Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

6 to u mnie, jeśli nie stracony czas, to jednak świadomość, że mogłem go spędzić inaczej. Jeśli 6 to bardzo dobrze, to 7 to rewelacja, a 8 majstersztyk? A co z 9? Bo rozumiem, że 10 nie istnieje?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmweb, co by o nim nie mówić, ma fajną opcję - "serduszko". Bo sa takie filmy, którym bym 10 nigdy nie dał, ale z takich czy innych powodów je kocham.

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2018 o 10:55, all999 napisał:
Dnia 6.02.2018 o 08:35, Chcheckitout napisał:
Obejrzałem Bright.
 
Film na prawdę bardzo dobry. Szczególnie humor Willa ... Film 6/10 ale bardzo mocne 6 !

Bardzo dobry i 6/10? Co ma wg Ciebie 9?

 

9 u mnie ma np Pulp Fiction, Przekręt, Nienawiść, Podziemny Krąg ...

 

6 dane bo ma słabe momenty ale ogólnie bardzo mi się podobał. Na pewno nie był to stracony czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 to 6 - takie coś więcej niż dostatecznie, jak na studiach - 3.5 i do widzenia :D
10-tek obejrzałem ze 2-3 w życiu swoim, nie więcej - na pewno Zielona Mila i Whiplash (tak, mi ten film wybitnie siadł i po seansie myślami do wielu rzeczy wracałem + genialna muzyka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, crysis94 napisał:

Jak ktoś nie oglądał Watchmen to serdecznie polecam - historia o ludzkim zepsuciu w mrocznej narracji ^^
http://ebd.cda.pl/620x349/198448c0

Serdecznie polecam przeczytać komiks. Lepszy niż film, z mniej "poprawną" końcówką. Co nie zmienia faktu, że film jest doskonały :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, MatmaN napisał:

Serdecznie polecam przeczytać komiks. Lepszy niż film, z mniej "poprawną" końcówką. Co nie zmienia faktu, że film jest doskonały :D

Jak i inne komiksy od Moore... chociażby również zekranizowane V jak Vendetta oraz Liga Niezwykłych Dżentelmenów ^^

 

Nie mniej film chociażby dla samego Rorschach'a trzeba obejrzeć... a wrzuciłem go teraz, bo obejrzałem jeszcze raz, ale wersję reżyserską i stwierdziłem, że jak ktoś nie widział to zobaczyć musi ^^

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Outsider (Netflix) z Jaredem Leto. Na pewno nie film akcji ale dramat gangsterski, dziejący się w Japonii. Trochę splycony obraz powojennej Yakuzy, pokazujący jednak jej bezwzgledność i dążenie do dominacji, walki wewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outsider (Netflix) z Jaredem Leto. Na pewno nie film akcji ale dramat gangsterski, dziejący się w Japonii. Trochę splycony obraz powojennej Yakuzy, pokazujący jednak jej bezwzgledność i dążenie do dominacji, walki wewnętrzne.
To warto, czy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, all999 napisał:
2 godziny temu, Lord Rayden napisał:
Outsider (Netflix) z Jaredem Leto. Na pewno nie film akcji ale dramat gangsterski, dziejący się w Japonii. Trochę splycony obraz powojennej Yakuzy, pokazujący jednak jej bezwzgledność i dążenie do dominacji, walki wewnętrzne.

To warto, czy nie?

Moim zdaniem warto. Ale nie nastawiać się na film akcji tylko na tak jak napisałem dramat gangsterski, dość powolny.

 

Anihilacja (Netflix) - SF z Natalie Portman. Niestety bardzo mnie znudził. Film powolny, nastawiony bardziej na kontemplację obrazu niż na akcję/problem. Odwrotnie niż Cloverfield Paradox, który obejrzałem z zainteresowaniem, choć nie brakował tam dłużyzn i bezsensownych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja polecę coś starszego - komedię romantyczno-obyczajową nazwijmy to w dobrym guście, smaku, lekką i zabawną - czyli coś co się rzadko spotyka. "Manekin" z 1987 - gorąco polecam. Fajne aktorstwo, postacie, zmysłowa tytułowa manekin i masa fajnych scen, cieszy, wzrusza, bawi. Z tego gatunku jeden z najlepszych filmów.

 

 

http://www.filmweb.pl/film/Manekin-1987-96538

 

 

- nie zrażać się nie tak bardzo wysoką oceną - jak wiadomo na Filmwebie nawet dobre produkcje potrafią być zjechane przez bandę bezmózgich debili.

 

Rzadko polecam komedie romantyczne, ale obecni twórcy mogliby się uczyć od tej produkcji, jak takie filmy robić! Aż dziw, że zasadniczo do prawie niczego nie mogę się przyczepić w tej produkcji.

 

Nie polecam natomiast marnej kontynuacji - mamy tam głupiutką blondyneczkę, którą wciśnięto w seksowną kiecką licząc, że to wystarczy, by zrobić dobry film. Pomijam, że inne postacie są wymuszone, głupkowate i mało śmieszne. W porównaniu z jedynką przyciężkawe, poziom gagów o co najmniej stopień w dół jak nie więcej.. Pomijając, że odtwórczyni tytułowego "manekina" w ogóle się nie umywa do młodej Kim Cattrall .

Bo dla mnie żeby jakaś aktorka przyciągała uwagę na ekranie nie wystarczy zgrabnie wycięta pupcia, figura i krótka kiecka oraz robienie min ograniczonej blondynki.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem w końcu "De Last Dżedaj".

 

Disneju! Sczeźnij w otchłani! Nie idź tą drogą!

 

 

Matko, jakie to słabe, bezsensowne itd.

 

 

O ile ep. VII był w sumie kalką epizodu pierwszego to ósmy... 

 

Scen ma kolanie pisany, postaci dla dzieci, Snoke zginął bo tak mu ktoś napisał (kur... facet słyszy jak pierdnie komar na krańcu Galaktyki a nie widzi, że 20cm od niego przesuwa się lightsaber??).

 

Finn I Chinka... Chinka i Finn. Właśnie.

 

Mark Hamill trochę to ratuje. Trochę? :|

 

Dżizas Krajst...

Edytowane przez Thomm
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem w końcu "De Last Dżedaj".
 
Disneju! Sczeźnij w otchłani! Nie idź tą drogą!
 
 
Matko, jakie to słabe, bezsensowne itd.
 
 
O ile ep. VII był w sumie kalką epizodu pierwszego to ósmy... 
 
Scen ma kolanie pisany, postaci dla dzieci, Snoke zginął bo tak mu ktoś napisał (kur... facet słyszy jak pierdnie komar na krańcu Galaktyki a nie widzi, że 20cm od niego przesuwa się lightsaber??).
 
Finn I Chinka... Chinka i Finn. Właśnie.
 
Mark Hamill trochę to ratuje. Trochę? :|
 
Dżizas Krajst...
Jak ulał pasuje tekst z jednego skeczu kabaretu Hrabi:
"ja widziałem, ale nie chciałem Ci nic mówić".
:-(
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z dziećmi obejrzałem "Matki w mackach Marsa" http://www.filmweb.pl/film/Matki+w+mackach+Marsa-2011-500235

Bardzo fajny familijny film, w którym coś ciekawego dla siebie znajdą i dorośli, i dzieci.

Pomysł na cywilizację marsjańską wcale nie tak bardzo oderwany od rzeczywistości (czyli od tego co przekazują nieoficjalne informacje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Player One. Spielberg jest w formie, Kamiński też. Zapomniałem się na prawie dwie godziny, obraz, muzyka, klimat - świetne! Jeśli macie możliwość obejrzeć film w IMAX, to polecam. Jeśli nie, też polecam :)

Edytowane przez all999
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W zeszłym tygodniu byłem na Tomb Raider (2018) -  6/10 bym ocenił.

Tutaj sporo podobnych opinii http://www.filmweb.pl/review/Poszukiwacze+zaginionej+marki-21279

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mężczyzna imieniem Ove" - kolejny film, który mi udowadnia, że obecnie skandynawskie kino jest w bardzo dobrej kondycji. Momentami mocno smutny, ruszający człowieka film,  z lekkim przymrużeniem oka jednak jest wszystko przedstawione. Końcowo z pozytywnym przesłaniem. Bardzo polecam, choć nie jako film do odprężenia się.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności