Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC USB lub karta dźwiękowa do 300 zł +wejście na mikrofon


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie poszukuje DAC lub karty dźwiękowej do 300 zł, koniecznie z możliwością podłączenia mikrofonu, siedzę na laptopie integrą z Realtekiem HD, w którym włączenie kilku efektów dźwiękowych może i poprawia jakość, ale strasznie kłóci się z systemem co powoduje duże zużycie procka, w każdym razie i tak miałem zamiar go zastąpić czymś lepszym.

Muzyka/Film/Gry

 

Słuchawki, których używam to SL HD681, z czasem może coś lepszego.

Rzadko używam głośników, ale są Logitech Z313

 

Myślałem nad FiiO E07K, ale niestety nie podłącze tam mikrofonu

Z kart Asus Xonar U3?, nie jestem pewien

 

Prosiłbym o pomoc w doborze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Maya U5 czytałem tematy i to ciekawa propozycja, ale proszę wyprowadźcie mnie z błędu Maya to coś więcej niż integra z usb? :P No i dużo osób ma problemy z szumami, co pewnie da się rozwiązać, ale był nawet temat z podobnym laptopem do mojego na którym właśnie szumy były (posiadam Acer Aspire 6935g). Chociaż ma dużo pozytywnych opini, równie dużo jest negatywnych, dlatego nie jestem przekonany.

 

Prodigy Cube to ciekawa oferta, widać różnice w cenie, ale czy równie dobrze widać ją w dźwięku? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O temacie mówisz chyba moim - posiadam Acera 5536G ;)

Powiem Ci tak - Maya U5 w zupełności wystarczy, a jak będzie szumić, to prawdopodobnie każda karta będzie tak mieć, taki laptop.. Możesz kupić za 200 zł Maye U5, za 100 zł hub aktywny jeśli będzie potrzebny i już nie będzie szumić, tak przynajmniej doradzano mi. Kasy nie miałem, więc pchnąłem Mayę i lece na integrze, przepaści jakościowej nie ma. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że moja integra źle nie gra jeśli włączę w niej funkcje dolby headphone do tego efekty dźwiekowe otoczenia (pokój), format ustawie na 24/192, ale niestety nie jestem pewien czy w tym modelu akurat czy w innych też jest problem, że pogra tak przez jakiś czas a potem "bum" procesy w menadżerze zaczynają wariować (audio, system itd) dźwięku nie ma, cały komp muli- pomaga reset. Przejrzałem już cały internet i sprawdzałem z różnymi sterownikami i wszyscy którzy mieli ten problem pomaga jedynie wyłączenie wszystkich efektów dźwiękowych co za tym idzie ****iany dźwięk.

+ lapka mam ponad 4 lata więc nie raz już wyrwałem wtyczkę z gniazda niechcący nogą przez co wejścia się trochę rozregulowały i muszę zawsze pokręcić trochę Jackiem żeby dźwięk na obu stronach był :D

 

Prawdopodobnie spróbuje i jutro zamówię maye u5 chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś propozycje ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do E10 majka nie podepniesz.

 

U5 to bardzo dobry wybór, szczególnie, że można ją teraz dostać poniżej 200 zł. Porównywałem z integrą Intela i SoundMax - U5 gra równiej, lekko faworyzuje bas, bez szaleństw scenicznych. Do tego przekaz jest czysty - obie integry mocno szumiały i zbierały mnóstwo zakłóceń.

 

Chociaż na U5 narzekano kiedyś, właśnie na szumy. Ja tego nie uświadczyłem.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Maya przyszła i gra całkiem przyjemnie, zauważyłem takie zmiany:

 

-troszeczkę więcej mocy i basu ( lecz nie zależało mi na tym szczególnie, więc jak dla mnie spoko)

-poszerzyła się scena, jest całkiem przejrzysta

-jakość dźwięku się polepszyła

 

Co do szumów... to i tak i nie :P U siebie zauważyłem lekkie szumy podczas np słuchania na pełnej mocy Pink Floyd między przejściami melodii, czy to flac, mp3, czy z yt efekt był podobny (nie tylko dla Pink Floyd), ale to jak doszukiwanie się na siłe czegoś bo podczas zwykłego urzytkowania nie było szans na usłyszenie jakichkolwiek niedociągnieć.

Jeśli kogoś interesuje mikrofon, to nie było żadnej różnicy pomiędzy u5 a integrą ;)

 

Przede wszystkim wyeliminowała problem szalonego zużycia procesora przez kodek dźwięku.

Jedynie co mogę napisać na niekorzyść to to, że sterowniki dostarczone na płycie razem z kartą nie były aktualne i musiałem ściągać ze strony producenta ^^

 

Jak dla mnie Maya u5 okazała się idealnym wyborem.

Edytowane przez Pogoo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności