Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Seriale


deadmau52

Rekomendowane odpowiedzi

Daredevil bardzo dobry, potwierdzam, choć jakoś nie przepadam za filmami o superbohaterach (jedynie nowsze Batmany mnie wciągnęły).

 

Będę musiał sprawdzić to Black Mirror. Utopia to faktycznie jeden z ciekawszych seriali, jakie w ogóle oglądałem. Jak ktoś ma jakieś ciekawe podobne tytuły (o sam klimat, oryginalny scenariusz mi chodzi), to bardzo proszę o podawanie ich tutaj.

 

Sons of Anarchy - tego jeszcze nie oglądałem, ale widzę, że kilka osób już tu polecało. Pewnie trzeba będzie do końca wakacji chociaż spróbować.

 

Niedawno zacząłem oglądać Fringe, i nawet jako tako, choć szkoda, że w większości to procedural. Ale nawet fajnie się to ogląda, choć po pierwszym sezonie szału nie ma.

 

Dobrze, że True Detective 2 się rozkręcił i nawet szkoda, że tak szybko się skończył (no ale to było wiadome, formuła 8 odcinków). I tak jak wciąż całościowo 1 jest dla mnie niedościgniona, tak dobrze się bawiłem oglądając 2.

 

 

Nie wiem, czy ktoś tu polecał serial Top of the Lake, w każdym razie jest to mini serial, fabuła się kręci wokół zaginionej dziewczyny. Gdzieś polecano ze względu na klimat małego miasteczka (a takich pozycji też szukam, tzn klimatycznych, z dobrą scenerią, nie tylko sama gra aktorska, oczywiście do tego najlepiej jakby scenariusz był ciekawy). Został mi jeden odcinek, ale jakiś taki ten serial nijaki. Tzn. dobrze ukazuje swego rodzaju wrogość tamtych ludzi, nieufność, jakieś tam problemy, ale ani aktorzy nie przekonują, ani sama historia nie ciekawi mnie jakoś wyraźnie. Zobaczymy, co będzie po ostatnim odcinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Mirror - obok Utopii jeden z najlepszych jakie widziałem w ostatnich kilku latach.

 

Również polecam. Zwłaszcza UTOPIA, przegenialny. :) Wkońcu coś świeżego!

 

Ostatnio przerobiłem też Humans, świetny jak ktoś lubi lekkie SF. W podobnym klimacie z filmów pełnometrażowych: Ex Machina - również bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio skończyłem Fargo - bardzo przyjemne, choć wkurzało kilka elementów. Czekam na drugi sezon - bo formuła ma być podoba jak w True Detective - kolejny sezon, zupełnie inna historia.

 

Chyba lepszy był właśnie True Detective 2 (choć też zupełnie inny) - tutaj też nie wciągnęło mnie tak jak pierwszy sezon, ale również przyjemnie się oglądało.

 

Jakieś podobne seriale warto rozważyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do TD? Będzie ciężko. Ja wczoraj skończyłem 2 sezon. Przekombinowany, co prawda pod koniec się rozkręcił ale dużo jest elementów niespójnych i nie potrzebnych, nie ma startu do 1 części.

 

Dorzucę jeszcze serial trochę inny niż wszystkie, kręcony jako pół dokument, z ciekawymi prawdziwymi wstawkami, warto obejrzeć. Historia też ciekawa, bo przedstawiono prawdziwe, dziennikarskie śledztwo. Tylko nie czytajcie o gościu bo spoilery.

 

Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sons of Anarchy - tego jeszcze nie oglądałem, ale widzę, że kilka osób już tu polecało. Pewnie trzeba będzie do końca wakacji chociaż spróbować.

Wg mnie najlepsze są sezony 1-3, siódmy był taki trochę na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja już skończyłem. Świetny jest. Bardzo fajnie prowadzona narracja. Normalnie szok, że to na faktach, choć pewnie częściowo kolorowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie cały serial Mr. Robot. Ujmę to tak, po pierwszym odcinku poprzeczka została ustawiona wysoko, kolejne nie miały już tego czegoś. Reasumując: serial bardzo dobry, warty obejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dajcie jakiś dobry serial, bo nie wiem co oglądać. :) Tylko nic z HBO.

Muzyki posłuchaj:)

 

 

Łącze jedno z drugim. :D

 

 

@ortega, a coś fabularnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justified. Grzeczniejsze Banshee, bardziej obyczajowe. Świetna, odprężająca rozrywka.

 

Coś ambitniejszego - The Americans. Opowieść o życiu sowieckich szpiegów w Stanach w czasie zimnej wojny. Brzmi intrygująco? I dokładnie taki ten serial jest. Aktorstwo, fabuła, intrygi, wszystko na najwyższym poziomie.

Edytowane przez Gorionn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justified jest troszeczkę inny, zresztą tam policja nie jest w żadnym wypadku na pierwszym miejscu, robi jako tło. Warto sprawdzić, brak tam sztampowości.

 

I jeszcze jeden mi się przypomniał - Humans. Przeróbka skandynawskiego, notabene znacznie lepsza. Z nutką sci-fi, przyjemnie się ogląda.

Edytowane przez Gorionn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humans widziałem, bardzo mi się podobał. Lubię takie klimaty, chociaż preferuję cięższe sci-fi to takie lekkie właśnie bardzo dobrze sprawdza się w formule serialowej. Podobne jest Orphan Black (główna aktorka wymiata, kto oglądał ten wie), lub Black Mirror (świetny, każdy odcinek inna fabuła i aktorzy). Pośrednio także UTOPIA, ale tam lepsza od fabuły jest forma i świeżość. :)

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam do nadrobienia klasyki, The Wire, Sopranos... ale jakoś ciężko sie za nie zabrać, bo nowości tyle, że ciężko wszystko ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności