Skocz do zawartości

Granie w upały, a temperatura pokoju


Zares

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bez grania obejść się nie potrafię, dlatego i w upały gram :D

 

Jest jednak jeden problem - ciepłe powietrze, wylatujące z komputera, grzeje bardzo pokój, że nawet po krótkim graniu w pokoju jest okropnie ciepło.

 

Ma ktoś jakieś rozwiązanie? Oprócz oczywiście kupna klimy/wodnego chłodzenia - brak gotówki. Myślałem nad jakimiś tunelami, które by odprowadzały ciepło poza okno - tak jak w klimie (tak, kiedyś miałem, ale rachunki za prąd mnie zabiły <_<)

Albo jakiś mały, tani w utrzymaniu wiatrak, który by chociaż to ciepłe powietrze kierowało się w kierunku okna, a nie pokoju?

Edytowane przez Zares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graj w łazience, na kafelkach (no chyba, że masz tam perskie dywany ;) )- tam zawsze jest chłodniej (przynajmniej w bloku)...przy nauce działało - nie wiem, jak będzie z graniem :D ...tylko pewnie trzeba będzie często zmieniać łazienki...w taki upał nic lepszego mi do głowy nie przychodzi.

 

 

P.S. Można też grać w karty - te się nie grzeją.

Edytowane przez Gourney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie lubie grać w upały :P Dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest:

- zdjęcie słuchawek (nawet otwartych)

- mały wentylatorek na biurko, nawet jakiś badziew na usb

- przesunięcie komputera aby wywiewał w przeciwną strone a nie mi na nogi,

- dodatkowe chłodzenie kompa, w upały u mnie większość podzespołów ma temperature 5-10 stopni wyższą

 

Ja robię tak, że zamykam okna ( w pokoju mam 2 duże) i zasłaniam rolety, przez co nie oślepia no i nie grzeje po plecach. Potem włączenie wentylatora i da się przeżyć, przykładowo mój sąsiad robi odwrotnie i przy otworzonych oknach i wpadającym ciepłym powietrzu wentylator ciągnie tylko prąd :P Ciepłe powietrze unosi się do góry i fajnym rozwiązaniem są 1 lub 2 duże wentyle u góry obudowy, jednak wtedy trzeba komputer postawić gdzieś wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Też używam tej pasty, zarówno u siebie jak i podczas serwisu kompów. Mogę polecić, swoją założyłem jak na razie rok temu i nie wykazuje żadnych oznak starzenia.

Jeśli o mnie chodzi mały wiatrak przed wlotem powietrza do kompa potrafi pomóc w lecie (taka pseudo turbina :D ). I regularnie przedmu****e (najlepiej kompresorem, jeśli masz do takiego dostęp) obudowę bo już nawet mała warstwa kurzu(szczególnie na wentylatorach- byłem zaskoczony iż pomimo tego że kręciły się z nominalną prędkością obrotową, prawie wcale nie dmuchały) lubi podwyższyć temperaturę.

U mnie różnica średniej temperatury pokoju(pomiar pirometrem, punktów centralnych ścian oraz rogów) wynosi 2*C po 2h od włączenia kompa

EDIT. p r z e d m u c h u j e nie jest przekleństwem

Edytowane przez Captain Jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę po liczbie postów, że zimą nikt nie narzeka, a mnie dalej wkurza.

 

Wiecie co zrobić z tym, że ostatnio za często chłodzenie chodzi na maxa i hałasuje?

A wcześniej nie hałasowało? Jeśli tak, to zmień ustawienia wentylatora CPU w biosie a GPU w MSI Afterburnerze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dodam troszkę więcej. Komputer stacjonarny, kilkuletni, chodzi coraz głośniej mimo takiej samej pracy wykonywanej na nim. Nie bardzo się nim przejmowałem, bo częściej używam laptopa a gram na XONE. Kiedyś go przedmuchałem, ale za dużo nie pomogło. Nie chodzi od razu na maxa, ale na pewno głośniej niż za młodu. A wystarczy kilka kart w przeglądarce i wiatraczek już się potrafi nieźle rozpędzić, mimo tego, że mamy grudzień a nie lipiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Łożyska w wentylatorach, szczególnie takich które pracują w poziomie ulegają zużyciu. Tylko dobrej klasy wentylatory, z dobrym łożyskiem wytrzymają więcej niż kilka(naście) miesięcy pracy bez wydawania niepożądanych dźwięków.

Dobrze zadbać o przepływ powietrza w obudowie i poza nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży cooler typu Thermalright HR-02 + jeden cichy wentylator na wolnych obrotach (dla zapewniania ruchu powietrza) powinien się sprawdzić z większością, nawet podkręconych procków. Do tego można jeszcze otworzyć bok obudowy (jeśli ktoś ma na to warunki, czyt. obudowa nie stoi na podłodze) i kwestię głośnego chłodzenia cpu mamy załatwioną. Jeśli chodzi o gpu polecam nowsze generacje kart z chłodzeniem półpasywnym. Zwłaszcza MSI pozytywnie wyróżniają się kulturą pracy. W mojej gtx970 wentyle zazwyczaj stoją w miejscu nawet podczas grania.

 

Głośny może być jeszcze zasilacz (tak wentylator jak i piszczące cewki), no i dysk twardy, który jest w stanie rozruszać całą obudowę. W pierwszym przypadku należy dobrać cichy PSU i ewentualnie wymienić w nim wentylator, a w drugim zadbać o dobre wytłumienie hdd (bo tymi wolnoobrotowymi szkoda sobie zawracać głowę). Można też się pokusić o zamontowanie bezgłośnego dysku ssd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Według mnie wystarczy wiatrak stojący typu Tristar VE-5953 do tego woda z cytryną i lodem i jakaś podkładka chłodząca pod lapka a jeśli masz kompa to wzmocnienie chłodzące bo jak tyle grasz to przede wszystkim trzeba o kompa zadbać :)

Edytowane przez EvilKillaruna
marketing szeptany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności