Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Seriale


deadmau52

Rekomendowane odpowiedzi

S.King jakoś nie miał szczęścia do filmowych adaptacji swoich książek.Łącznie z ostatnią "Mroczną wieżą", która ślizga się po całości i tak uogólnia, że fani cyklu z trudnością się w tym odnajdą, a "Kowalski" wcale. Natomiast "Pan Mercedes" - pierwszy popełniony przez Kinga, rasowy kryminał, zekranizowany w 10-odcinkowym serialu, popełnionym przez David E. Kelley Productions, Nomadicfilm, Sonar Entertainment oraz Temple Hill Entertainment, a emitowanym przez Audience TV nadrabia te wszystkie wcześniejsze "babole" z nawiązką.

Kto czytał Mercedesa, a chciałby to "w praniu" zobaczyć - polecam. Nie zawiedziecie się. Bardzo fajna ekranizacja. Idzie "łeb w łeb" z książką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, paratykus napisał:

S.King jakoś nie miał szczęścia do filmowych adaptacji swoich książek.

Ja nie znam książek Kinga, ale poważnie taka opinia panuje wśród fanów jego dzieł? Jak dla mnie powstało sporo dobrych ekranizacji, ale nie wiem jak się mają do książek.

Edytowane przez nsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, paratykus napisał:

S.King jakoś nie miał szczęścia do filmowych adaptacji swoich książek.Łącznie z ostatnią "Mroczną wieżą",

 

Eeee? Lśnienie, Shawshank redemption, Zielona Mila, Mgła, Misery, Carrie, Dzieci Kukurydzy, Running Man, Dolores Claiborne, Stand by Me. Najgorszy z nich to solidny film, najlepszy arcydzieło kina. Co najmniej 3 w moim top 50. 2 w top 10.

 

Słabo? Pokaż mi innego pisarza, który może się takimi ekranizacjami pochwalić. Oczywiście na to przypada jeszcze ze 20 takich sobie filmów, ale...

 

Aaa marzy mi się jeszcze żeby ktoś zekranizował Długi Marsz, mogłaby z tego petarda wyjść. No i mozna to nakręcić z przyzerowym budżetem. Tylko temat przyciężki, bo to chyba najbardziej ponura i bezkompromisowa książka Kinga.

Edytowane przez zdzichon
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, all999 napisał:

 

Dubbing czy oryginał?

 

Good Lord! Tylko oryginał :) Wszystkie seriale tylko w oryginale, czy to animowane czy nie. Jeszcze lepiej z angielskimi napisami, jeżeli to nie problem, bo polskie też zazwyczaj nie oddają tego co powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Palpatine napisał:

Naprawdę masz siłę to oglądać? Dla.mnie to przyklad idealnej synergii jak do slabej telewizji kupuje się słabe seriale.

Właśnie obejrzałem pierwszy odcinek. Da się oglądać, choć Chicago PD jest lepsze. Lubię policyjne seriale z USA.

A teraz wszystkie telewizje są słabe. Dla mnie TVN i Polsat to dno a ilość reklam przekracza granice... Na początku działalności to jeszcze puszczali Star trek chociaż. Teraz wszędzie raczej słabizna.

Pozostaje Netflix i różne hm...inne opcje.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Good Lord! Tylko oryginał  Wszystkie seriale tylko w oryginale, czy to animowane czy nie. Jeszcze lepiej z angielskimi napisami, jeżeli to nie problem, bo polskie też zazwyczaj nie oddają tego co powinny.
Jasne, seriale, filmy tylko w oryginale z napisami. Ale z filmami animowanymi to już nie jest takie oczywiste. Zdarzały się niezłe dubbingi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie dubbingu....

Dawno temu canalplus, jak jeszcze nadawał naziemnie, stworzył serię filmów w wersjach zdubbingowanych przez polskich aktorów i to tych pierwszego planu, do dzisiaj pamiętam Tetryków - Grumpy Old Men i Grumpier old men. Klasa sama w sobie.... Może ktoś ma na jakims vhs-ie. No i jeszcze "Ja, Klaudiusz", który podobno zginął w TVP w wersji z dubbingiem :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Właśnie obejrzałem pierwszy odcinek. Da się oglądać, choć Chicago PD jest lepsze. Lubię policyjne seriale z USA.

A teraz wszystkie telewizje są słabe. Dla mnie TVN i Polsat to dno a ilość reklam przekracza granice... Na początku działalności to jeszcze puszczali Star trek chociaż. Teraz wszędzie raczej słabizna.

Pozostaje Netflix i różne hm...inne opcje.

Ciężko mi się odnieść co do samych ramówek poszczególnych TV bo sam już chyba od 4 lat nie mam kablówki :P

Natomiast swoje zdanie o stacjach mam z okazji współpracy, przygotowania i profesjonalizmu poszczególnych osób tam pracujących i chcąc nie chcąc lider dołu tabeli pozostaje bez zmian. I tak jestem zdumiony, że oni jeszcze coś kupują...no ale właśnie to są seriale typu SWAT, gdzie na rynku dobrych/bardzo dobrych seriali które mają już swoje lata naprawdę nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nadrabiam zaległości z anime. Najpierw obejrzałem "One Punch Man".  Bardzo krótka seria, ale jak długo można ciągnąć wątek superbohatera, który jednym ciosem zabija (prawie ;)) każdego? :) Spodobało mi się podejście do tematu. Takie słodko-gorzkie. Fajna kreska i ciekawie zarysowane postacie.

 

Teraz natomiast oglądam "Cowboy Bebop".  I tak jak zazwyczaj szybko przewijam te wszystkie azjatyckie czołówki, tak w tym przypadku zarówno otwarcie jak zakończenie każdego odcinka jest genialne i za każdym razem podoba mi się coraz bardziej. Naprawdę rewelacyjna oprawa muzyczna, dobra kreska i wspaniały klimat, często bardzo ciężki, mistyczny, mroczny. Świetny scenariusz i niesamowicie ciekawa, dojrzała, wizja przyszłości, bez cukierkowej magii i karykaturalnych kosmitów. Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek tak delektował się każdym odcinkiem jakiegokolwiek serialu. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2017 o 20:52, awayeah napisał:

Będzie to być może nietypowy wpis, ale....

To jeden z najlepszych seriali wszech czasów wg mnie ;) Właśnie obejrzałem go po raz drugi (oczywiście w angielskiej wersji, inaczej jak zwykle magia stracona) i tylko utwierdziłem się w przekonaniu. Rick & Morty, The Simpsons (do czasu - czyli koło 13-15 sezonu) i inne dają radę, ale ten jest ponad wszystkim:

Gravity Falls http://www.imdb.com/title/tt1865718/?ref_=nv_sr_1

 

BTW. Over the Garden Wall też daje radę: http://www.imdb.com/title/tt3718778/?ref_=tt_rec_tt

Hmm, powiem że bardzo mnie zaciekawiłeś :P Chyba dzisiaj wieczorem sobie obejrzę kilka odcinków.

Szczerze powiedziawszy to animacja potrafi mnie bardziej wciągnąć niż zwykłe seriale. Na przykład przy takiej Porze na przygodę bawiłem się świetnie. Podziwiam jak potrafią połączyć serial dla dzieci z tymi wszystkimi smaczkami które zrozumieją raczej tylko dorośli. Muszę nadrobić ostatnie dwa sezony, podobno miniseria z Islands to najlepsze odcinki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Punisher - całkiem dobry serial z Netflix. Komiksowy bohater w mało komiksowym serialu. Raczej na poważnie

Godless - polecam ,jeśli ktoś lubi westerny ! Mnie przeszkadzały trochę obowiązkowe dziś "wstawki" feministyczne i LGBT. Feministyczne były jednak wyjaśnione w sumie, LGBT niepotrzebne no ale teraz na siłę to się upycha (patrz nowy Star Trek Discovery). Oglądało się ten serial jak jeden długi film. Wpływy poetyki Sergio Leone widoczne - po jego filmach nikt już na Dzikim Zachodzie (|w kinie) nie będzie czysty i dobry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś abonenci TMobile (na kartę chyba też) mogą aktywować sobie streaming Showmax na 90 dni za darmo. Po tym okresie z abonamentu ściągać bedzie operator 19.90 zł. Ale można zrezygnować w każdej chwili.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności