Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Neutralny DAC (200-300zł)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebny jest mi DAC za 200-300zł (cena za używany), który zagra w miarę neutralnie, broń Boże nie ociepli brzmienia. Do laptopa musiałbym go podłączać przez USB. Główny tor wyglądałby tak: laptop -> USB DAC -> Musical Fidelity E10 -> NHT Super One. Czasami też użyłbym go do słuchawek, czyli: laptop -> tenże DAC -> Brainwavz M3.

Co proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co, korzystam czasem z UAE23 z Maxell Retro Dj (to samo co HM3) i gra to całkiem dobrze. Coś tam napisałem w swoim temacie o torze do hi-2050 w tym dziale.

 

Użytkownik dex555 ma uae23 z e6, mnie przekonał do Sabre, i to dzięki jemu i MrBrainwashowi mam tego DACa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze FiiO D03K, trochę pomocy i gra lepiej niż Sabre, a napewno się nie zepsuje (jedno zwalone UAE23 mam w domu).

 

Jak nie masz optyka w lapku (a czasem są) to jest SMSL o podobnej konstrukcji ale ma USB za to, kosztuje <200zł.

Edytowane przez mikolaj612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie :)

 

Jest to konstrukcyjnie odpowiednik UAE23 w lepszej obudowie, który ma więcej potencjalnych plusów jak dla mnie, duży kwarc można podmienić na inny lepszy, dwa wyjście po kondach jak w UAE23, które zapewni super granie a ich wymiana wiąże się z ewentualną poprawą brzmienia/jego zmianą, oraz ma jakieś filtrowanie w środku czego UAE23 nie ma, nie powinno tak siać śmieciami z USB co w lapku się trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on jest zasilany pod usb, right? (ten smsl). będzie grał równo, neutralnie, bez kolorowania? jako dac zagra lepiej, niż Fiio E7?

Edytowane przez Blay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jeszcze

 

http://hifimediy.com/index.php?route=product/product&path=62&product_id=87

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pachnie reklamą, chyba że wciskane wszędzie modyfikacje przez Mikołaja. Chciałeś neutralnego DACa - bardziej neutralnego nie znam. FiiO nie jest pod USB, Fatso słuchał modyfikowanego i wrócił do stockowej wersji, tak więc niekoniecznie modyfikacja może wyjść na plus.

 

Ten hifimediy z transformatorem gra podobno z mniejszą sceną, bardziej zbitym dźwiękiem i jest droższy i mniej praktyczny.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie. Jak ten SMSL może być odpowiednikiem uae23, skoro SMSL jest na Cirrusie a UAE na Sabre? To że UAE23 na Sabre gra w sposób charakterystyczny dla nowych iPodów na Cirrusach, nie znaczy chyba że możemy je w ten sposób porównywać? Wyprowadźcie mnie z błędu proszę :)

 

Wg mnie to nie jest żadna reklama, można kupić Hifimediy na własną rękę, jak ja. Zresztą ja zamówiłem sprzęcik przed MrBrainwashem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwierzę w tego zepsutego UAE23, póki nie zobaczę ; ). Tam nie ma co się zepsuć samo z siebie, chyba że na własne życzenie. Ja korzystam z 2 sztuk, 3cią wysłałem na testy i wszystkie działają bezproblemowo.

 

SMSLa nie znam, ta firma nie ma dobrej reputacji. Sam DAC chyba przez nikogo nie został jeszcze przetestowany, więc kot w worku.

 

DACów nie powinno się porównywać na zasadzie układów jakie są użycie, a raczej na podstawie parametrów, które osiągają. Maciux nie odróżnił oDACa od UAE23, a ja nie odróżnię go od iPure i20, dlatego, że wszystkie mają już odpowiednie parametry i są neutralne.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zostało wymienione to już hity są.

Właśnie porównuje D03K z UAE23 na HD650 i O2. Oba są przyjemne właściwie w ich cenie to możesz wziąć je 2 : P. UAE23 jest neutralny i ma lepsze SQ, fiio z kolei jest bardziej słodki i ciemny w graniu, ze słabszym SQ, ale przyjemną prezentacją. Oba są rewelacją. W modowanie bym się nie bawił. Wolałbym tą kasę dołożyć do słuchawek, albo do dobrego trunku podczas słuchania. ; ) Traci się z resztą też gwarancje.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do FiiO D03K musiałbym mieć jeszcze konwerter USB->Optical/Coaxial, bo nie mam takich wyjść w laptopie. Poza tym...

fiio z kolei jest bardziej słodki i ciemny w graniu

Nie takiego brzmienia szukam, więc z tej dwójki wolałbym już UAE23. Co do słuchawek, to nie zamierzam zmieniać swoich Brainwavz M3 - wreszcie jestem zadowolony. DAC miałby służyć przede wszystkim do toru z głośnikami, na synergii z M3 mi tak nie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FiioD03K po modzie gra trochę cieplej, ma mocniejszy bas, jeszcze lepszą jest jak to nazwałeś ,,prezentacja".

Wysokich jest trochę mniej, trochę jakby się wycofały. Przed modem bardziej dominowały.Można głośno posłuchać i nie zakują.

Ogólnie bardzo równe jest całe pasmo. Nie ma potrzeby ruszać korektora. Za te pieniądze to tylko brać.

Za AsusaD2 dałem 550zł a nie ma co szukać przy Fiio.

Muszę koniecznie posłuchać tego UAE23 skoro tak fajnie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Musiland Monitor 02 US właśnie tak gra. Mniej basu, więcej średnich, wysokich jak dużo w utworze to lubi zniekształcić.

Musiland ma stery i one też mają wpływ na to jak zagra.

Fiio pod tym względem gra równiej moim zdaniem.

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności