Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe spostrzeżenia Grubbby, ja mam całkiem odwrotne niemal co do DTE990 600ohm, żeby nie było bardzo je lubiłem ale...

Brakowało mi jednak nasycenia, za chude , ciut za jasne, góra z sybilacją nie do usunięcia chyba, brak intymności w graniu.

Świetne są 990E do Trance, w tym je lubiłem. Miałem też 990 32ohm i 250ohm, najlepiej wspominam wersję 250ohm, najgęściej grały...

Dla mnie te 990 pro to prawdziwe granie z emocjami, takie HD600 zbyt ciemne i mało wyraziste,emocjonalne w przekazie.

Jakoś wolę soczysty ,muzykalny przekaz w DT990pro od suchego,technicznego w DT990 E....


Niech to, wciągnęły mnie te 990pro, zupełnie inny przekaz od słuchawek do których byłem przyzwyczajony.

Granie na twarz blisko, to co z tyłu dotąd grało, mamy teraz blisko i można to obserwować, wspaniałe uczucie...

Jest to kosztem wielkości sceny,uczucia przestrzeni ale co zrobić podoba mi się to...

Przekaz angażuje i daje frajdę z łapania smaczków dotąd ukrytych...prawdziwie PRO słuchawki.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od paru dni rządzą Beyery DT880 600Ω. Przełożona zasłona przetwornika do muszli, pady welurowe Audio123, i nawet nie muszą grać z XLRa. :) Basu jest sporo i to porządnego, średnica jak to w DT880 odmieniona przez wszystkie przypadki poprawnie, z czym jak dla mnie wszystkie odmiany DT990 mają problem. Góra znacznie lepsza jakościowo niż z oryginalnymi padami welurowymi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od paru dni rządzą Beyery DT880 600Ω. Przełożona zasłona przetwornika do muszli, pady welurowe Audio123, i nawet nie muszą grać z XLRa. :) Basu jest sporo i to porządnego, średnica jak to w DT880 odmieniona przez wszystkie przypadki poprawnie, z czym jak dla mnie wszystkie odmiany DT990 mają problem. Góra znacznie lepsza jakościowo niż z oryginalnymi padami welurowymi.

 

Dobra, namówiłeś mnie, DT880 2003 idą na stół :D Co do za pady Audio123?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie od paru dni rządzą Beyery DT880 600Ω. Przełożona zasłona przetwornika do muszli, pady welurowe Audio123, i nawet nie muszą grać z XLRa. :) Basu jest sporo i to porządnego, średnica jak to w DT880 odmieniona przez wszystkie przypadki poprawnie, z czym jak dla mnie wszystkie odmiany DT990 mają problem. Góra znacznie lepsza jakościowo niż z oryginalnymi padami welurowymi.

 

Dobra, namówiłeś mnie, DT880 2003 idą na stół :D Co do za pady Audio123?

 

O te http://www.ebay.co.uk/itm/Velvet-Ear-Cushion-10cm-Pads-Beyerdynamic-dt880-dt990-dt770-/151065440594?hash=item232c33b152

Edytowane przez krz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym sobą, gdybym dalej nie kombinował ;) z DT770M .... Ponieważ zwykłe perforowane pady (te od COP) idą do mnie, to postanowiłem dalej pomaltretować te które już mam. Po wewnętrznej stronie padów jest jedna dziurka (średnicy jakichś 5mm) postanowiłem "dorobić" nożykiem do tapet jeszcze trzy, o podobnej średnicy/wymiarze ustawione naprzemiennie (12-3-6-9 godzina). Efekt - więcej (i lepszy) bas, lepsze zejście, więcej powietrza. Scena się rozszerzyła w obie strony. Generalnie : lepiej. Ciekawe jest jak drobne zmiany potrafią zmienić drobne ale bardzo istotne detale dźwięku. Dla mnie zmiany w padach dają więcej niż wewnątrz komory. Ale razem to jeszcze lepiej.

 

@majkel - DT880/600 nie miałem ich na głowie ale słyszałem (soundcloud) i również to jest moje granie i kierunek poszukiwań. Jak dorwę w racjonalnej cenie to będzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

góra z sybilacją nie do usunięcia chyba

to ja nie wiem co mam za egzemplarz bo sybilacji ni hu hu :) sa od tygodnia u Michala i tez nic sie na to nie skarzyl...

 

a jak te pady audio123 wypadaja dzwiekowo w stosunku do szarych stockowych? Cos a'la hm5 czyli przyciemnienie, zageszczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W empiku niewiele ponad 700zł dałem. Zapomniałem dodać, że odkleiłem też ten filc na przodzie przetwornika. W DT770 i DT990 go nie ma, i to cała różnica w przetwornikach dla serii DT880. Jak mnie najdzie ciekawość na sprawdzenie tych modów z wersją 250 omów, to kupię takie przetworniki do DT990 i podmienię, ale kolega jeden się zastanawia nad zakupem DT880, to mu doradziłem Pro, tam jest 250 omów, więc się porówna. ;)


 

a jak te pady audio123 wypadaja dzwiekowo w stosunku do szarych stockowych? Cos a'la hm5 czyli przyciemnienie, zageszczenie?

 

Z grubsza tak. Więcej basu i niskiej średnicy, znacznie lepsza holografia, scena tak się nie rozpędza w pionie, ale lepsza gradacja planów na boki. Znacznie lepsza jakość wysokich tonów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszły na testy i DT880/600 na razie sprawują się o dziwo bardzo dobrze. Kiedyś nie zrobiły na mnie wrażenia ponad DT990, dziś jednak tak jakoś trudno mi jest uzyskać z nich jednoznaczną sterylność i sybilanty, jeśli tylko utwór nie jest w tym kierunku tendencyjny. Czuć to pierwsze jako mocny charakter, ale nie jest to nie do ruszenia torem. Lepsza średnica niż w DT990, lepszy bas niż w DT990, góra jak to u Beyera, trąca nosowością. Całkiem znośna scena. Odsłuchy głównie z rewelacyjnego od paru dni toru STX + SS V5 / 994Enh + Soloist SL MKII. W elektronice można się zastanawiać, ale jako zwyczajna i tania alternatywa dla T1.1 moim zdaniem DT880 mogą faktycznie kończyć ich ofertę na półce premium. Najbliżej ze wszystkich modeli jakie posiadam jest do nich K400.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od paru dni rządzą Beyery DT880 600Ω. Przełożona zasłona przetwornika do muszli, pady welurowe Audio123, i nawet nie muszą grać z XLRa. :) Basu jest sporo i to porządnego, średnica jak to w DT880 odmieniona przez wszystkie przypadki poprawnie, z czym jak dla mnie wszystkie odmiany DT990 mają problem. Góra znacznie lepsza jakościowo niż z oryginalnymi padami welurowymi.

majkel o ile dobrze pamiętam to kiedyś miałeś DT880 PRO i byłeś z nich zadowolony. Mógłbyś napisać kilka słów porównania do DT880 ED, które teraz posiadasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu wzmacniacza do słuchawek. ALE - nie zamierzam kupować sprzętu dedykowanego do słuchawek (czyli wzmacniacza słuchawkowego). Raczej szukam rozwiązania wzmacniacz zintegrowany z wyjściem słuchawkowym. I tutaj pytanie - czy ktoś próbował takiego rozwiązania powiedzmy ze sprzętem za 4-5K (za wzmacniacz zintegrowany) vs 2-3K za wzmacniacz słuchawkowy? Dlaczego tak mało pisze się o integrach jako wzmacniaczach słuchawkowych? Czyżby było tak źle? Np. Marantz HD-AMP1 ma oddzielny obwód specjalnie dla wyjścia słuchawkowego. (tak samo jest z PM8005) Czy ktoś z szanownych forowiczów miał do czynienia z takim połączeniem (+ oczywiście Beyerdynamic)?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany czy to dobre miejsce na to, ale ponoć Audio GD Precision 2 (chyba 2) daje radę w obu zastosowaniach, było tu kilku zadowolonych. 100W w 8ohm głośniki, 16W w 40 ohm słuchawki na dużym wzmocnieniu, w pełni tranzystorowa konstrukcja, i z założenia także pod słuchawki. Ale duzi producenci często traktują wyjścia słuchawkowe po macoszemu, Accuphase to jeden z wyjątków, tyle że to nie ta półka cenowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czytam i już sam nie wiem, które słuchawki byłyby dla mnie najlepsze. Miałem K550, Q701 (z modami), potem T70 (krótko), a teraz T90 z modyfikacjami a'la Majkel. Bardzo mi pasują takie T90. Kupiłem kiedyś DT150, ale po tygodniu zmuszania się do słuchania z radością wróciłem do T90 :)

 

Mam wzmacniacz lampowy (własnej produkcji), który na śniadanie zjada Espressivo. Wiem, bo porównywałem łeb w łeb. Bardzo kusi mnie spróbowanie 600 om do tego OTL-a. Im dłużej czytam, tym więcej mam wątpliwości.... Co radzicie? Chodzi o słuchawki podobne do T90, z dobrą średnicą. Góra może być ostra, bo w moim wieku uszy już nie krwawią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu wzmacniacza do słuchawek. ALE - nie zamierzam kupować sprzętu dedykowanego do słuchawek (czyli wzmacniacza słuchawkowego). Raczej szukam rozwiązania wzmacniacz zintegrowany z wyjściem słuchawkowym. I tutaj pytanie - czy ktoś próbował takiego rozwiązania powiedzmy ze sprzętem za 4-5K (za wzmacniacz zintegrowany) vs 2-3K za wzmacniacz słuchawkowy? Dlaczego tak mało pisze się o integrach jako wzmacniaczach słuchawkowych? Czyżby było tak źle? Np. Marantz HD-AMP1 ma oddzielny obwód specjalnie dla wyjścia słuchawkowego. (tak samo jest z PM8005) Czy ktoś z szanownych forowiczów miał do czynienia z takim połączeniem (+ oczywiście Beyerdynamic)?

 

pzdr

Często słuchawki wpięte bezpośrednio do wyjścia końcówki mocy na kolumny brzmią dobrze. Nie koniecznie muszą być specjalne oddzielne układy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne patenty są, często fabryczny odczep na wyjście słuchawkowe od końcówki może brzmieć ok. Można również do gniazda duży jack przylutować kabelki i bezpośrednio do wyjścia kolumnowego. Jakiś czas temu w budżetowym PM55 SE Marantza dolutowałem drugi przekaźnik, przełącznik dwu pozycyjny, którym wybierasz, który ma być załączony i tez całkiem dobry dźwięk.


Jeden z lepszych wzmacniaczy słuchawkowych, jaki miałem to Luxman L-530, czyli zwykła integra właśnie. Ma dwa razy 15 wat, w klasie A i to wystarcza, dla mnei piękny dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności