Skocz do zawartości

Sansa M240


sarenka2004

Rekomendowane odpowiedzi

@ qzar - widzę z sygnaturki, że masz Shuffle i M240. Zastanawiam się właśnie nad zakupem M240 zamiast Thomsona PDP 2756X, mógłbyś napisać czy warto kupować ten sprzęt? Tzn interesuje mnie jakość dźwięku w sansie. Bo bebechy w M240 są te same jak w iAudio U3 :-) Różnią się jedynie (albo aż) kodekiem. Bo maba pisał że w porównaniu z Shuffle to czarny i biały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 241
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

maba uważa ze dziwek sansy ma sie do shuffle jak maluch do mercedesa. Osobiście sie z tym nie zgadzam, sansa gra zupelnie inaczej niz shuffle,moze troszke gorzej ale i tak mi sie bardzo podoba. Sansa jest bardzo neutralna.

Inna sprawa ze nie jestem jakoś super wyczulony na jakość dźwięku bo playera ożywam tylko na mieście i to max 1h dziennie. Na tym sie rola mp3 playera kończy;)

Wracając, jakość dzwieku jest dobra, mnie sie podoba i polecam, szczególnie ze teraz można wyrwać Sanse za 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z EQ na sansie? Dużo można poprawić w dźwięku? A może lepiej kupić E140 (ze względu na SRS)? Jakby ktoś miał takie porównanie (E140 vs. M240) to byłoby super...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maba uważa ze dziwek sansy ma sie do shuffle jak maluch do mercedesa. Osobiście sie z tym nie zgadzam, sansa gra zupelnie inaczej niz shuffle,moze troszke gorzej ale i tak mi sie bardzo podoba. Sansa jest bardzo neutralna.

Sansa jest naturalna ale w porównaniu do iRiver iFP ta naturalność wymięka, ale nie jest źle teraz 1 GB za 100 zł to jest bardzo dobra cena za Sansę, prawie jak za darmo ;) bo ogólnie Sansa gra dobrze.

 

 

A jak z EQ na sansie?

Można poprawić, Sansa ma EQ w przedziale od -12 dB do +12 dB, pasmo to 50 Hz, 200 Hz, 1 Hz, k3 Hz, k14 kHz, przeskok EQ jest co 1 dB, czyli dopasować można ładnie i Sansa nie zniekształca mocno dźwięku, co prawda nie ma bajerów typu SRS ale to nie szkodzi, mam w iRiverze podobne bajery a używam tylko zwykłego EQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qzar, opuść sanse i szufle z 1,5m - napisz wyniki tutaj.

jestem pewny, ze sansa polegla by pierwsza - i to nie za sprawą wyśw ale materiałów z jakich jest zrobiona a przedewszystkim jakości wykonania..

 

chociaż zgadzam się z wami, że za tą cenę jest naprawdę świetna :)

 

natomiast nigdy i nikomu nie polecam c140 - po ~6mcach użytkowania padł soft, wejście na słuchawki, przyciski a do tego wygląda strasznie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qzar, opuść sanse i szufle z 1,5m - napisz wyniki tutaj.

 

1. Juz dawno opuscilem, Sansa wytrzymala chociaz spadala na asfalt juz pare razy. I dziala do teraz. Pare zadrapan ale co tam;p A Shuffle spada jak piórko na wietrze;P

2. Ten test jest bez sensu bo shuffle osiągnie mniejsze przyspieszenie a co za tym idzie mniejszą energie kinetyczną ze wzgledu na swoja mała wage. Sansa + bateria jest 4x cięższa.

3. @maba nie wiem co za traumatyczne przezycia miales z Sansa ale bez przesady, ona nie jest ze szkła i duzo wytrzymuje.:) I najczęstrze powodu rozwalenia Sansy to jest zle wgrany soft :P Jakos nie czytalem by komus Sansa rozsypała się w ręce.

Pozdro;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Ten test jest bez sensu bo shuffle osiągnie mniejsze przyspieszenie a co za tym idzie mniejszą energie kinetyczną ze wzgledu na swoja mała wage. Sansa + bateria jest 4x cięższa.

Pozatym, wykonanie ipodów a sandisków to też niebo a ziemia :P

W sumie dźwięk chyba też..

 

3. @maba nie wiem co za traumatyczne przezycia miales z Sansa ale bez przesady, ona nie jest ze szkła i duzo wytrzymuje.

Pozatym, że jest brzydka, nie najlepiej wykonana i niestety awaryjna to wszystko ok.

IMHO, dźwięk jest mniej więcej na poziomie Samsungów, które są lepiej wykonane :)

Ale myśle, że za tą cenę można to wszystko wybaczyć Sandiskowi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić ta sanse ale jak sie naczytałem o problemach z nia na forum to mi się odechciało ...Ktoś pisze że wyswietlacz się nie włancza po 2-3h inni ze ponizej 50% baterii dla mnie tj niedopuszczalne .Przypuśćmy że jade sobie na rowerze kulturalnie srodkiem ulicy jedna reke mam w kieszeni a druga zmieniam piosenki , gdy mi padnie wyswietlacz to mogę spowodwać wypadek , lub conajmniej zagrożenie dla ruchu innych pojazdów( chodzi o jazde wieczorem gdzie podswietlenie jest potrzebne) :P .Drazni mnie też to że nie można sobie folderami wgrywać muzy ...Co z tego że mi fajnie gra jak nie wiem co ta za piosenka, albo leże sobie w nocy na łóżku a tu zonk i jak ja mam cos znaleźć ...Doprawdy nie rozumiem zachwytów na tym mp3..Co za inzynier to wymyślił , gdyby te dwie rzeczy zrobili tak jak nalezy napewno byłaby to ogromna konkurencja dla creative , coprawda piszecie ze jakosc dzwieku miedzy w.w. to niebo i ziemia , nie mam w tej kwesti rozeznania wiec przyjmuje ze tak jest ale jeśli chodzi o wartość użytkową i łatwośc obsługi to creative jest jednak lepszy.. Dochodząc do konkluzji zakupie jednak iriver bo ta sansa to chyba tylko dla wtajemniczonych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FanatykPL: po pierwsze, ta Sansa jest odtwarzaczem wybitnie budżetowym, ale chwała jej za to, że jest, bo za 100 zł można mieć całkiem porządny player jakością pozostawiający w tyle noname'y. Dalej - może jestem dziwny, ale nie wyobrażam sobie jazdy rowerem ze słuchawkami na uszach (tzn. gdzieś na wsi, w spokoju to OK, ale w mieście nie - za dużo rzeczy trzeba kontrolować, a to psuje radość ze słuchania muzyki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanatyk: No i nie poczytałeś wszystkiego;P co do samego podświetlania to faktycznie wylacza sie po 50 % zużycia baterii. A co do folderów to nie ma, bo jest sortowanie tagami, można tez tworzyć playlisty i moim zdaniem jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż zabawa z folderami;p jeśli ktoś umie sie posługiwać winampem to zaden minus;)

A i jazda po mieście ze sluchawkami po zmroku to lekkie przegięcie nie sadzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można tez tworzyć playlisty i moim zdaniem jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż zabawa z folderami;p jeśli ktoś umie sie posługiwać winampem to zaden minus;)

Zabawa to raczej z playlistami, niżeli w folderami ;) Pozatym winamp jest fuujj! :D

 

foobarem tez mozna zrobic playliste;) Marudzisz;P jesli ktos wie co to jest playlista to da sobie rade a i wyszukiwanie po albumie, artyscie i innych takich jest przydatne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jeśli ktoś ma bałagan w tagach :)

Zresztą i tak nikt, nigdy nie przekona mnie poprzez obsługe via tag, jednak foldery są mi bliższe i przyjaźniejsze.

 

Ale mówimy tu o sumie 100pln za 1gb, tak więc wyżej wymienione wady powinny być mniej istotne.

Chociaż kupując takowy odtwarzacz, zawsze warto mieć na uwadze że serwis pogwarancyjny przyda się napewno ;)

 

IMHO, ogólnie rzecz ujmując, jeżeli ktoś stawia na ilość nie jakość - m240, jeżeli ważniejsza jest jakość nie pamięć - shuffle v1. Oczywiście mam na myśli kwotę ~100plnów ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż kupując takowy odtwarzacz, zawsze warto mieć na uwadze że serwis pogwarancyjny przyda się napewno ;)

 

No gwarancja jest na 2 lata więc troche wytrzyma a pozniej moze byc lipa, zreszta z szufla nie jest lepiej.Serwis pogwarancyjny to porazka totalna. Gdy padl mi poprzedni ipod shuffle to SAD odpisal, ze shuffle jest nierozbieralny i zaproponowali mi oferte: nowy za 200 zł lub refurba z 3 miesiącami gwarancji za 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjscie sluchawkowe padło i z tego co czytałem taka usterka dosc często się zdąża takie coś po dłuższym czasie użytkowania. A o tym ze poradniki "jak rozebrac szufle " są na sieci dobrze wiem ale akurat do tego wyjścia nie mogłem sie dobrać bo wszystko jest bardzo gęsto osadzone.

 

EDIT: Czasami sie zdazaja wypadki z szufelka;P Shuffle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić ta sanse ale jak sie naczytałem o problemach z nia na forum to mi się odechciało ...Ktoś pisze że wyswietlacz się nie włancza po 2-3h inni ze ponizej 50% baterii dla mnie tj niedopuszczalne

 

Bateria Energizer 1000 za ok. 10 zł, wyświetlacz wyłącza się gdy zostaje jakieś 30% baterii. Z podświetleniem działa jakieś 10-11 godzin, bez podświetlania jakiś 3-4 godziny.

 

Gorzej jeśli ktoś ma bałagan w tagach smile.gif

Zresztą i tak nikt, nigdy nie przekona mnie poprzez obsługe via tag, jednak foldery są mi bliższe i przyjaźniejsze.

 

Też byłem trochę na NIE dla tagów, ale jednak nie jest źle. Zakładamy że dziś masz ochotę na posłuchanie muzyki z roku 1980 proszę bardzo Sansa wrzuci ci wszystko z roku 1980... :P masz ochotę na rocka progresywnego lub pop proszę bardzo :P tagi są czasami lepsze na iFP tego nie zrobię, bo katalogi są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety tydzien temu padly mi sluchweczki:( ale z tego co wiem to wytrzymaly mi dlugo smile.gif ponad 7 miesiecy:) probowal ktos juz je naprawiac?

 

Padły? W jakim sensie? Kabel przerywa czy słuchawki charczą? Jeśli kabel przerywa to można go uciąć, jeżeli charczą lub mają inne dodatkowe dźwięki to ich się nie opłaca naprawiać bo one nie są najwyższych lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczela przerywac prawa sluchawka:( Rozcialem je ale nie da sie ich polaczyc... bo zepsulo sie na tym rozgalezniku (wiecie o co mi chodzi) . co byscie mi poradzili do 30 zl ?:) slucham muzykki klubowej:) czyli bassik musi byc:) co myslicie o tych modelach?

 

http://www.allegro.pl/item200548334_creati...pod_czarne.html

 

http://www.allegro.pl/item199651155_slucha...ka_gratis_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki są g^&* warte :)

IMHO, w tej cenie najlepsze będą (w kolejności):

- MP-RG208E,

- MX400,

- iPodowskie pchełki,

- pchełki z T50/60

 

Kolejność może ulec zmianie jeśli przesłucham pchełki z T50/60 ;)

A jeżeli chcesz słuchawki z iP odezwij się na pma - mam do sprzedania.

Największy basik będą miały cresyny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności