Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszcze do 1000-1200zł


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, witam wszystkich użytkowników forum. Do wejścia tutaj skłonił mnie brak wiedzy związanej z wyborem słychawek. Aktualnie złożyłem zestaw kina domowe ale ciągle brakuje mi słuchawek, nie mogę nocą posłuchać muzyki a tym bardziej obejrzej filmu. Słuchawki będą słuzyły mi do flac, mp3, formatów muzycznych z płyt bd(dts itp) oraz gier. Bardzo zależy mi na tym żeby emulowały(nie wiem czy właściwe okręślenie) dźwięk przestrzenny z filmów i gier. Co do muzyki to słucham różne odmiany dnb, house, techno, niszowe trance. Będą podłączone do Onkyo TX-NR509. Interesują mnie model który najlepiej będzie emulował dźwięk przestrzenny. Co do tego czy z przewodowe czy bezprzewodowe to bez znaczanie większego, ważne żeby spełniały moje wymagania. A cena to czym niższa to tym lepiej ale 1200 zł to moje maksimum, model nie musi być nowością na rynku. Jak ktoś chciałby poświecić czas dla mnie to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli głównym kryterium jest dekoder DTS to faktycznie te słuchawki odpadają. To są wygodne słuchawki z dużym basem i dobrą przestrzenią, choć przeznaczone głównie do słuchania muzyki, filmy ogląda się świetnie. Oczywiście w stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w tej cenie znajde słuchawki spełniające oba kryteria? DTS i FLAC?

Flac to nie jest żadne kryterium jeśli chodzi o słuchawki. One zagrają to co im podasz. Flac to rodzaj plików audio. Jeśli chodzi o DTS to ja niestety nie mam o tym pojęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DTS oprócz jakis "zabawek" to wiele nie ma, ale sa np akg k290 pewna odmiana k240

 

łączenie basu i ekektów przestrzennych 5,1 jest bardzo złym pomysłem

kup słuchawki do basu i odzielnie do gier ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katowanie słuchawek za 500+ strzałami piskami z gier to zły pomysł ale kto komu zabroni ...

 

Czasami wypowiadanie się na forum po określonej porze to zły pomysł, ale kto komu zabroni :D.

Wiele razy grałem chociażby w swoich SR-202 na głowie i jakoś nigdy nie czułem, abym je "katował", zwłaszcza, gdy gra sama w sobie miała bardzo dobrą oprawę audiowizualną - np. BF3. Wrażenia były tu jak najbardziej pozytywne i na pewno niezgorsze, niż gdybym miał odpalonego Foo. Do tej pory zresztą potrafię mieć ciarki na plecach w Half Life 2, bo od strony dźwiękowej ta gra jest dosłownie spektakularna i to właśnie dźwięk tworzy w niej w dużej mierze klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie autor pójdzie do media centrum, wepchną mu jakieś beatsy za 500+ i tyle będzie z waszych rad... więc chyba jak ma wydać te pół tysiąca lub więcej to niech lepiej weźmie te beyery. Tylko do nich podobno trzeba wzmacniacz odpowiedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arthass - wiesz, z perspektywy czasu i wielu już tematów z doradzaniem słuchawek powiem tak: to jego pieniądze i jego decyzje, forum i forumowicze mogą mu co najwyżej spróbować doradzić, ale przecież nikt nie zadecyduje za niego i jak będzie chciał kupić szajs, to go kupi. Na to naprawdę nie ma się wpływu, bez względu na to ile by się wartościowych postów i wskazówek nie napisało. Najwyżej po nietrafionym zakupie podjętym na własną rękę przyjdzie refleksja i powrót na dobrą drogę :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katowanie słuchawek za 500+ strzałami piskami z gier to zły pomysł ale kto komu zabroni ...

 

Czasami wypowiadanie się na forum po określonej porze to zły pomysł, ale kto komu zabroni :D.

Wiele razy grałem chociażby w swoich SR-202 na głowie i jakoś nigdy nie czułem, abym je "katował", zwłaszcza, gdy gra sama w sobie miała bardzo dobrą oprawę audiowizualną - np. BF3. Wrażenia były tu jak najbardziej pozytywne i na pewno niezgorsze, niż gdybym miał odpalonego Foo. Do tej pory zresztą potrafię mieć ciarki na plecach w Half Life 2, bo od strony dźwiękowej ta gra jest dosłownie spektakularna i to właśnie dźwięk tworzy w niej w dużej mierze klimat.

 

ano tak delikatne cewki i membrany nie trudno uszkodzić odpowiedni sygnał "trochę" mocy sekunda i może być po ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano tak delikatne cewki i membrany nie trudno uszkodzić odpowiedni sygnał "trochę" mocy sekunda i może być po ...

 

Chyba elektrody jeśli już. Poczytaj proszę na czym polega zasada działania słuchawek elektrostatycznych, chociażby w mojej recenzji tego modelu. Co do membran, to mimo ich faktycznej delikatności one muszą takie być ze względu na sposób funkcjonowania całości w tego typu konstrukcjach, tu znów odsyłam do lektury, choć z drugiej strony jak ktoś "wie swoje" to po co w ogóle prowadzić dyskusję :).

 

"W przeciwieństwie do słuchawek dynamicznych, w których membrana jest poruszana przez centralnie umieszczoną cewkę, przetworniki elektrostatyczne działają na innej zasadzie. Wykorzystuje się zjawisko oddziaływania pól elektrostatycznych polegające na przyciąganiu i odpychaniu membrany od nieruchomych elektrod spolaryzowanych zmiennym napięciem, którego przebieg odpowiada sygnałowi audio."

 

Poza tym wtórując za Inszym: naprawdę - bez przesady ;).

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrostaty to inna bajka, nie kupuje ich osoba "zielona". Wiem mniej więcej jak to działa, słuchałem także spoko.

Tu raczej mówimy o dynamikach ...

 

EvilKillaruna polecam poczytać o tym jak łatwo uwalić głośnik, trochę przezorności też nie zaszkodzi, ot zdrowy rozsadek ...

 

Do gier jedne słuchawki do muzyki inne i tyle...

Ale jak mówiłem dla mnie EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności