Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Blade of the Immortal - japoński film "samurajski" z 2017r. Dla fanów "sieczki" na katany. Coś w stylu 13 Zabójców czy serii 3 filmów o Ryuoni Kenshin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bachankas,  pobiegłem wczoraj co sił w nogach do kina i Panie i Panowie takiego szitu to ja jeszcze w tym roku nie oglądałem.  O G R O M N Y jak cała galaktyka wielka i szeroka zawód, w tym filmie nic się nie udało, od muzyki i scenografii po fatalną grę aktorską (tym razem wszyscy aktorzy zrównali się  poziomem gry aktorskiej z plackami od ciemnej strony mocy z Przebudzenia... tylko Czubaka nie zawiódł ale to chyba troszkę za mało:)) i beznadziejny,  nie trzymający się kupy  scenariusz. Nie trudno zgadnąć jaki był pomysł na tę część filmu ale do tego celu trzeba byłoby chyba zatrudnić Quentina Tarantino, żeby to miało ręce i nogi heh a tak mamy coś przy czym bajka z Reksiem w roli głównej to prawdziwe przeżycie emocjonalne. Gwiezdne Wojny sięgnęły dna...

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adam 76 napisał:

@Bachankas,  pobiegłem wczoraj co sił w nogach do kina i Panie i Panowie takiego szitu to ja jeszcze w tym roku nie oglądałem.  O G R O M N Y jak cała galaktyka wielka i szeroka zawód, w tym filmie nic się nie udało, od muzyki i scenografii po fatalną grę aktorską (tym razem wszyscy aktorzy zrównali się  poziomem gry aktorskiej z plackami od ciemnej strony mocy z Przebudzenia... tylko Czubaka nie zawiódł ale to chyba troszkę za mało:)) i beznadziejny, bez pomysłu i nie trzymający się kupy  scenariusz. Nie trudno zgadnąć jaki był pomysł na tę część filmu ale do tego celu trzeba byłoby chyba zatrudnić Quentina Tarantino, żeby to miało ręce i nogi heh a tak mamy coś przy czym bajka z Reksiem w roli głównej to prawdziwe przeżycie emocjonalne. Gwiezdne Wojny sięgnęły dna...

Jedynym plusem były "stare" postaci Luka, Czubaki i Lei (ale jedna scena to najgorsza scena SW ever, domyślasz się mam nadzieję która), z nowych tylko generał Hux trzyma jakiś poziom.
Dosłownie kilka scen było dobrych, a tak absurd na absurdzie i klimaty Dragon Balla/Marvela (ta scena z Leią... nie chcę spoilerować, więc nie opiszę nic, ale kto obejrzał, to wie która).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę,że jesteście niezadowoleni. Ja też ale z czego innego. Chyba założę temat spoilerowy,żeby inni mogli się go wystrzegać (jeśli nie widzieli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecznie niezadowoleni ludzie. Dobry materiał na kupowacza coraz droższych idiotycznie słuchawek. Typowy audiofil też jest wiecznie niezadowolony. I jeszcze: Jaki jestem ******sty bo mam uwagi i w ogóle. To są kurcze Gwiezdne Wojny, a nie filmy Emila Kustaricy.

Chyba macie mniej niż 40 lat. Mając co najmniej tyle byście obejrzeli Nową Nadzieję jako dzieci, Wtedy nie było by krytykanctwa.

 

P.S. Skąd to kurcze zamiast gwiazdek?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rafacio napisał:

 

Chyba macie mniej niż 40 lat. Mając co najmniej tyle byście obejrzeli Nową Nadzieję jako dzieci, Wtedy nie było by krytykanctwa.

 

P.S. Skąd to kurcze zamiast gwiazdek?

Ja mam niestety więcej.... NN oglądałem jako dzieciak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Rafacio napisał:

Wiecznie niezadowoleni ludzie. Dobry materiał na kupowacza coraz droższych idiotycznie słuchawek. Typowy audiofil też jest wiecznie niezadowolony. I jeszcze: Jaki jestem ******sty bo mam uwagi i w ogóle. To są kurcze Gwiezdne Wojny, a nie filmy Emila Kustaricy.

Chyba macie mniej niż 40 lat. Mając co najmniej tyle byście obejrzeli Nową Nadzieję jako dzieci, Wtedy nie było by krytykanctwa.

 

P.S. Skąd to kurcze zamiast gwiazdek?

Ach, nie podoba się, to źle? Na kolana i całować Lucasa po stopach, kiedy w filmie nic się kupy nie trzyma?
Jeszcze zarzutka co do wieku, naprawdę post na bardzo niskim poziomie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do krytyki i zachwytów nad TLJ w temacie na forum. Uwaga, tam spoilerujemy !!!!!!!! Więc dla tych co oglądali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bright - sensacja/akcja/urban fantasy z Netflixa. Pomysł znakomity, wykonanie ciut gorsze - poszło w stronę filmu akcji, mocnej strzelanki. Jednak temat, pomysł godny serialu w któym bardziej pogłębiono by obraz poszczególnych ras, ich zachowania i powiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Bright - sensacja/akcja/urban fantasy z Netflixa. Pomysł znakomity, wykonanie ciut gorsze - poszło w stronę filmu akcji, mocnej strzelanki. Jednak temat, pomysł godny serialu w któym bardziej pogłębiono by obraz poszczególnych ras, ich zachowania i powiązania.

 

Ja ostatnio - dzisiaj właściwie ;) widziałem - dla mnie rozczarowanie - film płytki a niektóre rzeczy - jak np. ta różdżka to z dupy i elementy fabuły - jak np. ten cały tajemniczy (i w sumie niepoznany w ogóle) "Władca Ciemności", do tego kiepski montaż scen akcji, kiepska psychologia tamtej Elfki, nie zgłębienie właściwego żadnego tematu w filmie! Taki dla mnie kompletny przeciętniak a ten smok w jednej scenie krążący nad miastem to tylko się zaśmieję :D . Zgodzę się tylko, że pomysł dobry - niestety niewykorzystany, a liczyłem kurcze na coś lepszego. Bo to miało potencjał, a reżyser kurcze po prostu uznał, że zrobi kino akcji, a fabuła to tam jakoś się na końcu doklei.

 

Ode mnie 4/10. Dialogi między bohaterami trochę naciągane, ale jeszcze dawały jakoś radę, więc dało się to obejrzeć po prostu - na zasadzie wypełnienia czasu.. No i zasadniczo lubię Willa Smitha.

 

Troszeczkę szkoda, bo "Elizjum" widziałem parę dni temu i też widziałem tam większy potencjał, a film za bardzo wyglądał jak gra komputerowa.. i pewne wątki miały mieć charakter dramatu, zwł. pod koniec a drażniły - podobnie jak adwersarz głównego bohatera - "Pan Krewetka" z "Dystryktu ileś" twórczy Władcy Pierścieni.

 

Dla "Elizjum" 6/10, choć postacie też słabo rozpisane tam, ale lepiej się jednak trochę oglądało i bardziej dało się wciągnąć, choć szef tego podziemia-ruchu oporu wyglądał na cynicznego łajdaka, któremu głównie zależy na kasie, a potem okazuje się, że odnajduje w sobie szlachetne pobudki i że jest jednak tym dobrym.. Troszkę to było dla mnie naciągane - że w jednej chwili jest powiedzmy miejscowym gangsterem, a potem już myśli globalnie o wszystkich (...).

 

Edytowane przez Introverder
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blade Runner 2049 - napiszę jako fan pierwszej części, filmu który mi towarzyszy kilka dekad. Kontynuacja to arcydzieło. Orgazm dla oczu i uszu. Świetna gra aktorska, dobrze napisane dialogi, dobra fabuła, zachowano org. klimat (również w muzyce). Od lat nie widziałem obrazu, który by mnie wchłonął na 2h40 min. Gęsty klimat cyberpunka również zachowano. 

9/10

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tej obawy nawet nie poszedłem do kina,.czego teraz trochę żałuję. Ale może wlasnie warunki domowe pozwoliły mi się tak bardzo zatopić w obraz. Moim zadaniem to jest dobra kontynuacja, zachowano gęsty i ciężki klimat cyberpunka, postacie fajnie zarysowane i swietnie zagrane, fabuła może nie powala na kolana ale jest przyzwoicie i nie ma poczucia robienia filmu na siłę. I co ciekawe H. Ford swietnie wpisał się w kontynuację, w przeciwieństwie do S.W.  Film "robia" aktorzy oraz efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowych GW nie widziałem. Po Przebudzeniu Mocy jakoś średnio mnie ciągnie. Widać, że od kiedy Disney przejął markę, to zrobił z tego kupę dla dzieci. Niby SW zawsze były dla dzieci, ale nowa trylogia była całkiem spoko, postacie miały swoje motywacje, przejście Anakina na ciemną stronę było nieźle umotywowane, były wątki polityczne i każda ze stron miała swoje racje.

W Przebudzeniu chyba wszystkie postacie były nędznie napisane, a ich motywacje nieraz sprzeczne z logiką (głównie Finn, który całe życie był szkolony do walki, a potem się posiusiał w majty, bo zabijanie jest be, ale nie przeszkodziło mu to 5 minut później strzelać do swoich kolegów, z którymi spędził jakieś 20 lat życia...). Rey to też takie kopiuj-wklej Anakin, tylko baba, żeby było poprawnie politycznie. Czarny też musi być z tego samego powodu. Ona nietrenowana, ale kopie tyłek wyćwiczonemu sithowi i używa mocy jak jedi po latach treningu. Walki też jakieś bez polotu w porównaniu z nową trylogią.

To z czego tu być zadowolonym, skoro ani fabuła, ani postacie, ani nawet walki nie trzymają się kupy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Palpatine napisał:

Blade Runner 2049 - napiszę jako fan pierwszej części, filmu który mi towarzyszy kilka dekad. Kontynuacja to arcydzieło. Orgazm dla oczu i uszu. Świetna gra aktorska, dobrze napisane dialogi, dobra fabuła, zachowano org. klimat (również w muzyce). Od lat nie widziałem obrazu, który by mnie wchłonął na 2h40 min. Gęsty klimat cyberpunka również zachowano. 

9/10

 

Dla mnie to najbardziej irytujacy film ostatnich lat bo pokazuje ze jednak da sie zrobic swietny sequel po 35 latach. Co najgorsze ridley scott jest producentem a sam kreci takie ****o i abominacje jak prometeusz i obcy przymierze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

Dla mnie to najbardziej irytujacy film ostatnich lat bo pokazuje ze jednak da sie zrobic swietny sequel po 35 latach. Co najgorsze ridley scott jest producentem a sam kreci takie ****o i abominacje jak prometeusz i obcy przymierze :(

Ridley Scott nie zrobił dobrego filmu od 2005 r. (Kingdom of Heaven) lub jak ktoś jest jeszcze bardziej wymagający to od 2001 r. (Black Hawk Down).

Mi też nasuwa się pytanie jak to  się dzieje, że facet od 20 lat nie jest w stanie zrobić świetnego filmu, ale jako producent nadzoruje takie produkcje jak BR2049.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności