Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Microlab czy Modecom


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się nad kupnem głośników 2.1 do pokoju ok. 13m2. Przeczytałem różne fora, opinie i wytypowałem 2 zestawy Microlab fc330 lub Modecom mc-mhf60u i mam dylemat który zestaw wybrać.

Głośniki będą wykorzystywane najczęściej do muzyki. Słucham głównie rocka, metalu, ale również trochę rapu i innych gatunków muzycznych.

Proszę o pomoc, i jestem również otwarty na inne propozycje głośników (w cenie do 300zł) ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od 2 lat Microlab FC-330.

Modecom' ów nie słyszałem więc nie mogę porównać.

Jeżeli chodzi zaś o pierwszy zestaw to jestem bardzo zadowolony.

Kupiłem z drugiej ręki za około 200 zł w stanie idealnym i w takim samym stanie są do dzisiaj. Też używam ich głównie do słuchania muzyki i dlatego czasami rozważam zamianę na 2.0. Ale to nie o tym chciałem pisać.

Na 13 m2 mocy na pewno Ci nie braknie. Chyba nigdy nie słuchałem na max pokrętle. Jedynie przy testowaniu czy nic nie zgrzyta i nie trzeszczy. Przy włączonej pauzie na max głośności praktycznie nie słychać żadnego szumu. Nic takiego nie ma miejsca. Potencjometr subwoofer'a mam ustawiony cały czas na neutral, również słucham rocka i metalu. Jak dla mnie zestawowi temu nic więcej nie trzeba. Dźwięk jest czysty i głęboki. Jedynym minusem dla mnie jest długość przewodów monitorów - trochę krótkawe (i to może boleć), lecz na stolik do laptopa który posiadam wystarczające.

Poniżej zdjęcie jak to wygląda u mnie. Przewody są na tyle krótkie, że na większy rozstaw nie można sobie pozwolić.

 

20130731_132808.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jednych i drugich można przeczytać TUTAJ

 

I z tego co widzę FC 330 mają ciut lepszą opinię ;)

Edytowane przez Harmony Korine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Nie będę się sprzeczał, bo słyszałem tylko Microlaby. Wg. mnie Modecomy mają dużą przewagę w postaci pilota bo w tych FC 330 całkowicie nie pomyśleli z potencjometrem :/

 

A tak już out of topic gdybym jeszcze raz stanął przed wyborem zakupu jakiegoś zestawu, to biorąc pod uwagę przeznaczenie (głównie muzyka) wybrałbym coś 2.0

 

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Brałem również pod uwagę Genius 1800A, ale boje się że jednak zabraknie im bassu ; )

Sorry, ale do rocka i metalu chyba nie potrzeba Ci bassu który będzie przenosił meble :P

Nie sądzę, by go zabrakło, lecz lepiej niech wypowiedzą się ci którzy byli bądź są w posiadaniu tych Genius'ów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Creative za tą cenę... no nie wiem...

Mnie np. nie przekonuje ich budowa na samym wstępie (nie mam pojęcia jak grają i może potrafią mile zaskoczyć, lecz...). Powyższe mają obudowy z MDF' u co przekłada się również na brzmienie.

Ale to tylko moja subiektywna ocena po samym wyglądzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Brałem również pod uwagę Genius 1800A, ale boje się że jednak zabraknie im bassu ; )

Akurat one mają sporo basu i potrzebują sporo miejsca. Na biurko to słaba opcja. Ja tam swoje lubię. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Genius 1800a i jak dla mnie to mogły by mieć więcej basu. Szczególnie przy muzyce elektronicznej trochę go brakuje, a podbijanie go pokrętłami na głośnikach nie daje najlepszych efektów. Przy większych poziomach głośności dźwięk poszczególnych instrumentów w muzyce rockowej trochę się zlewa ze sobą i efekt nie jest za ciekawy. Ja mam je ustawione około 15 cm od ściany za głośnikami i nie widzę praktycznie żadnej zmiany w dźwięku po odsunięciu ich dalej. Ogólnie to dobre głośniki. Tylko, że po paru miesiącach potencjometr zaczął trzeszczeć przy pogłaśnianiu i nieraz trzeba się nieźle nakombinować zanim 2 głośniki będą grały z równą głośnością .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności