Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Wilk z Wallstreet - naprawdę polecam, pomimo 3h - pierwsze 2h naprawdę mocne, ostatnia godzina już trochę daje się we znaki, ale mimo to kupa śmiechu.

Scorsese mnie rozbraja skubaniec trzyma poziom.

Panowie DiCaprio i Hill - świetny duet!

 

...zapomniałbym epicki dialog McConaughey z DiCaprio.

 

Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj wrzuciłem sobie skandynawski film "Jabłka Adama". Ciężko go w ogóle wrzucić do jakiejś szufladki, bo np. napisać, że jest to typowa czarna komedia oparta o przerysowaną przez reżysera bibilijną przypowieść będzie - jak mawiał główny bohater - grubym nietaktem...podobnie, jak odpuszczenie sobie tego filmu. POLECAM.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wrzuciłem sobie skandynawski film "Jabłka Adama". Ciężko go w ogóle wrzucić do jakiejś szufladki, bo np. napisać, że jest to typowa czarna komedia oparta o przerysowaną przez reżysera bibilijną przypowieść będzie - jak mawiał główny bohater - grubym nietaktem...podobnie, jak odpuszczenie sobie tego filmu. POLECAM.

 

Widzałem. Racja niekonwencjonalny, warto obejrzeć, choć nie zachwycił mnie szczególnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prisoners (Labirynt) - świetny film. 2,5 godziny a leci szybciutko

Riddick - jako fan serii mocno się zawiodłem, chociaż parę ciekawych scen jest

ostatnio jeszcze oglądałem - nie wiem który to już raz - Oldboy'a ( tego oryginalnego, koreańskiego ) i nadal uważam, że jest to najlepszy film jaki widziałem. Jak ktoś lubi lekko przerysowany dramat psychologiczny to bardzo polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeboje i podboje (org. High Fidelity). Dobra komedia, której tłem jest sklep płytowy a traktuje o top 5 heartbreak list. Występują John Cusack czy Jack Black.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu ostatnich dwóch dni "zaliczyłem" dwa kosmiczne seanse z dreszczykiem - "Moon" z Samem Rockwellem i "Apollo 18" (nie wiązać ze znanym hitem kinowym) z plejadą nieznanych mi aktorów.

 

"Moon" - po przeczytaniu kilku przychylnych recenzji spodziewałem się czegoś więcej. Owszem - było nastrojowo (niepokojąco i tajemniczo), ale - w moim odczuciu - odtwórca głównej roli przegrał z Kevinem Spacey'em, który ani razu nie pojawił się na ekranie (użyczył głosu superinteligentnemu komputerowi, stanowiącemu przeciwieństwo Halla 9000 z "Odysei..."). Słowem - dobry, ale nie bardzo dobry.

 

"Apollo 18" - od razu mówię, żeby nie kierować się ocenami na "Filmwebie", który w tematyce wszelkiej maści kina grozy kuleje (czego dowodem jest stosunkowo niska ocena filmu). Film znalazłem na portalu horror.com.pl (szczerze polecam - fajne recenzje, mnóstwo informacji nie tylko o filmach, ale również o grach i literaturze) i - ze względu na tematykę (horror w kosmosie), realia (horror w kosmosie w latach 70-tych) i sposób realizacji (mockument - generalnie nie jestem fanem tego typu kręcenia, ale pomyślałem, że jeśli będzie to zrobione w konwencji zapisów dokumentalnych, takich jak chociażby lądowanie Armstronga na księżycu, to będzie się ciekawie oglądało - i stało się). Obraz krótki, ale treściwy. Po niezbyt rozbudowanym wstępie akcja nabiera tempa i tak aż do wielkiego finału, który stanowi zwieńczenie tej sprawnie opowiedzianej, choć naiwnej historyjki (ile to już razy słyszeliśmy, że do internetu wyciekły "taśmy prawdy" na temat "czegośtam"). Fanom straszenia z ekranu polecam, jako przykład dobrej pozycji z branży, innym - jako ciekawostkę.

Edytowane przez Gourney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

American History X

W końcu znalazłem na to czas, mimo że chęci nabrałem kawał czasu temu. Filmu przedstawiać nie trzeba, powoli zaliczany jest już do klasyków, no i to jedno z wielu dzieł w portfolio Nortona. Świetna produkcja o chwytliwej i wybitnie wpasowującej się muzyce. Gdzieniegdzie lekko przekłamana, ale nikt nie wymaga od sztuki idealności. Z pewnością obejrzę go kilkukrotnie w przyszłości.

 

P.S. Jak dużo produkcji zostaje skrzywdzonych niepojętnie przez polskie tłumaczenia, tak pokuszę się o stwierdzenie, że nasz tytuł jest nawet lepszy od oryginalnego.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grawitacja (2013)

Oooo, Przez pierwsze parę minut siedziałem, jak na bombie. Podniesiony puls, przyśpieszony oddech, mega. Ogólnie film rewelacyjny. Jak żałuję że nie poszedłem do kina.

Oglądałem w 3D, miałem pełne portki.

 

Z ostatnich, które polecę:

- labirynt, thriller, niezwykły klimat i historia.

- koneser

- powtórnie narodzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności