Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

E2 i 6h odtwarzania?


Crvsar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak w tytule... producent zapewnia około 11h działania playera na plikach flac. Ja testuje od jakichś 3 dni katowanie playera ciągłym odtwarzaniem, rozładowywaniem i ładowaniem do full. Z zegarkiem w ręku wyłącza się po około 6h odtwarzania muzy (mp3 pomiędzy 192 a 320). To jest tragedia. Czy to jest normalne, czy też może wada produktu?

 

Dziękuję za odpowiedzi. Chciałbym wiedzieć jak u Was się zachowuje ten sprzęt, bo nie wiem czy reklamować.

 

Ps. A tak ogólnie, to (około 11h) czas trzymania aku w E2 bez wyświetlacza to IMHO "troszkę" za mało.

 

Pozdrawiam

Crvsar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz BBE to będzie więcej. Wspomagacze sporo prądu chcą. W Samsungu P3 jak DNSe wlaczylem to z 25-30h się 12-15 robiło.

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka

 

Nadal nie uważacie, że 5-6h to zdecydowanie za mało jak na czas odtwarzania playera bez wyświetlacza? Ja jestem załamany po przesiadce (po 4 latach zacząl wariować z klawiszami i wywoływaniem funkcji) z Pentagrama Skirta 4GB, który trzyma mi na jednym ładowaniu 18h. Na E2 nie dam rady nawet posłuchać muzy podczas pobytu w standardowym czasie 8h w pracy, nie wspominając o 12h hahaha.

 

Poza tym nawet w manual'u mam wyraźnie napisane, że player trzyma przy odtwarzaniu flac'ów około 11h. Fakt, nie jest napisane, że w połączeniu z BBE - i tu jest pewnie świński haczyk hamburgerojadów. Swoją drogą, jeśli wyłączam dopalacz jakościowy BBE to pozostaje mi dźwięk jaki prezentują playerki za 50pln max, a E2 to koszt ponad 4x większy, więc gdzie tu logika i ogólne polecanie sprzętu jako wartego zestawienia - jakość/ceny - pomijając wodotryski w postaci wyświetlacza etc. Przyznam się, że jestem troszkę zdołowany tym śmiesznym wynikiem trzymania aku i myślałem, że to wada mojego egz. Lecz jeśli u Was jest podobnie to nic tylko postawić kreskę na tym modelu i przemilczeć chyba ten żałobny fakt - może przeprosić się z Pentagramem i przejść na nowszy model Skirta :)

 

Mam dodatkowe pytanie. Jakie słuchawki dokanałowe/douszne polecilibyście dla tego playera? Myślę tu raczej o w miarę neutralno-selektywnym brzmieniu, ponieważ mam wrażenie, że sam E2 sporo ociepla dźwięk.

 

Dzięki za ew. dialog/przemyślenia i porady.

 

Pozdrawiam

Crvsar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii słuchawek, to polecam doki mee cc51 (czyste, niefaworyzujące żadnego pasma brzmienie) za ok. 220 zł, z tańszych - brainwavz m1 (moim zdaniem nie tak dobre, jak mee, ale z lepszym basem) za ok. 150,00 zł.

 

Dziwi mnie trochę tak krótki czas odtwarzania (nawet z BBE) - od zawsze słucham na nim flac i na początku cowon grał WYRAŹNIE dłużej, niż obecne 4,5 - 5 h, a player ma już za sobą prawie 3 lata. Może słuchasz bardzo głośno albo bawisz się przyciskami, żeby wsłuchiwać się w słodki głosik Pani z menu ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również dziwi, bo z opisu wynika że powinien wytrzymać na flacach okolo 11h, więc mam połowę mniej, a to bardzo dużo. Co do poziomu głośności... cóż. Słucham mniej więcej na większej połowie :) czyli prawie 3/4. Właśnie jestem po kolejnym teście. wytrzymał 6h i 5min. Głośność na około 3/4. Nie macałem się z guzikami, po prostu player puszczony samopas. Używam BBE Headphones 2. Właśnie ładuje od nowa i spróbuję tym razem na trybie Normal. Ale jeśliby to coś dało i uzyskałbym czas okolo 10-11h to i tak zadowolenie byłoby średnie, gdyż E2 zaczyna fajnie "gadać" właśnie z BBE :) Bez tego działa/gra pospolicie jak pięćdziesiąt złociszy :) I jeśliby dalej pociągnąć motyw, że bez BBE na Normal zadziała te 10-11h to czy może jakieś słuchawy podciągną ten szary normal do czegoś sensownego :) Stąd pytanie dodatkowe o jakies ciekawe słuchaweczki :)

 

Zastanawiam się właśnie nad jakimś modelem Brainwavz.

 

Dodam jeszcze, że jeśli na normal również wytrzyma te smutne 6h to mam podstawę oddawać na gwarancję, skoro producent obiecuje 11h grania na flacach :) Więc może mój jest wadliwy, a zaznaczyć muszę, że ma niecały tydzień. Oczywiście zawaba w pełne naładowanie i rozładowanie potwórzona już enty raz :)

 

Pozdrawiam

Crvsar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kolejny dzień testów. Wziąłem Wasze rady pod uwagę i wyłączyłem BBE (testowałem także z włączonym). Przy głośności około 75% z BBE wyłącza mi się (z pełnego naładowania) po 5h 25min. Natomiast z wyłączonym BBE wyłącza mi się po 6h i 40min - to jest wynik porażka. Czy u Was też są takie czasy? Może jednak bliższe są 10h? Ewidentnie w manualu i na stronie producenta jest napisane 11h, a ja mam połowę, więc myślę że jutro będę reklamować tego playera. Oczywiście poczekam też na Wasze opinie o czasach pracy, co mi pomoże podjąć decyzję.

 

Dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Crvsar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co stawiasz? :) Pisałem na początku, żę próby robię tylko na mp3 z jakością wahającą się pomiędzy 192 a 320. Właśnie jestem po lekturze na stronie producenta, który pisze o 12h, także mój czas to śmieszna połowa niezależnie czy z BBE czy bez. Nie dochodze nawet do 10h, a zaznaczam, że ładuje do pełna aku i rozładowuje także do końća, gdyż sam się wyłącza.

 

Może jeszcze jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co stawiasz? :) Pisałem na początku, żę próby robię tylko na mp3 z jakością wahającą się pomiędzy 192 a 320. Właśnie jestem po lekturze na stronie producenta, który pisze o 12h, także mój czas to śmieszna połowa niezależnie czy z BBE czy bez. Nie dochodze nawet do 10h, a zaznaczam, że ładuje do pełna aku i rozładowuje także do końća, gdyż sam się wyłącza.

 

Może jeszcze jakieś rady?

Przed reklamowaniem podłącz słuchawki z zestawu E2 wrzuć mp3 128 kbps włącz playera i zmierz czas.

Na marginesie - akumulatorki rozładowywane do końca szybciej się zużywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam nowe dane :) Otóż wpadłem na nowy pomysł i teraz do badań użyłem fabrycznych ustawień głośności, czyli tych które są ustaione po uruchomienu playera. Zastosowałem również tryb Normal i player wytrzymał 8h 5min. Czyli jest jakaś poprawa ale do 12h to mu trochę brakuje.

 

A teraz trochę złych wieści - i obawiam się, że wdupiłem na maxa i nici z dalszych pomysłów. Już piszę o co chodzi. Otóż poirytowany całą sytuacją z długością odtwarzania sformatowałem skubańca na prawie rozładowanym aku i wgrałem soft sprzed formatu (bo zauważyłem, że format kasuje info o systemie playera, więc tak nie mogłem dać go na reklamację) i skubańcowi zabrakło chyba powera i nie załadował pewnie do końca softu, bo się nie chce odpalić. Popełniłem błąd i nie ładowałe softu z naładowanym aku :( Teraz się może okazać, że nie dość ze nie trzymał na play ile trzeba to nie będzie w ogóle teraz działać? Czy już po ptakach, że tak powiem, czy może da się coś zrobić?

 

Nie wiem, ale w moim doczuciu mam same problemy z tym Cowonem E2.

 

Dzięki za info...

 

Ps. Moje nadzieje, że odzyskam nad nim kontrole znikają z godziny na godzinę... :(

Ps2. W momencie pisania byłem pod wpływem emo i nie zajrzałem na forum czy był podobny temat (odnośnie ładowania softu na słabym aku)... wybaczcie jeśli się powtarzam.

 

Pozdrawiam

Crvsar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pracy sprawa względna, nie wiem jak teraz ale mój już ponad dwu letni e2 podczas ostatnich testów trzymał przyzwoite 8h na flac bez eq. Problemów mam z nim zero. Co do zabawy oprogramowaniem wewnętrznym... sorry, ale to już twoja wina. Kto robi takie rzeczy bez sprawdzenia stanu naładowania playera. Wiem on nie ma wskaźnika, ale to trzeba było chociaż na 30 min podłączyć go aby naładować a potem sie bawić. Dla mnie E2 ma jedna wadę brak "holda" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5h pracy, brak wyświetlacza, cena z kosmosu, żeby to jeszcze piękne, ozdobne było... a tak sprzęt dla masochistów :) Trzeba było clipa brać, a nie wydziwiać i kombinować :P

Bzdury gadasz kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności