Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Też właśnie korzystam w ten sposób. Czasami nawet komentuję coś, biorę udział w dyskusjach na forum itp.

Przyznam szczerze, że po uzupełnieniu i ocenieniu bazy filmów, które widziałem dotychczas, nie raz dostaje dość trafne sugestie z których często korzystam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sephiroth1983 :D

 

Właśnie mi zaproponował filmłeb "Instytut Benjamenta"... :D może być ciekawe :D

Edytowane przez Harmony Korine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://www.filmweb.pl/film/13+Tzameti-2005-273454

 

polecam. mroczny, mocny, trzymający w napięciu. porównanie do filmów Tarantino akurat o kant tyłka rozbić

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam to:

 

http://www.filmweb.pl/film/L%C4%99k+pierwotny-1996-1067

 

Dziwi mnie to, że tak niedawno odkryłem ten film. Zakończenie zakłóciło mój światopogląd. Teraz znajduje się w moich ulubionych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

co ciekawego z kina polskiego z ostatnich 20 lat polecicie? ostatnio oglądałem Dom zły, Mój rower, Różę i Jak to się robi z dziewczynami i wciągnęło mnie. na razie czeka Drogówka i Wesele, ale chcę więcej

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio na TVP oglądałem 12 małp, nieźle zryło mi banie ^_^ Ogólnie polecam, bardzo dobry film.

Dobry film faktycznie i nieźle ryje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ciekawego z kina polskiego z ostatnich 20 lat polecicie? ostatnio oglądałem Dom zły, Mój rower, Różę i Jak to się robi z dziewczynami i wciągnęło mnie. na razie czeka Drogówka i Wesele, ale chcę więcej

 

Jeżeli ma być coś podobnego ciężaru gatunkowego to polecam: "Dług", "Cześć Tereska", "Symetria", "Wszystko będzie dobrze", "To ja złodziej" (ma pewne wady), "Komornik" (ma pewne wady), "Zero" (nie tak udany jak zagraniczne odpowiedniki) oraz oczywiście "Dzień Świra" oraz "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" (jak lubisz styl Koterskiego).

Warto oczywiście również obejrzeć klasykę z początku lat 90-tych, czyli "Kroll", "Psy" i ewentualnie "Psy 2" Pasikowskiego.

 

Zapomniał bym o "Tato" Ślesickiego (ten sam ciężar gatunkowy) i już w innym klimacie, całej gamie filmów Jana Jakuba Kolskiego.

 

Ktoś wspomniał o "Podwójnym życiu Weroniki', ale to się chyba nie łapie na kryterium :), zresztą podobnie jak "Krótki film o zabijaniu".

Edytowane przez buble_corp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oglądał ktoś może "W imię..." z Chyrą? Jestem bardzo ciekaw tego filmu...

 

Z innej beczki (coś z "mojego" ogródka ;) ) - trafiłem ostatnio w TV (kanału nie pamiętam) na "Doomsday" - dość krwawy pastisz MadMaxa i nie tylko, bo cały film to zabawa różnymi konwencjami (motyw z twierdzą rodem z mroków średniowiecza też przypadł mi do gustu). Ciekawa obsada (Hoskins, McDowell), dobry pomysł z osadzeniem akcji w Szkocji - polecam.

Edytowane przez Gourney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ciekawego z kina polskiego z ostatnich 20 lat polecicie? ostatnio oglądałem Dom zły, Mój rower, Różę i Jak to się robi z dziewczynami i wciągnęło mnie. na razie czeka Drogówka i Wesele, ale chcę więcej

Pokłosie, Różyczka, Wesele, Przypadek

Życie jako choroba przenoszona drogą płciową

 

 

i moje ulbione cztery polskie filmy, które u mnie są w top20: Komornik, Dług, Dzień Świra i Symetria.

Ja niedawno byłem na Jobsie. Moim zdaniem bardzo fajny film, dający do myślenia.

 

Byłem też na Kumbie z synem :P też fajny jak ktoś lubi filmy dla dzieci.

Potwierdzam.

 

Masz syna? Gratuluję!

Edytowane przez kubus_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności