciągnęła od razu i skończyłem w ciągu 2-3 dni całość. Także jak najbardziej mogę polecić, bez superbohaterów, zjawisk nadprzyrodzonych itd.

Mi również się serial bardzo podobał. Dziwi mnie jak ogromną burzę w USA wywołał, ale to trochę inny świat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Palpatine napisał:

Jest dopiero 7 odcinków. Zakładam, że sezon będzie miał 12/13? Zapowiedziany jest już drugi. Prędzej czy później jakieś odpowiedzi poznamy.

Mi również się serial bardzo podobał. Dziwi mnie jak ogromną burzę w USA wywołał, ale to trochę inny świat ;)

Pierwszy sezon ma 8 odcinków...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem AG , choć ciągnęło się za bardzo i w 5/6 odcinku jakby siè pogubili. Ale jak zaczęli przeklinać (ta zombi) na chrześcijaństwo to mnie odrzuciło. Ciekawe że judaizmu nie zaczepili a islam to jakiegoś dżina wplątali tylko .

 

Z Lema chętnie widziałbym serial oparty o historię pilota Pirxa. W klimacie starego SF. Kalkulatory, rakiety, stosy atomowe...

 

Belle Epoque obejrzałem do końca. W sumie to dało się obejrzeć choć zmarnowano szansę na serial o starym Krakowie (pamiętacie Z biegiem lat z biegiem dni Wajdy ?). No ale to papkowy TVN a nie Netflix. Nawet porządnej bójki Małaszyński nie miał. Lubos z koleżanką byli jak na tamte czasy zbyt wszechwiedzący. Choć i tak zrobili świetne kreacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Lord Rayden napisał:

Oglądałem AG , choć ciągnęło się za bardzo i w 5/6 odcinku jakby siè pogubili. Ale jak zaczęli przeklinać (ta zombi) na chrześcijaństwo to mnie odrzuciło. Ciekawe że judaizmu nie zaczepili a islam to jakiegoś dżina wplątali tylko .

 

Z Lema chętnie widziałbym serial oparty o historię pilota Pirxa. W klimacie starego SF. Kalkulatory, rakiety, stosy atomowe...

 

Belle Epoque obejrzałem do końca. W sumie to dało się obejrzeć choć zmarnowano szansę na serial o starym Krakowie (pamiętacie Z biegiem lat z biegiem dni Wajdy ?). No ale to papkowy TVN a nie Netflix. Nawet porządnej bójki Małaszyński nie miał. Lubos z koleżanką byli jak na tamte czasy zbyt wszechwiedzący. Choć i tak zrobili świetne kreacje. 

Moim zdaniem każdej religii się oberwie prędzej czy później...kwestia czasu :)

 

Ja z Lema chciałbym z kolei zobaczyć opowiadania. 

 

Co do Belle Epoque - zmarnowany potencjał. Napompowany baonik, który pękł ze zderzeniu z rzeczywistością. Bardzo fajny pomysł na set serialu, jednak widać że wszystko było robione po kosztach. No ale skoro stroje wypożycza się z muzeów i teatrów to trzeba w nich grać jak manekiny a nóż coś się pobrudzi lub podrze ;)

Niby aktorzy dobrzy, a gra aktorska kuje w oczy. A wystarczyło za wzór sobie postawić Peaky Blinders. Już nie wspominając o odwzorowaniu współczesnego Krakowa...jedna dwie uliczki i na więcej nie starczyło kasy i energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 16.06.2017 o 21:38, nsk napisał:

Wy chcecie już odpowiedzi, a oni książkę rozciągną na 5-6 sezonów pewnie :).

Według wstępnych planów mają być "tylko" trzy sezony. :)

Książka nie jest aż tak długa.

Serial jest w sumie dość wierny względem niej. W drugiej połowie więcej zmian, ale ogólnie na dobre (Gaiman współpracuje przy serialu, więc te zmiany mają jego aprobatę) - rozwinęli postacie, które potraktowano po macoszemu w powieści (np. Sweeneya). Losy niektórych bohaterów wyglądają inaczej, bo po prostu w serialu je połączyli ze sobą, co wiąże się ze wspomnianym rozwojem. 

Ogólnie serial świetny, ale też baardzo specyficzny (zresztą jak sama książka). W sumie najlepsze, co do tej pory widziałem w tym roku obok Legionu. :)

I szkoda, że tylko osiem odcinków (początkowo miało być 10, ale zostawili materiał na drugi sezon, 8 odcinek kończył się według nich w lepszym momencie). 

Edytowane przez qjin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lema może lepiej niech nie tykają. Nie widziałem jeszcze dobrej ekranizacji jego powieści... Amerykanie albo mają tłumaczenie skopane, albo są wyjątkowo tępi (w co ciężko mi jakoś uwierzyć). Ewentualnie Lem ma wyjątkowego pecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Palpatine napisał:

Ooo widzę, że jest na Netflixie. Dzięki  za cynk.

Czy to ma coś wspólnego z grą na PC, która powstała ze 20 lat temu?

 

Serial albo na podstawie, albo inspirowany grą. Jest na Netflix, bo Netflix go zrealizował :)

Oglądnąłem pierwszy odcinek i wymiękłem, nie jestem fanem takiej komiksowej kreski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności