Skocz do zawartości

player pod akg q701


Rekomendowane odpowiedzi

witam jak w temacie poszukuje jakiegoś playera który napędzi moje akg q701

muzyka jakiej głównie słucham to rock

cena to około 500zł +/-100zł

 

http://forum.mp3store.pl/topic/105448-wzmacniacz-suchawkowy-pod-akg-q701-oraz-ipod-video/

 

Juz tutaj dowiedziałeś się że są to bardzo wymagające słuchawki. Zmiana na jakieś inne wchodzi w grę?

Player do 500zł ich na pewno nie napędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jak w temacie poszukuje jakiegoś playera który napędzi moje akg q701

muzyka jakiej głównie słucham to rock

cena to około 500zł +/-100zł

 

Jeśli głównie rock, to proponuję zmienić w ogóle słuchawki - Q701 generalnie nie pasują swoim charakterem do tego typu muzyki. Poczytaj ich recenzję u mnie na techfanatyku, wyjaśni Ci naprawdę wiele aspektów tych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 436F- i jak go słucham to wyglada, że zgrałby się z tymi słuchawkami. Ale słyszałem też NWZ-A845. O ile mnie pamięc nie myli to słuchałem na nich właśnie Q701, nie byłem jakoś specjalnie oczarowany, ale z przenosiek to chyba było najmniej nieudane połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada jest jedna - sprzedaj te słuchawki. Trudno, ale nie ma innej rady, po co się masz człowieku z nimi męczyć i tracić kilka miesięcy życia. Możesz wydać nawet 1000zł w górę i tak nic z tego nie będzie, bo to jednak są słuchawki pełnowymiarowe, które już grają hifi i potrzebują odpowiedniego kompana, a łączenie tych słuchawek z portable jest przejawem ogromnej naiwności. Serio, nie wystarczy kupić grado ps1000, podłączyć ich do iphona i stwierdzić, że to jednak są słabe słuchawki.

701 tak pasują do rocka jak klapki do biegania. Jeśli masz naprawdę kozacki sprzęt stacjonarny to napędzisz te słuchawki, dadzą ci sporo radości, ale to są słuchawki głównie do muzyki instrumentalnej, jazz z damskim wokalem typu Diana Krall, mają dobrą scenę, dają subtelność wokali i w ogóle są subtelne, ale np. bas jest tam bardzo słaby, prawie go nie ma. Jak lubisz rock i chcesz czuć stopę na perkusji to kup ultrasone, choć do rocka najbardziej polecałbym grado - już najniższy model 60i będą lepsze niż 701 - serio to mówię, dadzą ci dużo radości z muzyki i łatwo je napędzisz z jakiegoś przyzwoitego grajka.

No ****. naprawdę lepiej jest kupić słuchawki pod swój gatunek muzyki i podpiąć je do czegoś, co da nam 90% możliwości tych słuchawek; a nie kupić np. sennheiser hd 600, które są 300 ohmowe i być rozczarowanym podpięciem ich po przejściówce na mały jack do telefonu.

Stary, no trochę głupio wyszło, ale nie ma się co łamać i iść na upartego, trudno, człowiek uczy się na błędach; wiem, że łatwo ich nie sprzedasz i trochę stracisz, ale tak będzie lepiej niż męczyć się z nimi. Za te pieniądze idź z grajkiem do sklepu, poproś o grado 60i (żeby były wygrzane!!!) i sobie posłuchaj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę podziwiam autora tego tematu za upór. Nawet ja nie jestem aż takim fanem AKG ;).

 

Dla mnie jedyna opcja to wyposażyć się w dobry przenośny amp. Dopiero potem dociułać do jakiegoś dobrego używanego playera.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będę na upartego dawać głupich rad. Ktoś obecnie na allegro sprzedaje colorfly c4 i to był player, który ze wszystkich jakie miałem w ręku (nie licząc imoda+ampa) JAKOŚ wyciągał 701. Ale tak jak mówiłem, ja bym tego nie kupił, tym bardziej że sam c4 nie jest bez wad, bo jak słuchasz rocka to 701 nie są dla ciebie.



Można sobie kupić portaphile 627x i on na pewno pociągnie jak złoto 701, ale on nie kosztuje 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tak jak pisali poprzednicy tych słuchawek nie pociągnie żaden przenośny player. Sam mam K702 i nawet stacjonarny miałby problem, do tego potrzebny jest wzmacniacz słuchawkowy i to z zapasem "mocy". U mnie napędza je lampowy Cayn AH-1A i jest ok. - ale ja nie słucham rocka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były posiadacz k601 (z jakiegos powodu uwarzane za bardziej basowe niz k701 nie kumam ale ok) cóż powiem bas był taki hmmmm nie wystarczający ale był i to po kręceniu EQ i ciemnej lampie.

 

Bardzo chciałem k601, kupiłem słuchałem kupiłem co innego k601 sprzedałem.

Chcesz akg ? kup sobie k240, 271 ta linie bedzie bass bedzie przestrzeń góra ...

 

k6, k7, q7 są dobre do klasyki gdzie ma być wierność bez barwy, chyba ze chcesz sie oszukiwać jak przecietny polak ?

 

sam skonczyłem na innych niz akg a bardzo cenie ta marke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były posiadacz k601 (z jakiegos powodu uwarzane za bardziej basowe niz k701 nie kumam ale ok) cóż powiem bas był taki hmmmm nie wystarczający ale był i to po kręceniu EQ i ciemnej lampie.

 

Bardzo chciałem k601, kupiłem słuchałem kupiłem co innego k601 sprzedałem.

Chcesz akg ? kup sobie k240, 271 ta linie bedzie bass bedzie przestrzeń góra ...

 

k6, k7, q7 są dobre do klasyki gdzie ma być wierność bez barwy, chyba ze chcesz sie oszukiwać jak przecietny polak ?

 

sam skonczyłem na innych niz akg a bardzo cenie ta marke...

Nie chcę się wypowiadać na temat sprzętu którego nie mam, ale z tego co wyczytałem to właśnie k7xx są uważane za bardziej "bassowe". Zwłaszcza wersje K702 65th Ann i K712 PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności