Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Seriale


deadmau52

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, vonBaron napisał:

Daredevil był świetny. Ja tam z niecierpliwością czekam na Punishera :woot:

 

IF mam na dysku ale po tych wszystkich opiniach nawet nie chcę się mi pilota obejrzeć.

 

Ja bym chciał Elektrę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Ja obejrzałem pierwszy sezon The Wire i dalej sobie odpuściłem. Dobry, ale nie genialny, jak go nazywają.

jeden z najczęściej powielanych błędów :) obejrzyj całość - podejrzewam, że na koniec będziesz miał inne zdanie. serial staje się lepszy z każdym kolejnym sezonem i tworzy spójną całość, nie należy go oceniać tylko po 1 sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym, że lepszy co sezon, np. ja wolę sezon 1 od 2, a 5-ty jest chyba jednak najgorszy. Natomiast zgadzam się z tym, że ten serial docenia się po obejrzeniu całości. Rzadko spotykane w serialach, żeby historia była podzielona na 60 części i wszystko łączy się w całość na końcu.

 

Nie widzę problemu jeśli komuś nie podszedł, oglądanie na siłę jest bezsensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie OA zawiodło. Nie lubię zakończeń typu "Nie mamy pomysłu jak odpowiedzieć na wszystkie pytania postawione w sezonie, więc damy fanom tysiąc wskazówek do rozgryzania". Potem serial staje się 3x głębszy niż wymyślili to twórcy. A fakt jest taki że scenariusz ma dziury. Szkoda, bo tak do połowy był interesujący, a początek i pomysł na badania tego naukowca genialne. Owszem można dostrzec pewną satyrę na sposoby powstawania kultów, religii. Ostatnie sceny to już totalnie nawiązania biblijne. Aktorstwo na bdb poziomie. Ale czegoś brakowało. Stranger Things dużo lepsze. Chyba bardziej by mi się podobało, gdyby serial bardziej skupił się na dramacie, niż na elementach fantasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎03‎-‎31 o 09:48, shpongloid napisał:

Ja dopiero ostatnio zabralem sie za The Wire, zszokowalo mnie, ze to serial z 2002 roku :o
Po notowaniach widze, ze przez drugi sezon trzeba poprostu zacisnac zeby i jakos przebrnac za to pozniej ponownie ma byc lepiej jak w pierwszym.

 

No co ty. Drugi sezon jest absolutnie genialny. Frank Sobotka i ekipa, Grecy. Fantastyczne postacie, do których bardzo łatwo sie przywiązać. Finał łapie za gardło. Dramat najwyższych lotów.

 

Nie wiem co ci konkretnie przeszkadza, ale cała siła serialu leży w jego "przyziemności"  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, każdemu sie co innego podoba. Fakt, że pierwszy sezon to był niezły mikrokosmos. Scenę z szachownicą znam na pamięć :)

 

Dla uspokojenia, narkotyki w tym sezonie także będą. Po prostu autorzy wzięli na celownik inny fragment łańcucha dostaw. Skądś się towar brał u czarnych braci przecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, nooo, kurcze historia nawet spoko (wiecie, tam tego wybraniec spada z nieba i zostaje superobrońcą bramy do innego wymiaru), ale takiej spie#@$@#liny już dawno nie widziałem max spłycenie, rozwalenie i zmarnowanie wszystkiego czym taka opowieść mogłaby być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=53262]brunnerius[/mention] - my czekamy na The OA 2...


Czekam na drugie sezony OA i Sense8.

Wczoraj skończyłem American Crime Story - O. J. Simpson. Poza grą samego Goodinga reszta naprawdę dobrze. Dawno nie widziałem tak dobrze, naturalnie zaświeconego filmu/serialu. Wizualnie baaardzo dobrze.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Travolta to był akurat najgorszy.

 

all, co to znaczy zaświecony? Na dokładkę dokument ESPN "Made in America". W serialu jest lepiej ukazany proces, a w dokumencie sam główny bohater. Przy okazji jak pokazują taśmy z procesu to można zobaczyć jak świetnie zagrał aktor wcielający się w rolę Dardena. To się nazywa granie pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

all, co to znaczy zaświecony?

 

Chodzi o to jak naturalnie i konsekwentnie są oświetlone sceny. To generalnie rzadkość. Ogólnie chodzi o kontrast, tam gdzie ma być ciemno, jest ciemno. Przykład, sala sądowa. Tam praktycznie nie da się wyczuć bocznego światła, większość tego co widzimy to sufitowe plafony. Bardzo naturalnie, nie czujesz, że tam są inne źródła światła niż te, które widzisz. A są inne. Zupełnie odwrotnie zaświecony jest np Belle Epoque. Konsekwencja to kierunki padania światła między różnymi ujęciami tej samej sceny oraz jego charakter. Nagminnie się łamie te zasadę nawet w mega drogich produkcjach.

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem, nawet sobie zrobiłem szybkie porównanie na dwóch przykładach, które podałeś. Masz rację, rzadko teraz można to spotkać, a szczególnie, gdzie teraz 99% kręci się cyfrówką. To głównie zależy od tego jakie barwy i widok serialu sobie wyobrazi reżyser oraz czy operator podtrzyma jego wizję i dobierze dobre filtry. Tutaj chyba jednak starali się uchwycić trochę retro styl. A w polskim tworze to nie oszczędzali na dodatkowych światłach.

 

Dla tego też kilka osób w dalszym ciągu trzyma się z dala od kamer cyfrowych i kręcą na analogu. Nie wiem czy Tarantino wymiękł, ale on chyba dalej kręci na analogu. Sam osobiście chciałbym kiedyś przekonać się jak wygląda film nakręcony na taśmie 70mm i puszczony w kinie, musi być coś pięknego. Zobacz sobie link poniżej jak wszystko pięknie jest uchwycone, to jest właśnie kręcone na 70mm analogiem.

 

klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy Master tak świetnie wygląda? Przede wszystkim ma ten obrzydliwy, najmodniejszy obecnie pomarańczowo-niebieski Color Grading, gdzie wszyscy wyglądają jakby z solarium wyszli wczoraj.

 

No ale wiadomo, badania wykazały, że ludzie najbardziej lubią pomarańczowy i niebieski, więc WSZYSTKO będzie pomarańczowe albo niebieskie. Hollywood :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności