Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sansa M240


sarenka2004

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś jakieś głębsze dane techniczne o serii m200?? M.in. moc na kanał jaką posiada? :)

I jak widać zakupiłem sobie Sennheisery MX-450. Stwierdzam że są zbyt agresywne jak dla mnie (średnie i wysokie tony) i jakoś ni pasują do muzyki której słucham sobie ( głownie elektroniczna i rock). Czasem wogóle basu ni słysze :(

Lepszą barwę dzwięku maja dla mnie pchełki z zestawu, "cieplejszą" niż sennki które są zbyt "chłodne" dla mego ucha. Chyba zainwestuje w Epki co mi tak pisaliście :) tyko kaskę trza uzbierać. <_<

Tutaj <link> możecie je kupić jeśli ktosik zainteresowamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 241
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Witam, na wstępie chciałbym bardzo serdecznie podziekowąc tym którzy pochlebnie wypowiadali się na temat M240, bo to dzieki tym komentarzom od dzisiaj stałem sie posiadaczem nowej Sansy. Ale do rzeczy, moim pierwszym odtwrzaczem byl jakis 128 megowy NoName, ktory gral jak gral ... sami pewnie wiecie jak to z takimi bywa. Na szczecie udalo mi sie go opchnac, noi po dlugich poszukiwaniach i lekturach nie jednego foro, zdecydowalem sie na kupno SanDisca. Pryszedl paczta, ladnie zapakowany w standardowy blister, troche zajelo mi aby lapczywie rozerwac to plastikowe opakowanie ale udalo sie :). Wyjalem Sanse podlaczylem pod kompa ... odrazu zaniepokoila mnie dlugosc kabla USB, ktory ma doslownie 5cm dlugosci, no ale bylem tego swiadomy wiec jak gdyby da sie te kwestje przezyc! Zgralem muzyczke, okolo 10 plytek, zanim jeszcze podlaczylem sluchawki dokladnie go obejzalem, noi sprawia wrazenie solidnego sprzetu, dobrze wykonanego, a nie jak w przypadku NoName ruszajca sie klapka badz barwiacy sie dziwnie plastik (i nie jest on wcale taki grudby ani duzy, zdjecia troszekcze przesadzaja! i wyolbrzymiaja!). Noi odpalilem. Włączylem muzyczke, (odrazu spodobala mi sie miekkosc nacisku klawiszy), ku mojemu zaskoczeniu jebnelo mi w uszy z naprawde wielka moca, trzeba przyznac producentowi ze wsadzil do tej malej puszki naprawde ogromny wzmacniacz, bo podglasnijąc na maksa naprawde mozna ogluchnać ... ale dalej; jesli chodzi o dzwiek przenoszony poprzez standardowe słuchawki z zesatwu nie jest to nic rewelacyjnego, chociaz po dostrojeniu EQ troszke ta jakosc sie poprawia. Jesli juz jestem przy EQ powiem szczeze ze jestem pod ogromnym wrazniem, posiada on wiele opcji dostosowania wlasnego profilu odtwrzania dzwieku, co bardzo mi sie spodobalo i pomyslalem sobie ze w porownaiu do tego ktore posiadaja Cerativy, to naprawde jest o wiele bardziej roznorodny i obszerniejszy! Niektorzy mowia ze wada jest brak mozliwosci katalogowania muzyki, moim zdaniem w przypadku tego odtwrzacza nie ma to znacznia gdyz wsadzone sa fukcje wyboru play listy po: artyscie, plycie, roku, gatunku, czy tytule sciezki, Tak wiec jesli chcecmy sluchac tylko otworów Fall Out Boy, zaznaczamy FOB i odtwrzacz gra nam utwory tylko tego wykonawcy. Jesli checmy ich 1 z 2 plyt zaznaczanym tytul tej plytki i slyszymy jedynie album z roku 2001. Wyswietlacz jest duzy, i bardzo przejzysty, co prawda moglby byc nieco jasniejszy, poniewaz jest to dosc mocny niebieski, ale sa tego tez dobre strony - w dramatycznych sytuacjach moze posluzyc jako latarka! :D Funkcje posiada standardowe, powtarzanie, szuflady itd Do tego wyswietlanie informacji o stanie pamieci, wersji softu. Mozemy ustawic sobie opcje Smart Menu, ktora bezposrednio kieruje nas do ostanio wybieranych ustawien! Noi reasumujac ... PLayerek jest naprawde ******sty, zwlaszcza ze gdy podlaczylem sobie swoje Akustyczne Pansoniki z wyyyzszej polki, jakosc dzwieku byla niesamowita ... nie moge sie juz doczekac jak kupie sobie Epki, lecz dla mniej wymagajacych sluchawki w sestawie beda zdecydownie wystraczajce. Nie da sie ukryc ze gdy przesadzimy z ustawienimi EQ to troszke pieradza, ale gdy dobierzemy odpowiednie, to i slychac troszke realnego basu, do tego ladnie wyeksponowane soparnay... Tak wiec, kto sie jeszcze zastanwia nie ma nad czym! Niech kupuje! / Łukasz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podzielić się wrażeniami odnośnie mojego sandiska.

Mam porównanie z muvo i nonamem kolegów i musze powiedzieć że sandisc gra o niebo lepiej.

Dołączone słchawki nie są aż takie najgorsze, ale już zamówiłem epki 630.

Trafiłem na niezła cenę (65zł w pudełku i 24 miesiące gw).

Jak dojdą to opowiem o odczuciach. Przekonam się na własnej skurze czy epki na prawdę są najlepsze w swojej klasie (cenowej oczywiście :P ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od wyrażenia aksjomatu, którego każdy powinien być świadom - Sandisk Sansa M240 to najlepszy odtwarzacz mp3 pod słońcem. Jeśli zastanawiacie się co to jest aksjomat, to jest to fakt tak podstawowy, że nawet nie potrzebuje dowodu na potwierdzenie. Sansa z pewnością jest najbardziej sympatyczną empetrójką jaka kiedykolwiek grała. Kiedy już wyrzuciłem z siebie ten bezczelnie osobisty obraz sprzętu, chciałbym wrócić do tego pliku...

bardzo proszę zwłaszcza tych którzy dopiero kupili ten zachwycający sprzęt żeby wysłali mi (jeśli oczywiście mają) plik "CONFIG.TCC" jest mi niezmiernie potrzebny, bo moja sansa nie tworzy "Ulubionych", znaczy że jak nacisnę kropkę to nie dodaje do favorites, ani nie ma opcji żeby owe odtworzyć.

Proszę o pomoc!

 

Aha na mojego maila oczywiście

 

paweljogurt@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

bardzo proszę zwłaszcza tych którzy dopiero kupili ten zachwycający sprzęt żeby wysłali mi (jeśli oczywiście mają) plik "CONFIG.TCC" jest mi niezmiernie potrzebny, bo moja sansa nie tworzy "Ulubionych", znaczy że jak nacisnę kropkę to nie dodaje do favorites, ani nie ma opcji żeby owe odtworzyć.[...]

Ale czy masz uaktywnione Advanced Menu w Settings? Bo bez tego to nie działa dodawanie do Ulubionych ani ich odtwarzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie +/- wymiary ma ta sansa...

czy to prawda że nie odtwarza z folderów?

zasilana na baterie AA czy AAA

czy kabel usb mini jest uniwersalny, tzn do każdego mp3 będzie pasował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie +/- wymiary ma ta sansa...

czy to prawda że nie odtwarza z folderów?

zasilana na baterie AA czy AAA

czy kabel usb mini jest uniwersalny, tzn do każdego mp3 będzie pasował?

1.Nieduże :)

2.Tak,to prawda.Pliki segreguje po tagach.

3.AAA

4.Do każdego który ma wejście mini usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Nieduże :)

2.Tak,to prawda.Pliki segreguje po tagach.

1. Czyli ile mniej więcej... bo nie chce kupić czegoś o rozmiarach puszki 0.33

2. Czyli wg alfabetu?

3. Czy jest możliwość rozszerzenia pamięci kartą SD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Nieduże :)

2.Tak,to prawda.Pliki segreguje po tagach.

1. Czyli ile mniej więcej... bo nie chce kupić czegoś o rozmiarach puszki 0.33

2. Czyli wg alfabetu?

3. Czy jest możliwość rozszerzenia pamięci kartą SD?

1.Tu masz pare zdjęć w tym temacie więc sam oceń link

2.Niekoniecznie,wszystkie pliki wrzuca ci do jednego "wora".Możesz ustawić czy chcesz by były odtwarzane według wykonawcy,tytułu,roku wydania,albumu itp.Jest jeszcze możliwość tworzenia playlist.

3.Nie ma takiej możliwości :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy pisali, że kabel jest bardzo krótki - nie mam z tym problemu bo z poprzedniego mp3 mam kabel z mini usb :)

jakie formaty obsługuje (o ogg chyba moge zapomnieć, a i tak nie będę z tego korzystał)

czy jeśli będę mieć softa wersji 3.x.x to da sie tez przerobić na wersje z radiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od paru tygodni mam swoją M240 i jestem cholernie usatysfakcjonowany (trudno słowo xD)

mam porównanie do MuVo i można bez wachania stwierdzić że sansa jest klasę wyżej

noszę ją w kondomie i dostęp do przycisków jest bezproblemowy więc nie wiem jakim cudem nie udało się playerka w niego upchnąć autorowi porównanie M2xx i E1xx :P

jest to mój pierwszy w życiu player i gdybym wiedział co wiem na jego temat a wziął MuVo bardzo bym żałował

jeżeli ktoś ma problemy z dobraniem słuchawek zamiennych ze stockowymi EP-630 są jedynym sensownym wyjściem przy w miare niskiej cenie i dobrej jakości

sam słucham muzyki rock/metal i jestem zadowolony jakością dźwięku przy ustawieniach EQ na rock i Epkach

 

jeżeli ktoś słucha masakrycznie wielkich ilości muzy może myśleć na E1xx bo karta pamięci to plus jednak ja mam 1gb m240 i tylko raz zapełniłem pamięć prawie do połowy więc dla mnie karta jest zbędna :)

 

pozdrawiam

Solidus Grabczas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzięki waszemu forum nie kupiłem no-name tylko wybrałem sanse wczoraj zamówiłem dzisiaj doszła,słucham jej już troche i jestem naprawdę zadowolony,słuchałem już paru mp3 nawet firmowych ;) i żadne niemiały takiego brzmienia na firmowych słuchawkach jestem bardzo zadowolony z tego zakupu.Teraz muszę poczytać o robieniu playlist :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz moja kolej:

 

M240 kupiona malzonce "pod choinke". Sprzet super, gra bez zarzutu, nawet na "standardowych" sluchawkach. Nawet na razie nie mamy zamiaru ich zmieniac. Duzo plusow, ale i minusow (to ponizej). Radio ... no coz .... jako posiadacz sprzetu z softem 3.2.8E nie musze sie duzo rozpisywac, od tego sa juz odrebne tematy.

Podsumowujac:

"+":

- design

- kolor podswietlenia

- ID3 tagi - moim zdaniem super pomysl (jak sie ma w nich porządek)

- dlugosc grania (na zwyklej baterii do kilkunastu godzin)

- "kondonik" - swietne zabezpieczenie przed zniszczeniem i zakurzeniem

- klawisze - nie za miekkie, nie za twarde, w sam raz!!

- proste i intuicyjne menu

- CENA !!!!!!!!! w zyciu nie kupilbym nawet NONAME 2gb w tej cenie, nawet z radiem. Super stosunek cena/jakosc

- ... cos by sie jeszcze znalazlo

 

"-":

- automatyczne wylacznie podswietlenia przy niskim (polowa) stanie baterii, na akumulatorkach znika po 2h

- soft 3.2.8E !!!!!!!! czyli brak radia !!!!! Jak bedzie jakis update do tej wersji na amerykanski to edytuje ten post

- hmmmm....... nic innego mi do glowy nie przychodzi.....

 

Pozdrawiam i namawiam, choc wiedzac iz obecne na rynku M2** z softem 4***** maja juz update na amerykanski to szlak mnie trafia :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos czy sa takie akumulatorki na ktorych nie wylaczacza sie podswietlanie w sansie?

Tzn. przy niskim stanie baterii...

 

Ni ma jak według mnie takich akumulatorków. Według mnie firmware odtwarzacza jest tak napisane by przy pewnym stanie napięcia płynącego z aku odtwarzacz automatycznie odcinał zasilanie podświetlenia w celu zaoszczedzenia energi. Pomysł dobry tyko jego wykonanie, już gorzej. Powinni dać możliwość wyboru użytkownikowi czy podświetlenie ma si wyłączać przy słabym napięciu czy działać dalej. W nocy bez światełka ist co najmniej ni wygodnie. :)

 

Tak dla ciekawości. Porównując m240 z T20 stwierdzam że Sansa jest znacznie (lecz ni ogromnie) głośniejsza. Ale według informacji Getz'a playerek ma słabsze bebechy względem T20. Może ta blokada na softcie Irivera działa? I jestem ciekaw czy ktoś porównywał te dwa odtwarzacze i czy ma takie same doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Dzisiaj miałem już zakładać temat, o problemie z niedziałającym podświetleniem. Tak sie składa, że teraz 'jadę' na baterii, którą dostałem w zestawie z MP3, ale mam już akumulatorki, więc nie ma problemu. Tylko właśnie jest to duży dyskomfort, jeśli chcę poszukać jakiejś piosenki w nocy :/

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności