Skocz do zawartości

Seriale


deadmau52

Rekomendowane odpowiedzi

"Zagubionych" warto obejrzeć. szczególnie te pierwsze sezony, później to już się ogląda bo dla tych bohaterów do których się przywiązało. Szkoda, że później serial rozwinął się takim dziwnym kierunku. Wolałbym żeby został ten klimat pierwszego sezonu "na poważnie" z lekką nutą fantasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem pierwszy odcienk SIX na HBO Go i nie dobrnąłem do końca. Strasznie sztuczny i udawany się wydaje. Mówię o realizacji, nie o fabule. Nie potrafiłem tego oglądać. Przy Vikingach to SIX nie ma budżetu chyba w ogóle.

 

EDYCJA: Widzę w wątku o filmach, że mamy na forum znawców SF. Czy serial The Expanse od Netflixa jest warty obejrzenia?

Edytowane przez maskaspawacza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frontier (Granica) - gra Jason Momoa. Pierwszy odcinek niezły. Klimaty podobne do Tabu, ale bardziej puszczańskie niż miejskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Stranger Things nie porwał mnie po pierwszym odcinku. Pisze się o dobrych zdjęciach, dla mnie przeciętnie. Za to dziś z nudów odpaliłem Netflix i zwariowałem. Sense8 - jestem po dwóch odcinkach i lecę dalej. Świetny scenariusz i super zrealizowany. Trochę specyficzny bo to siostry Wachowskie, ale zdjęcia i montaż zajeb.iste.

 

Obejrzałem cały sezon Stranger Things. Podobało mi się,a raczej dziecku tkwiącym we mnie. Archetypowe - dobro, zło, na końcu dobro zwycięża tę batalię. Podobała mi się rola szeryfa . Oglądanie tego serialu to było jak przechodzenie gry komputerowej.

 

Ale też zacząłem w związku z Twoją wspominką , Sense8. To już wyższa liga. Nic nie jest podane na tacy.Intro za dużo nie wyjaśnia, poza tym, że pewne osoby są w pewien sposób powiązane ze sobą. Zlepki z życia kilku osób, musza być pokazane w sposób interesujący, barwny aby nas "zmusić" do oglądania kolejnych odcinków, bo odkrywanie tajemnicy dawkowane jest w sposób bardzo oszczędny. Osoby te z reguły mają "popaprane" życie na różnych płaszczyznach, w większości egzystencjonalnych, co wymaga od oglądającego pewnej wrażliwości lub chęci stawienia im czoła, bo reżyserzy/rki wystawiają nas niekiedy na próbę przełamania stereotypów i konformizmu. W innym przypadku serial może wydać się nudny, zwłaszcza zwolennikom hedonizmu i łatwej rozrywki, co też rozumiem, bo po co mamy się katować przed TV skoro życie samo w sobie nie jest łatwe. Choć oczywiście nie można generalizować.

 

Dopiero w czwartym odcinku jedno zdanie ukazało powiązanie między tymi osobami. Wcześniej można było snuć hipotezy na temat tego.

Teraz jestem własnie przed piątym odcinkiem i mam nadzieję , że dalej serial będzie trzymał poziom.

 

Edit: Wszystkich głównych bohaterów da się naprawdę polubić, pomimo że charakterologicznie są różni. Ale łączy ich autentyczność , ukazana głębia osobowości na tle aktualnie borykających ich przeciwności losu lub traum.

Po początkowym zagajeniu w języku kraju w którym występuje akcja, bohaterowie i tak wracają do angielskiego. Może razić taka nienaturalność.

Rozmach serialu jest niesamowity, zdjęcia a przedewszystkim ścieżka dźwiękowa -szok :)) Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Korzystając z darmowego miesiąca w Netflix nadrabiam zaległości w serialach obejrzałem Luke Cage, 3 sezon Wikingów (szkoda ze nie ma również 4) teraz jestem w połowie 1 sezonu Narcos do 25 lutego mam jeszcze w planach obejrzenie 3 sezonu Hannibala, 2 sezonów Peaky Blinders i jak wystarczy czasu wezmę się również za Bates Motel ;)

Edytowane przez MarcusFenix69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legion. Jestem po pilocie. Dawno tak dobrze nie oglądało mi się pierwszego odcinka. Czekam na więcej i polecam.

The OA.

Historia SF, gdzie punktem wyjścia jest śmierć kliniczna. Ciekawy, jednak aktorsko poniżej poziomu z HBO.

Wciąga. Rzecz dzieje się współcześnie, opowiada o szalonym naukowcu, co bada śmierć kliniczną.

The OA to dla mnie czołówka z zeszłego roku, zaraz po Sense8. Właśnie zapowiedzieli drugi sezon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze muszę przysiąść do The OA, bo obejrzałem tylko pierwszy odcinek i część drugiego i jakoś przerwałem (a postanowiłem zacząć na czysto, bez czytania czegokolwiek o fabule). Po tym co widziałem to raczej nie jest to serial lekki i przyjemny, trzeba się skupić na oglądaniu, ale skoro polecacie to muszę go skończyć.

 

Legion jeszcze nie obejrzany, ale jako fan produkcji komiksowych mam go w planach, pierwsze opinie były zachęcające.

 

Z innych tytułów moge polecić The Expanse, po SyFy raczej nie spodziewałem się tak dobrego serialu, a na ten moment jestem praktycznie na bieżąco (pierwszy sezon pochłonąłem w ciągu tygodnia). Świetny świat, plus na prawdę dobra fabuła, warto obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The OA to jeden z najlepszych seriali ostatniej dekady. i mimo, że obejrzałem ten serial dokładnie, poleciłem go wielu znajomym to po opisie jarro bym go nie rozpoznał. Aktorsko też jest bardzo dobrze, szczególnie rzeczony lekarz i główną bohaterka. Myślę, że ciężko zagrać taką postać.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem krytyczną recenzję na Filmweb i faktycznie , cała akcja skupiona na postaci blondynki, która jest nieskalana, nierozumiana, nieszczęśliwa. Wszystko toczy się wokół jej postaci, a inni bohaterowie są tylko tłem. Mimo wszystko te sceny z tymi ruchami robią wrażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. Obejrzałeś serial i przeczytałeś recenzję żeby wyrobić sobie opinie czy przeczytałeś opinie a później obejrzałeś serial?

Główna bohaterka została skalana przez życie, nad wyraz zrozumiała i bardzo ale to bardzo szczęśliwa...ale nie mogę spojlować.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności