Skocz do zawartości

C&C BH2 prośba o opinie.


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

"Odkopuje"

Mam w połączeniu z DX50.

Gra przestrzennie. Dodaje "realizmu".

Niestety z słuchawkami Brainwavz B2 słychać minimalny szum o wysokiej częstotliwości - jest on minimalny i nieporównywalnie mniejszy od tego który wychodzi z wyjścia słuchawkowego DX50. Ale to generalnie bardzo wybredne słuchawki.

 

"Nie ma bata" żebym zrezygnował z BH2 na rzecz wbudowanego w DX50 (w nim jakby brakuje góry i dynamiki na średnich i wysokich tonach).

Niedługo dostanę Fiio E18 - to napisze wrażenia z porównania, sam jestem ciekawy.

Puki co, chętnie bym go lekko z modyfikował, ale nie czuje się na siłach w temacie, może ktoś chętny i "z wiedzą"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wzmacniacz, hmm jakby to powiedziec, magiczny jakby troche. Nie jest to cyber-audio-super-hi-fi, ale gra przyjemnie.

 

andi: co bys chcial wiedziec na temat modowania? Ja troche swojego zmodowalem, wlasciwie to za bardzo, jest teraz w fazie, gdzie projektuje uklad zasilania/ladowania, wyrzucile oryginalnego op-ampa i wstawilem podstawke dip, podmienilem kondy.

Oczywiscie nie miesci sie to do oryginalnej obudowy. Mysle, czy nie kupic drugiego egzeplarza, bo troche sie stesknilem za oryginalnym brzmieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bym chciał wiedzieć na temat modowania... chciałbym wzmacniaczowi dodać rozdzielczości i dynamiki. Nie wiem czy jest to możliwe w przypadku tego wzmaka i czy/jakim nakładem pracy jest to do osiągnięcia. Zakładam że "proste" mody to wymiana kondensatorów i/lub op-amp'a - choć z lutownicą sobie radzę, to wdzięczny byłbym Ci za info dokładnie które elementy na jakie wymienić. A że jesteś po modach to też jestem ciekawy która modyfikacja jak odbiła się na dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozkręciłem obudowę i wyjąłem płytkę wzmacniacza. Tak "ciasnej" konstrukcji jeszcze w życiu nie widziałem. Elementy mają niestety celowo zatarte napisy więc dużo się nie dowiedziałem. Widziałem dwa układy które wyglądały na op-amp'y, na pierwszy rzut oka nawet może byłbym w stanie przelutować tam coś innego, tylko co(?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem wszystkie kondensatory, poczynając na elektrolitach, a kończąc na tantalach. Zmodyfikowałem też układ zasilania - właściwie to jeszcze mam do dołożenia nowy układ ładowania baterii. Na razie projekt jest w zawieszeniu, jak skończę zasilanie to będe się mógł pobawić w podmiankę op-ampów. Cały mod jest opisany tutaj:

http://www.head-fi.org/t/679358/c-c-bh-modding-thread-lets-mod-the-crap-out-of-this-little-yoke

 

Największy wpływ miała zmiana inwertera zasilania na mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności