Skocz do zawartości

Seriale


deadmau52

Rekomendowane odpowiedzi

Mam to samo. Wielu poleca ten serial a ja nie moge sie zabrac nawet za pierwszy odcinek...

Ja się zebrałem, obejrzałem pierwsze 35min i wymiękłem. Nie dałem rady nawet jednego odcinka. Są tam pewne elementy, które mnie drażnią, ale gdyby chcieć opisać to co się dowiedziałem w skrócie brzmi po prostu absurdalnie: rodzina z problemami finansowymi (do tego chory syn!) mimo wszystko posiadająca wielką krowę (samochód), wielki dom z basenem, gdzie matka jest nic-nie-robem(próbuje pisać), a ojciec, nieudacznik życiowy, uczy w liceum i pracuje z potrzeby na myjni samochodowej. Gdy dowiedział się, że jest nieuleczalnie chory postanawia zacząć produkować metamfetaminę, by pomóc finansowo żonie i synowi. Może i wciąga, ale jest zbyt żenujące. Może w końcu przestanie, ale odnicki nie trwają 20 min i szkoda mi czasu.

 

Teraz próbka Sons of Anarchy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, wszyscy tu piszecie o jakiś najnowszych hiperprodukcjach. A "Alternatywy 4", "Zmiennicy", "Tulipan", "Jan Serce", "Daleko od szosy" już obejrzane? Proponuję zacząć od podstaw;-)

Chcesz żeby pozasypiali i ruch forum zmalał o 80% ;) ? Nie rób tego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Nie potrafię zrozumieć czemu większość ludzi nie widzi, jak dzisiejsi aktorzy grają (zwłaszcza w serialach), gdy widać po nim ewidentnie, że jest to aktor, który odgrywa swoją rolę. W serialach z minionej epoki w życiu nie poznałbym, że obsada to zawodowi aktorzy. Ci ludzie grali, jakby się urodzili w swoich rolach, a kamerzysta obserwował ich codzienne życie.

 

No dobra, to w temacie z tych nowszych niech będzie "Chłopaki z baraków". Ciekawa odmiana humoru wg mnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wymienił wcześniej Archiwum X, wielu niesłusznie oceniło go jako "bajkę" jednak gdy obejrzy się cały sezon czy kilka to tak naprawdę w Lost było więcej science fiction. Mi serial uświadomił postęp jaki nastąpił od lat 90-tych. Coś co kiedyś wydawało się dziwne i niewytłumaczalne dziś jest normalne. Przykłady to np. wirusy komputerowe, człowiek który przedostawał się przez szczeliny i cienkie rury (taki człowiek guma, dziś mamy tez człowieka drzewo, ośmiornicę czy wilka), człowiek "opanowujący umysły" dziś hipnoza czy mentalizm to rzecz normalna i chyba nie ma ludzi co w to "nie wierzą". Również zjawiska pogodowe jak np czerwony deszcz budziły lęk, nasze dzieci pewnie będą mieli z nas niezły ubaw :D Co do Breaking Bad to ocenianie serialu na podstawie jednego odcinka to błąd, głównym wątkiem jest przemiana głównego bohatera i w kolejnych sezonach Walter nie przypomina nauczyciela chemii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku denerwowała mnie jego maniera aktorska podobna do tej ze Świata Malcolma. Musiało minąć kilka odcinków zanim się przekonałem.

Kiedyś mocno zasysała mnie Rodzina Soprano. Szkoda, że gościu sie przekręcił był z niego kawał #4@^8!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat mnie już przekonał do ponownego zainteresowania. Cierpię jednak na myśl powrotu do pierwszego odcinka.

 

Zakazane imperium polecam. Pod koniec drugiego sezonu zaczęło mnie jednak wkurzać brakiem ciągłości, odejściem od takiego sposobu kształtowania fabuły pozwalającej na większą refleksję, w zamian za możliwość wplecenia większej ilości intryg, morderstw i innych sensacji. Dla zasady dotrwałem do końca sezonu, a w ogóle skończyłem oglądać na 2. odcinku 3. sezonu, gdzie już ciężko o jakąkolwiek refleksję, bo nie ma chyba na to czasu. Niemniej jednak nie ma się tym co przejmować, bo jeszcze nie poznałem serialu (z jednym wyjątkiem), który mając więcej niż 2 sezony zmusił mnie do oglądania całości. Wyjątkiem jest anime Monster (nie twierdzę oczywiście, że trzyma równy poziom aż do samego końca, ale nie przerwałem oglądania).

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności