Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

To podobnie jak mój brat, lepiej trafić nie mogłeś, serio! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu poszedłem na Riddicka, bo "Pitch Black" uważam za film genialny, zaś kontynuacja, choć dużo słabsza, była całkiem zjadliwa, więc pomyślałem sobie, że i trzecią odsłonę obejrzę z przyjemnością. Tymczasem głęboko się zawiodłem, bo film okazał się nudny, trywialny i przewidywalny. Niby wszystko zerżnięte z 'jedynki', tyle, że tak nieudolnie iż zamiast odgrzewanego kotleta wyszedł surowy placek sojowy bez panierki ;) Także ciężko to nawet polecić fanom Riddicka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Margin Call z 2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecę Jabłka Adama i Zło. Jedne z moich ulubionych. Do tego z ostatnio widzianych dorzucę Place beyond the pines i Rzeź.

Podpisuję się pod Jabłka Adama i Rzeź. Co do Zło, to nie pamiętam tytułu, lecz widziałem film w podobnej tematyce prod. Norweskiej...

 

Wyspa Skazańców i Amerykański Uśpieni. Tematyką wydają mi się zbliżone do opisu Zło, ale to się zobaczy ;)

Edytowane przez Harmony Korine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jagten - świetne kino

http://www.imdb.com/title/tt2106476/

Zgadzam się w 100% - dzisiaj się zabieram za Festem tegoż reżysera:

 

http://www.filmweb.pl/film/Festen-1998-653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jagten - świetne kino

http://www.imdb.com/title/tt2106476/

Zgadzam się w 100% - dzisiaj się zabieram za Festem tegoż reżysera:

 

http://www.filmweb.pl/film/Festen-1998-653

 

Film mocny, niezbyt nudny, ogólnie dobry... ale z tego gatunku, gdzie objawia się u mnie brak zrozumienia dla potrzeby reżysera kładzenia na nasze (widzów) barki takiego ciężaru psychicznego. Czyli film jest ciężki ale nie pobudzający mnie do refleksji. Na filmwebie dałem mu naciąganą siódemkę.

 

btw, przestałem oceniać tam filmy, co robiłem jedynie z chęci poznania ich systemu polecania. Wcale mi się nie podoba i już nie mam motywacji tam wchodzić po każdym filmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jagten - świetne kino

http://www.imdb.com/title/tt2106476/

Zgadzam się w 100% - dzisiaj się zabieram za Festem tegoż reżysera:

 

http://www.filmweb.pl/film/Festen-1998-653

 

Film mocny, niezbyt nudny, ogólnie dobry... ale z tego gatunku, gdzie objawia się u mnie brak zrozumienia dla potrzeby reżysera kładzenia na nasze (widzów) barki takiego ciężaru psychicznego. Czyli film jest ciężki ale nie pobudzający mnie do refleksji. Na filmwebie dałem mu naciąganą siódemkę.

 

btw, przestałem oceniać tam filmy, co robiłem jedynie z chęci poznania ich systemu polecania. Wcale mi się nie podoba i już nie mam motywacji tam wchodzić po każdym filmie.

 

Ja kiedyś dużo działałem na FW... Szczególnie, przy dyskusjach nt. filmów katastroficznych, bądź horrorów klasy Z. Oceniam cały czas, chyba że, oglądam coś po pijaku... Dzięki temu znajomi mogą poznać moje zdanie i rozważyć na podstawie podobieństw czy warto oglądać itp. Oczywiście nie zawsze, ale ja też czasami z tego korzystam. Choć nie zawsze się zgadzam. Tak czy inaczej, jest to jakaś podpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Harmony Korine, też oglądałem Festem, ale nie był tak dobry i zaczynam się zastanawiać czy z tym reżyserem jest wszystko ok, czy tylko wybrał sobie taką tematykę żeby zostać zauważonym.

 

Side Effects - całkiem dobry.

 

Jak ktoś oglądał "Pineapple Express" i mu się podobało to polecam gorąco "This is the end" - autentycznie się śmiałem, co w przypadku wielu komedii jest rzadkie.

 

Monsters University trzyma poziom pierwszej części i ma sporą dawkę humoru, bardzo mi się podobało.

 

 

Co do FilmWeb - mam tam konto i zupełnie z niego nie korzystam, niby fajnie wiedzieć co znajomi oglądali i co polecają, ale tamtejsze oceny są często z kosmosu.
Chcesz iść do kina, premiera filmu za tydzień a na FW już ma ocenę rzędu 7-8 (oczekiwania). Niby jak, skoro nikt go jeszcze nie widział?
Dla mnie dobrą miarą jest IMDB, oceny są dość adekwatne i nie przesadzone, premiery w USA są wcześniej więc mogę zobaczyć czy warto iść na dany film czy nie - pomagają przy tym również recenzje użytkowników które często czytam i wiem czy film mi się spodoba, czy nie.

 

 

@wrq, pobudza do refleksji, może nie Ciebie, ale wg mnie ma zwrócić uwagę na to jak czasami osądzami innych ludzi tak naprawdę ich nie znając i jak łatwo dać komuś etykietę złodzieja/mordercy/gwałciciela/pedofila która nawet jeśli okaże się być nieprawdziwa i krzywdząca to i tak zostaje z tym człowiekiem do końca (polowanie w lesie pod koniec filmu).

Edytowane przez zervis
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam:

 

Przebudzenie (2007) - o ile Alba wielką aktorką nie jest, to sama historia trzyma w napięciu

 

Nazywał się Bagger Vance (2000) - również ciekawy film w który można się wciągnąć, trochę o golfie ;)

 

Obecność (2013) - horror, nie jest jakiś super straszny, ale uwielbiam egzorcyzmy itp. sprawy, poza tym w dużej mierze na faktach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Harmony Korine, też oglądałem Festem, ale nie był tak dobry i zaczynam się zastanawiać czy z tym reżyserem jest wszystko ok, czy tylko wybrał sobie taką tematykę żeby zostać zauważonym.

 

Side Effects - całkiem dobry.

 

Jak ktoś oglądał "Pineapple Express" i mu się podobało to polecam gorąco "This is the end" - autentycznie się śmiałem, co w przypadku wielu komedii jest rzadkie.

 

Monsters University trzyma poziom pierwszej części i ma sporą dawkę humoru, bardzo mi się podobało.

 

 

Co do FilmWeb - mam tam konto i zupełnie z niego nie korzystam, niby fajnie wiedzieć co znajomi oglądali i co polecają, ale tamtejsze oceny są często z kosmosu.

Chcesz iść do kina, premiera filmu za tydzień a na FW już ma ocenę rzędu 7-8 (oczekiwania). Niby jak, skoro nikt go jeszcze nie widział?

Dla mnie dobrą miarą jest IMDB, oceny są dość adekwatne i nie przesadzone, premiery w USA są wcześniej więc mogę zobaczyć czy warto iść na dany film czy nie - pomagają przy tym również recenzje użytkowników które często czytam i wiem czy film mi się spodoba, czy nie.

 

 

@wrq, pobudza do refleksji, może nie Ciebie, ale wg mnie ma zwrócić uwagę na to jak czasami osądzami innych ludzi tak naprawdę ich nie znając i jak łatwo dać komuś etykietę złodzieja/mordercy/gwałciciela/pedofila która nawet jeśli okaże się być nieprawdziwa i krzywdząca to i tak zostaje z tym człowiekiem do końca (polowanie w lesie pod koniec filmu).

 

popieram kolegę, nota na filmwebie nigdy nic mi nie mówi - do premiery filmu jeszcze kilka miesiecy a na FW już oceny filmu są. Jak chcę sprawdzić, czy warto oglądać jakiś film to dla mnie tylko IMDB, nie widziałem, żeby tam były noty przed premierą. Oczywiście zdarza się, że nie zgadzam się z nota IMDB, ale zazwyczaj jak film ma notę <6.0 to wiem, żeby omijać z daleka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Harmony Korine, też oglądałem Festem, ale nie był tak dobry i zaczynam się zastanawiać czy z tym reżyserem jest wszystko ok, czy tylko wybrał sobie taką tematykę żeby zostać zauważonym.

 

Side Effects - całkiem dobry.

 

Jak ktoś oglądał "Pineapple Express" i mu się podobało to polecam gorąco "This is the end" - autentycznie się śmiałem, co w przypadku wielu komedii jest rzadkie.

 

Monsters University trzyma poziom pierwszej części i ma sporą dawkę humoru, bardzo mi się podobało.

 

 

Co do FilmWeb - mam tam konto i zupełnie z niego nie korzystam, niby fajnie wiedzieć co znajomi oglądali i co polecają, ale tamtejsze oceny są często z kosmosu.

Chcesz iść do kina, premiera filmu za tydzień a na FW już ma ocenę rzędu 7-8 (oczekiwania). Niby jak, skoro nikt go jeszcze nie widział?

Dla mnie dobrą miarą jest IMDB, oceny są dość adekwatne i nie przesadzone, premiery w USA są wcześniej więc mogę zobaczyć czy warto iść na dany film czy nie - pomagają przy tym również recenzje użytkowników które często czytam i wiem czy film mi się spodoba, czy nie.

 

 

@wrq, pobudza do refleksji, może nie Ciebie, ale wg mnie ma zwrócić uwagę na to jak czasami osądzami innych ludzi tak naprawdę ich nie znając i jak łatwo dać komuś etykietę złodzieja/mordercy/gwałciciela/pedofila która nawet jeśli okaże się być nieprawdziwa i krzywdząca to i tak zostaje z tym człowiekiem do końca (polowanie w lesie pod koniec filmu).

 

popieram kolegę, nota na filmwebie nigdy nic mi nie mówi - do premiery filmu jeszcze kilka miesiecy a na FW już oceny filmu są. Jak chcę sprawdzić, czy warto oglądać jakiś film to dla mnie tylko IMDB, nie widziałem, żeby tam były noty przed premierą. Oczywiście zdarza się, że nie zgadzam się z nota IMDB, ale zazwyczaj jak film ma notę <6.0 to wiem, żeby omijać z daleka

 

To trochę tak jak z GPS'em. Daje tylko wskazówki. A to w jaki sposób ktoś to wykorzystuje zależy tylko i wyłącznie od jego wyobraźni.

Ja również korzystam z IMDB, lecz ani to ani FW nie jest dla mnie jakimś podstawowym kryterium i wyznacznikiem do zainteresowania się daną produkcją.

Nie rozumiem natomiast oburzenia w sprawie oceniania filmu przed premierą. Osobiście, w ogóle nie zwracam na to uwagi, ew. jak coś mnie zainteresuje opisem to sobie dodaje do tych filmów które chciałbym obejrzeć w przyszłości.

Podobnie zresztą ma się sprawa z popularnym portalem o grach video gry-online. Tam też są pokazane oczekiwania co do nadchodzącej produkcji, co bardzo często zmienia się po premierze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrq, pobudza do refleksji, może nie Ciebie, ale wg mnie ma zwrócić uwagę na to jak czasami osądzami innych ludzi tak naprawdę ich nie znając i jak łatwo dać komuś etykietę złodzieja/mordercy/gwałciciela/pedofila która nawet jeśli okaże się być nieprawdziwa i krzywdząca to i tak zostaje z tym człowiekiem do końca (polowanie w lesie pod koniec filmu).

Oj takie przemyślenia to mogę mieć nawet po sali samobójców. Nie z tego powodu ten film jest dobry. Rzuć okiem na polski plac zbawiciela, albo czeskie szczęście. Mimo, że fabuła także bardzo trudna, to myślami uciekam dalej, film pobudza do głębokich egzestencjalnych rozkmin, a nie takich tam powszechnie znanych prawideł życia społecznego. Niemniej jednak dzięki za opinię, takie sa szczególnie cenne na świeżo, a ja film oglądałem już jakiś czas temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj na TV Puls znanej z emisji tandetnych horrorów katastroficznych klasy Z leciał http://www.filmweb.pl/film/Pot%C4%99ga+strachu-2006-142672'> Potęga Strachu.

Zmiażdżył mnie ten film... Nie lubię efekciarstwa i wolę w filmach treść, lecz co się tutaj działo przeszyło mnie całkowicie i pozytywnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grawitacja 3D, absolutnie wyjątkowy obraz, to nawet grzech oglądać go w wersji bez 3D. Typowy film zrobiony wyłącznie pod efekty i silne wrażenia bycia w kosmosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na TV Puls znanej z emisji tandetnych horrorów katastroficznych klasy Z leciał Potęga Strachu.

Zmiażdżył mnie ten film... Nie lubię efekciarstwa i wolę w filmach treść, lecz co się tutaj działo przeszyło mnie całkowicie i pozytywnie :D

 

Już żałuję, że nie oglądałem. Za to co niedzielę na kanale 13ulica lecą horrorki - ostatnio wałkowane było Halloween Roba Zombiego. Ma chłopak zacięcie do takich filmów (z wcześniejszych dokonań polecam Dom Tysiąca Trupów z niezapomnianą postacią Doktora Szatana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności