Skocz do zawartości

Neutralny DAC (200-300zł)


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem Cube na testy. Dobry budżetowy DAC słuchawkowy, lecz jako sam DAC to do reszty tu wymienionych to trochę mu brakuje.

 

Miałem u siebie przez długi czas Musilanda, teraz mam AUNE@PCM1793 - bardzo dobre DACi (chociaż Musiland jest na OPA275 co może go trochę ograniczać w stosunku do reszty). UAE23 jest bardziej neutralny i wierniejszy, przez co są rzeczy które zrobi poprawniej.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co do tego uwalonego UAE23 o ktorym pisal mikolaj jest moj, znaczy byl. Kupilem go moze pol roku temu ( nie jestem pewny) z ebaya. Moge powiedziec tyle ze zostal podpiety do pcta i praktycznie nie byl odpinany.. siedzial sobie i nikomu nie wadzil, nigdy nie spadl ani nic w tym stylu. Uzywany byl tylko z o2 i niczym innym. Ktoregos dnia .. odmowil posluszenstwa, dlaczego ? do tej pory tego nie udalo mi sie ustalic :(. Usb jest sprawne, normalnie sie instaluje ale dzwieku brak.

Edytowane przez rady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdziłeś z innymi komputerami?

 

Ja bym stawiał na coś ze sterownikami w windowsie. Bo to trochę dziwne... jakby się zepsuł to by go nie wykrywało.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Sabre jakieś wybitne jest ? Cirrus rownież gra świetnie i tego mu nikt nir odmowi, Fatso z tego co wiem nie testował go na kondach bo chyba nawet o tym nie wiedzial, teraz ma lampucerę z takim wlaśnie rozwiązaniem, sterowniki do Sabre ? Man Ty się tak znasz, że powinieneś opuścić te forum, tam na 99% padło połączenie I2S bo dac na wyjściu napięcie podawał, Cirrus natomiast jest zależny od aplikacji, jak ma dobre kondy na wyjściu jest totalnie naturalny, Sabre dla mnie nigdy naturalnie nie było ani ES9023 ani ES9018, podobnie mogę napisać o WM8740/1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampucery już nie mam. Fajne rozwiązanie, z kondami, jednak na dłuższą metę nie dla mnie. Nie mogłem ścierpieć jak mi telefon sie logował do sieci, ewentualnie dostałem sms'a. Wole mieć gorsze SQ, ale jednak po opampach i z filtrami. Święty spokój i użytkowo lepiej. Oczywiście dla purystów lepsze kondy, ale módlcie się, żeby nikt w waszej obecności nie zechciał skorzystać z telefonu...mózg się smaży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co padło koledze w UAE23, dlatego staram się dociec przyczyny. Niby dlaczego samo z siebie miałoby połączenie między odbiornikiem a DACiem paść? Nic samo z siebie się nie robi.

 

Nigdzie nie napisałem, że cirrusy grają gorzej od sabre. Moja stacja iPure jest na cirrusie i gra równie dobrze co UAE23. SMSLa po prostu nie znam i nie ufam tej firmie. Nikt go nie pomierzył i nie zbadał. Polecam rozwiązania co do których jestem pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMSL-e tanie to właśnie konstrukcje jak UAE czy Aune, pewnie robi to jedna i ta sama osoba, jest to najprostsze co się da.

 

W UAE23 kolegi zauważyłem problem na płytce z jedną ścieżką ale jej poprawa nic nie dała, sygnału nadal nie było.

 

Ogólnie płytka w UEA23 w przypadku jak coś siądzie nie budzi zaufania jakością, taka jednorazówka praktycznie jak coś padnie, dlatego ja tego SMSL mogę polecić oni mają bdb jakości płytki jak na taką cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no padłem. Nie wiesz jak sprzęt gra, nie wiesz jakie daje pomiary, ale polecasz bo płytka na zdjęciach wygląda na mocną xD. Mnóstwo osób kupuje UAE23 i nawet moduje, poczytaj sobie diyaudio, nic się ze sprzętem nie dzieje. Mówimy tutaj o sprzęcie za 200zł, który gra świetnie i jest w pełni neutralny. Cudów nikt nie wymaga. Jak chcesz to za własne pieniądze kupuj i testuj - tanich DACów od chińczyka jest mnóstwo, były i 5 lat temu. Tutaj sabre robi karierę nie ze względu na markę, ale dlatego, że został stworzony specjalnie do prostych aplikacji i daje w nich bardzo dobre pomiary.

 

Też bym sobie życzył lepszej obudowy, lepszych elementów itd. ale ostatecznie dźwięk jest najważniejszy, a jak ktoś chce coś lepiej zbudowanego to konkurencja to oferuje - tylko od 150 dolarów w górę.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda a jest mocna, robiłem wiele SMSL, płytkę ciężko zajechać.

 

A co mi z pomiarów tego SMSL, kiedy to jest FiiO D03K z USB i wyjściem po kondach ? Tam będzie idealna linia prosta, zobacz sobie wykres tego układu na stronie producenta, bo ten SMSL to jest kalka z datasheeta.

 

Sabre nie jest naturalne, ale co Ty tam wiesz, oszukuj się dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem naprawiałeś zepsute SMSLe xD Budowa płytki coś chyba nie pomogła...

 

Dla mnie SMSL to nie jest to samo co D03K. Jeśli tak twierdzisz to musisz to jeszcze udowodnić. Jak udowodnisz i okaże się ok, w pomiarach wyjdą identycznie, lub w ślepym teście będą nie do odróżnienia, to będzie kolejny fajny DAC, na razie widzimy sam układ na papierze, co niczego nie dowodzi i nie przekonałeś mnie o ich identyczności. Inny odbiornik, możliwa inna jakość materiałów inne rozmieszczenie elementów, to wszystko może się przełożyć na ostateczny rezultat.

 

UAE23 spełniło wszystkie wymogi aby można było je nazwać neutralnym, co też potwierdziło moje ucho (nie naturalne bo to pojęcie jest pozbawione konkretnego znaczenia).

 

Dalej nie odpowiedziałeś na pytanie co mogło zerwać połączenie między DACiem a odbiornikiem? Płytka ciągle była taka sama, więc to nie ona zawiniła. Masz coś na poparcie swojej teorii?

 

EDIT

 

@Down

 

 

Jest to konstrukcja konkurencyjna dla UAE23 i dla mnie ma oczywiste zalety względem UAE23, dźwiękowo to będzie ten sam poziom, czy się to Tobie podoba czy nie
:)

 

Nie mam do tego żadnego stosunku. Ja jedynie oczekuje potwierdzonych informacji.

W SMSL jest na 100% prosta linia na wykresie, spadek może być już za 20khz, a jest tak dlatego, że jest to referencyjna aplikacja prosto z noty co widać ze zdjęcia i przy takiej właśnie on osiąga swoje optymalne parametry pracy.

 

Zgaduj zgadula... bez pomiarów to możesz sobie skrzynki dla ptaków zbijać.

Nie wiem czy wiesz ale ES9023 ma w środku wbudowanego OPAMP-a dlatego jako jedyny DAC ma z 3.3V na wyjściu 1.9V a przy 3.6V ma 2.0V
;)

UAE23 ma 2.2V. Twoje określenia są trochę bez sensu, to tak jakbyś napisał, że masło ma wbudowane w siebie masło. Po prostu to kość która nie potrzebuje za sobą op-ampa bo sama podaje odpowiednie napięcie. Ma w sobie też kilka innych technologii sprzyjających dźwiękowi i ułatwiających aplikacje.

Tam po prostu siadł układ USB, a całkiem możliwe, że USB po prostu w kompie coś odwaliło, chwila moment i coś się upaliło
:)
Układy scalone mają swoje sekcje i nie zawsze musi paść cały, czasem siądzie jedna rzecz w nim i nie działa poprawnie, mało to się nawymieniałem bramek logicznych czy stabilizatorów, które niby pracowały poprawnie a były uszkodzone
:)

 

Czyli cała gadka o słabej płytce idzie właśnie do śmieci, bo jak sam twierdzisz przyczyną uszkodzenia mogło być usb w PC które uszkodziło układ w urządzeniu.

 

Sabre nie jest neutralne, ma manierę własną która dąży w stronę jaśniejszego brzmienia, tak samo jak Wolfson jest ciepły, to słychać i dobrze, że tak jest bo dzięki temu jest alternatywa
:)

 

Bzdura.

 

Tak naprawiłem AD1955+ czy jakoś tak, one są źle zrobione, chyba chcieli zrobić za dużo i nie wyszło, chociaż wiem, że jest sporo osób, które sobie chwalą ten sprzęt, dla mnie przekombinowany jest.

 

No nie tylko, bo SD-650 też naprawiałeś.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawiłem AD1955+ czy jakoś tak, one są źle zrobione, chyba chcieli zrobić za dużo i nie wyszło, chociaż wiem, że jest sporo osób, które sobie chwalą ten sprzęt, dla mnie przekombinowany jest.

 

Ale co Ci mam udowadniać ? Ten SMSL jest tym samym czym jest moje zmodowane FiiO, aplikacja układu CS4344 jest chyba najprostszą obecną aplikacją dla DAC-a, w zasadzie to jest to samo co Twoje UAE23 tylko w SMSL masz jakieś sensowne filtrowanie + większy zegar dzięki czemu po wymianie na lepszy będzie niższy jitter, tylko układ jest inny, a dźwięk w obu przechodzi przez kondy.

 

Sabre nie jest neutralne, ma manierę własną która dąży w stronę jaśniejszego brzmienia, tak samo jak Wolfson jest ciepły, to słychać i dobrze, że tak jest bo dzięki temu jest alternatywa :)

 

Tam po prostu siadł układ USB, a całkiem możliwe, że USB po prostu w kompie coś odwaliło, chwila moment i coś się upaliło :) Układy scalone mają swoje sekcje i nie zawsze musi paść cały, czasem siądzie jedna rzecz w nim i nie działa poprawnie, mało to się nawymieniałem bramek logicznych czy stabilizatorów, które niby pracowały poprawnie a były uszkodzone :)

 

Nie wiem czy wiesz ale ES9023 ma w środku wbudowanego OPAMP-a dlatego jako jedyny DAC ma z 3.3V na wyjściu 1.9V a przy 3.6V ma 2.0V ;)

 

W SMSL jest na 100% prosta linia na wykresie, spadek może być już za 20khz, a jest tak dlatego, że jest to referencyjna aplikacja prosto z noty co widać ze zdjęcia i przy takiej właśnie on osiąga swoje optymalne parametry pracy.

 

Jest to konstrukcja konkurencyjna dla UAE23 i dla mnie ma oczywiste zalety względem UAE23, dźwiękowo to będzie ten sam poziom, czy się to Tobie podoba czy nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kolega @Nolife może go dopisać do listy, a czy spełni w pełni jego oczekiwania tak jak UAE23 lub FiiO to nie wiem. Nikt na forum go nie słuchał. O UAE23 wiem, że jest neutralny, ma świetną jakość, dobre napięcie na wyjściu. Polecam. Jeśli ten SMSL okaże się tak dobry jak FiiO to też będzie dobrą propozycją, aczkolwiek mamy tutaj do czynienie ze strzałem w ciemno. Na head fi ktoś napisał, że nie gra tak czysto jak oDAC ale za pieniądze jest ok. Myślę, że ryzyka nie ma, ale i tak wole swoje hifimediy.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest strzał w ciemno, chociaż ja wolę FiiO z innych powodów.

 

Na wyjściu tego SMSL są jakieś bliżej niezydentyfikowane kondy, one maja bardzo duże znaczenie dla tego co słychać :)

 

Możliwe, ze ich wymiana będzie tutaj nieodzowna, ale to są marginalne koszty jednego czy dwóch piw za jakieś naprawdę bdb jakości elektrolity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UAE23 :] lecz do IEMów i innych słuchawek musiałbyś mieć jakieś wzmacniacz.

 

Tutaj piszą, że można podłączyć do wzmacniacza, ale również bezpośrednio słuchawki...?

 

- Volume Level is controlled by the normal volume control keys on your computer.

- Normal line level output (2Vrms) when connected to amplifiers/preamps. For headphones the level decreases down to 1Vrms for 32ohm headphones.

- The sound go straight out of the DAC chip and into your headphones or amplifier.

 

 

Druga sprawa jest taka, że z Chin można zamówić za 42$ + niecałe 8$ przesyłka, czyli w sumie ~170zł. Tylko pytanie, czy dziady cło doliczą? Nigdy robiłem zamówień spoza UE droższych niż ~100zł, więc i cła nie płaciłem. Jeśli doliczą, to ile?

 

Szkoda, że MrBrainwash tak drogo sprzedaje. Mógłby coś pokombinować z tą swoją ceną. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UAE23 :] lecz do IEMów i innych słuchawek musiałbyś mieć jakieś wzmacniacz.

 

Tutaj piszą, że można podłączyć do wzmacniacza, ale również bezpośrednio słuchawki...?

 

- Volume Level is controlled by the normal volume control keys on your computer.

- Normal line level output (2Vrms) when connected to amplifiers/preamps. For headphones the level decreases down to 1Vrms for 32ohm headphones.

- The sound go straight out of the DAC chip and into your headphones or amplifier.

 

 

Druga sprawa jest taka, że z Chin można zamówić za 42$ + niecałe 8$ przesyłka, czyli w sumie ~170zł. Tylko pytanie, czy dziady cło doliczą? Nigdy robiłem zamówień spoza UE droższych niż ~100zł, więc i cła nie płaciłem. Jeśli doliczą, to ile?

 

Szkoda, że MrBrainwash tak drogo sprzedaje. Mógłby coś pokombinować z tą swoją ceną. ;)

 

 

Możesz podłączyć bezpośrednio, ale będzie słyszalny efekt niskiego dampingu, ogólne przymulenie i słaba jakość dołu.

 

Moim zdaniem, jeśli szukasz neutralnego DACa to nie masz co się zastanawiać. HiFimeDIY's the way to go.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UAE23 :] lecz do IEMów i innych słuchawek musiałbyś mieć jakieś wzmacniacz.

 

Tutaj piszą, że można podłączyć do wzmacniacza, ale również bezpośrednio słuchawki...?

 

- Volume Level is controlled by the normal volume control keys on your computer.

- Normal line level output (2Vrms) when connected to amplifiers/preamps. For headphones the level decreases down to 1Vrms for 32ohm headphones.

- The sound go straight out of the DAC chip and into your headphones or amplifier.

 

 

Druga sprawa jest taka, że z Chin można zamówić za 42$ + niecałe 8$ przesyłka, czyli w sumie ~170zł. Tylko pytanie, czy dziady cło doliczą? Nigdy robiłem zamówień spoza UE droższych niż ~100zł, więc i cła nie płaciłem. Jeśli doliczą, to ile?

 

Szkoda, że MrBrainwash tak drogo sprzedaje. Mógłby coś pokombinować z tą swoją ceną. ;)

 

 

Ja zamówiłem z Chin, ani cła ani VAT nie płaciłem, paczka miała wartość 13$ napisaną. Ale jak się zgubi to jesteś głębko... w lesie, bo tylko te 13$ odzyskasz. Jako gift nie wyślą. A, i paczka trochą czasu szła. Po kursie PayPala wyszło 195 zł. Te 259zł ten sprzęt jest warty, do tego paczka w dwa dni przyjdzie a nie w ponad dwa tygodnie, poza tym jak Ci się "poszczęści" to VAT doliczą (a to nie jest trudne, nawet do paczki za "13$", potem sprawdzą rzeczywistą wartość i do widzenia).

 

Tak, to tego sprzętu podłączysz słuchawki bezpośrednio, ale 1Vrms to za mało na np. moje Takstary 32ohm, bez wzmaka nie ma co. Maxelle grają z tego dobrze, ale one z dowolnego smartfona zagrają :)

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że mój laptop niczym mnie już nie zaskoczy, ale jednak! Okazało się, że mogę z niego wyprowadzić sygnał kablem optycznym, więc DAC nie musi być koniecznie USB. W związku z tym, najpoważniejszym kandydatem stał się dla mnie FiiO D03k.

Luźne pytanko, co do tego FiiO - czy przepuszczony przez wzmacniacz po czinczach zagra lepiej niż po line out? Mam teraz na myśli podłączenie do domowego audio, czyli Musical Fidelity E10 + NHT Super One. Mniemam, że tak, ale kabli mam urodzaj, więc i tak oba połączenia mógłbym przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności