Skocz do zawartości

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj oglądałem. Świetny film krótkometrażowy, przez te niecałe 15 minut ciągle trzyma w napięciu.

Również wczoraj Autopsja Jane Doe. Ogólnie do horrorów jestem bardzo uprzedzony jako gatunku bo zazwyczaj są strasznie "cheesy". Ten był jednak całkiem niezły.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem. Świetny film krótkometrażowy, przez te niecałe 15 minut ciągle trzyma w napięciu.

 

Bambino, jesteś sssstrasznie wrażliwy :D dla mnie ten film był lekko przewidywalny i przez to może mniej napięciowy ;)

 

Dla mnie kozakiem był natomiast Paranormal Activity, w pierwszej wersji gdzie między innymi sama końcówka była bardziej realistyczna niż w wersji późniejszej, zaproponowanej przez samego Spielberga.

Dodatkowo "realizm" nakręciły na samym początku podziękowania dla policji (czy tam szeryfa stanowego) za udostępnienie materiałów video - oglądając ten film swego czasu, bez przeczytania o nim w necie, bez przeczytania żadnej recenzji - przyznam szczerze, łyknąłem to jak pelikan :D

 

 

Choć oglądam prawie wszystko z gatunku to jakoś mi umknął. Jak ?

 

Bo młody jeszcze jesteś ;):D

 

btw niedawno wciągnąłem Assassin`s Creed - trochę się zawiodłem, za mało zabójstw :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wczoraj "Arrival". Nie powiem, ambitne kino Sci-Fi z dobrą fabułą, przemyślanym scenariuszem i baaaaardzo fajnym plot-twistem. IMO jedna z lepszych pozycji filmowych ostatniego okresu, bo fabuła spokojnie się rozkręca i wszystkie karty na stole pojawiają się dopiero w ostatnich nastu minutach, co mnie się osobiście podoba :) Plus za Amy Adams i Jeremiego Rennera. Jedynie Whitakera mam ostatnio przesyt, bo gdzie się nie obejrzę, tam widzę tego murzyna z leniwą powieką i zaczyna mnie on powoli drażnić. Mam wrażenie, że kogo by nie grał, wiecznie ma ten sam pretensjonalny wyraz twarzy jakby ktoś właśnie słusznie nakopał mu do rzyci...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wczoraj "Arrival". Nie powiem, ambitne kino Sci-Fi z dobrą fabułą, przemyślanym scenariuszem i baaaaardzo fajnym plot-twistem. IMO jedna z lepszych pozycji filmowych ostatniego okresu, bo fabuła spokojnie się rozkręca i wszystkie karty na stole pojawiają się dopiero w ostatnich nastu minutach, co mnie się osobiście podoba :) Plus za Amy Adams i Jeremiego Rennera. Jedynie Whitakera mam ostatnio przesyt, bo gdzie się nie obejrzę, tam widzę tego murzyna z leniwą powieką i zaczyna mnie on powoli drażnić. Mam wrażenie, że kogo by nie grał, wiecznie ma ten sam pretensjonalny wyraz twarzy jakby ktoś właśnie słusznie nakopał mu do rzyci...

oglądałeś bluray? widziałem, że wyszła już wersja BR ale po screenach i komentarzach widać, że obraz jest niskiej jakości - zamiast czarnego mamy szary wygląda to jak divx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowity film! Bardzo wzruszająca historia pokazana oczami dziecka, genialne połączenie fantasy i dramatu. Szczerze polecam.

 

attachicon.gif7759396.3.jpg

Myślałem, że ktoś podpitolił plakat z innego filmu, a tu się okazuje, że tak genialnie przetłumaczono "A Monster Calls" :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wczoraj "Arrival". Nie powiem, ambitne kino Sci-Fi z dobrą fabułą, przemyślanym scenariuszem i baaaaardzo fajnym plot-twistem. IMO jedna z lepszych pozycji filmowych ostatniego okresu, bo fabuła spokojnie się rozkręca i wszystkie karty na stole pojawiają się dopiero w ostatnich nastu minutach, co mnie się osobiście podoba :) Plus za Amy Adams i Jeremiego Rennera. Jedynie Whitakera mam ostatnio przesyt, bo gdzie się nie obejrzę, tam widzę tego murzyna z leniwą powieką i zaczyna mnie on powoli drażnić. Mam wrażenie, że kogo by nie grał, wiecznie ma ten sam pretensjonalny wyraz twarzy jakby ktoś właśnie słusznie nakopał mu do rzyci...

Arrival fajny ale z tym ambitnym kinem to trochę przesada, może na tle komiksowego chłamu wypada wybitnie ale w mojej opinii lekko skopali ten film... Pierwsza połowa bardzo dobra, ciekawie i powolnie rozwijają historię, całe te lingwistyczne rozkminy zapowiadają się przednio ale finalnie zostają potraktowane po macoszemu. Był też potencjał na mocne zakręcenie z teorią czasu, no ale ostatecznie historia sprowadza się do tego czy A. Adams wiedząc to co wie(nie chcę spojlerować) postąpi tak samo jak wtedy kiedy nie wiedziała... no i okazuje się, że jest egoistką. Kolejna rzecz jaka się wyłania z tego obrazu, to to że konflikty rodzą się z braku komunikacji(akcja z generałem) co jest kompletnym debilizmem i bujaniem w chmurach.

Z powyższej opinii może wynikać, że film mi nie podszedł, a tak nie było, nie żałuję że go obejrzałem ale uważam że potencjał na bardzo dobre sci-fi został trochę zmarnowany.

 

p.s.

Whitaker nie był taki zły, choć mnie osobiście też irytuje. W Rogue One to dopiero była padaka, pasował tam jak świni siodło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jeszcze nie miał okazji obejrzeć niech rozgrzewa swój tor audio video :P. Ode mnie 9,5/10.

whiplash-poster.jpg

http://www.imdb.com/title/tt2582802/

No to trzeba zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RO rolę FW tak obcięto, że właściwie nie wiadomo po co jest. Światło na jego postać rzuca serial animowany Rebelianci. Tam jest w pełni sił i podejmuje kontrowersyjne (jak na pozytywnego bohatera) działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności