Skocz do zawartości

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Eee tam, poszedłem do kina się wyluzować, odpocząć. Udało się, przez 80% seansu oglądałem z otwartą gębą, nie mam pojęcia kiedy minęły te dwie godziny :woot:

Dawno nie miałem tak, żebym się w ogóle nie zastanawiał nad aspektami technicznymi i warsztatowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekręt to mój jeden z ulubionych filmów jakie oglądałem bez podziału na kategorie i właśnie ten klimat czułem podczas oglądania Króla Artura. Poza tym jeszcze główny bohater mój ulubieniec z Synowie Anarchii i wiedźma, która mnie wciągnęła w Początku (coś ma w sobie ta kobieta choć w tym filmie była aseksualna ciut).

 

Przewrotnie Sherlock (obie części) w reżyserii Guya Ritchiego dla mnie bardzo średni. Serial o niebo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunkierka - Nolan w mistrzowskiej formie! Świetne widowisko. Piękne sceny, świetne zdjęcia, udźwiękowienie na światowym poziomie i bardzo dobra muzyka Zimmera. 8,5/10

Zabrakło mi pokazania sytuacji od tej drugiej strony czy wojsk niemieckich atakujących Dunkierkę. 

Nurkujący Junkers Ju 87 Stuka to orgazm uszu ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Notatnik śmierci (2017)

 

ykhm... nie no, godzina i czterdzieści minut wyjęte z życiorysu, już nigdy nie ulegnę tym pos*anym propozycjom netflixa  :blink:

 

0/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

It comes at night  (2017)

Wow! To jest film do odsiewania ludzi od zombie. Film wybitny, a i trolling genialny. Po pierwsze mistrzowsko strollował zapowiedziami fanów horrorów, zaprosił na seans a następnie pokazał im wielki środkowy palec :D A potem jak już ktoś ma te IQ powyżej 80 i połapał się, że oho to chyba nie jest kino dosłowne to wciąż mógł nie pojąć co tam na prawdę się wydarzyło wg scenarzysty (i reżysera), bo warstwy są dwie. W tym przypadku nieśmiertelne komentarze 'w ogóle nie zrozumiałeś filmu!' faktycznie nabierają sensu. Duży ekran pomaga w interpretacji, że aż psuje seans, w końcu jakieś kino na komórkę :P  

Edytowane przez Bokrug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojej wypowiedzi wynika, że twórcy filmu zdawali sobie sprawę, że jest to "kino dla konesera", więc żeby na nim cokolwiek zarobić, wypromowali go jako świetny horror, tym samym wprowadzając fanów tego gatunku (i nie tylko) w błąd. Dla mnie takie postępowanie to brak szacunku dla odbiorcy i nic godnego podziwu, ani naśladowania. Twoje zachwyty są dziecinne i wali od nich potrzebą dowartościowania i wywyższenia się nad ponad innych. Spodobało Ci się, wyłapałeś wszystkie smaczki, to fajnie. Jak chcesz się o tym fakcie pochwalić światu, to napisz recenzję, a nie marnujesz klawiaturę na pisaniu, jaki to jesteś ******sty. 

 

PS "Wybitny film" na komórkę. Niezła rekomendacja :P    

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V paprscích slunce / Under the Sun / Pod Opieką Wiecznego Słońca
http://www.imdb.com/title/tt5129818/?ref_=fn_al_tt_1

 

Bardzo pouczający film, dzięki któremu już zawsze będę pamiętał o tym co Czcigodny Generalissimus Kim Ir Sen zrobił na widok Japończyków i obszarników płynących łódką oraz jak powinien brzmieć wesoły wierszyk :woot:

 

A na poważnie.

Rewelacyjny film o skali propagandy na przykładzie rodziny z Pjongjang. Obraz pokazuje świat, jakiego nie spodziewałem się zobaczyć. To znaczy spodziewałem się, ale nie tak surrealistyczny. Coś niesamowitego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Baby Driver - film tematycznie pokrewny kultowemu "Drive" ale jest to raczej czarna komedia akcji. Nie wykreuje chyba muzyki do słuchania potem z Sieci czy płyty, jak Drive (mimo zainteresowań głównego bohatera). Jednym z gadżetów filmu jest klasyczny iPod -  raczej 5g. Parowany jednak z typowymi pchełkami Apple (białe). Pojawiają się także kasety.

Jak najbardziej do obejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj odświeżyłem sobie Blade Runner'a, a jako, że pierwszy raz oglądałem go kilkanaście lat temu, to właściwie jakbym widział go pierwszy raz. No i niestety oglądało mi się go źle i męczyłem się trochę. Oczywiście wizualnie to jest arcydzieło, do tego świetna muzyka i fajny klimat. No ale fabularnie to jest kino klasy B. Najwyżej. Scenariusz o niczym, ani przez chwilę nie byłem zainteresowany fabułą, bohaterowie zachowują się nielogicznie, dialogi są słabe, a postaci przerysowane do bólu. Na dobicie jeszcze drewniany Ford z jedną miną. Nie znam książki i nie wiem na film nawiązuje do niej, ale wątpię, żeby była tak zła jak film. Mimo wszystko pójdę do kina na 2049, bo lubię filmy Villeneuve'a.

 

Czy tylko ja uważam, że to ogólnie zły film i bluźnię?

 

:ph34r:

Edytowane przez all999
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spale Cię na stosie za te herezje ;). To jeden z trzech filmów, które oglądam co roku. 
Książka, w zasadzie nowela jest świetna. Jest też fajny audiobook dla leniwych.
Boje się nowej części i jednocześnie nie mogę się jej doczekać.
Ja bardzo rzadko oglądam filmy po raz drugi. Nawet te, które bardzo mi się podobały. Za dużo jest rzeczy do obejrzenia/przeczytania.

Nie widzę, żebyś chciał dyskutować z moimi argumentami odnośnie fabuły :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, all999 napisał:

Wczoraj odświeżyłem sobie Blade Runner'a, a jako, że pierwszy raz oglądałem go kilkanaście lat temu, to właściwie jakbym widział go pierwszy raz. No i niestety oglądało mi się go źle i męczyłem się trochę. Oczywiście wizualnie to jest arcydzieło, do tego świetna muzyka i fajny klimat. No ale fabularnie to jest kino klasy B. Najwyżej. Scenariusz o niczym, ani przez chwilę nie byłem zainteresowany fabułą, bohaterowie zachowują się nielogicznie, dialogi są słabe, a postaci przerysowane do bólu. Na dobicie jeszcze drewniany Ford z jedną miną. Nie znam książki i nie wiem na film nawiązuje do niej, ale wątpię, żeby była tak zła jak film. Mimo wszystko pójdę do kina na 2049, bo lubię filmy Villeneuve'a.

 

Czy tylko ja uważam, że to ogólnie zły film i bluźnię?

 

:ph34r:

 

Ma mega wysoką ocenę na IMDB, ale próbowałem go obejrzeć w zeszłym roku i poddałem się po pół godziny :/

Przymierzam się do drugiego seansu, ale może łatwiej mi to przyjdzie już po obejrzeniu remake'u.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, all999 napisał:

Ja bardzo rzadko oglądam filmy po raz drugi. Nawet te, które bardzo mi się podobały. Za dużo jest rzeczy do obejrzenia/przeczytania.

Nie widzę, żebyś chciał dyskutować z moimi argumentami odnośnie fabuły :)

Zgadza się. Za wiele rzeczy jest do przeczytania (bo do obejrzenia do już niekoniecznie) aby oglądać wielokrotnie ten sam film aczkolwiek to taka moja tradycja. Blade Runner, Obcy oraz Czas Apokalipsy to filmy, które w jakiś sposób mnie ukształtowały więc mam po prostu do nich sentyment. Nie wspominając o wielogodzinnych rozmowach w gronie znajomych prbując odgadnąć pytanie czy Decard był androidem czy też nie.

Zanim porozmawiamy o fabule to tylko dodam, że film jedynie bazuje na książce, która jest inspiracją. Warto po nią sięgnąć niezależnie od filmu.

Które postacie zachowują się nielogicznie? 

Rola Rutgera Hauera to dla wielu świętość i przedmiot kultu więc też ciężko mi się zgodzić z faktem, że postacie czy dialogi są nielogiczne lub słabe.

Film powstał w 1982 r. Ja go zobaczyłem dosłownie kilka lat później jako dzieciak i nic z niego nie zrozumiałem. Aczkolwiek dla mnie jest to film kompletny, więc nie wiem czy jestem odpowiednią osobą do dyskusji. Dałbym wiele, aby dzisiejszy poziom kina sf fabularnie sięgał tego z lat 80.

 

 

17 minut temu, awayeah napisał:

 

Ma mega wysoką ocenę na IMDB, ale próbowałem go obejrzeć w zeszłym roku i poddałem się po pół godziny :/

Przymierzam się do drugiego seansu, ale może łatwiej mi to przyjdzie już po obejrzeniu remake'u.

To nie remake a druga część.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności