Skocz do zawartości

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Z Sennheiserów to wolę vintage HD 540 Refernce I i Reference Gold w wersjach 600 om, no ale może to dlatego, że ja sam jestem vintage, a żeby być w temacie, to ostatnio z przyjemnością słucham DT 770 PRO 32 om na nie niepasującym wysokoomowym Espressivo z wielką frajdą. Jakoś mi bardziej sprawiają przyjemność niż DT 150 i DT 990 Limited :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niniejszym postem, pragnę się z Wami przywitać i dopisać do fanclubu Beyera.

DT990 pro 250 Ohm oraz DT770 pro 250 Ohm.

 

DT990 idealnie wpasowują się w moje oczekiwania. Lancetowate precyzyjne szczyty i niskie kontrolowane doły z wyraźnymi nienosowymi wokalami. Tak przynajmniej ja to słyszę. Jasne, że nie audiofilskie ale z wielką sceną i powietrzem i radością słuchania a nie wsłuchiwania się. ;) Słucham z przenośnej kanapki na fiio X5 + Mont Blanc.

 

Raz jeszcze pozwólcie się powitać.

Edytowane przez Roo_Volt
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T5p v1 to kupa i nie mogłem znaleźć kompana dla nich i ciekawi mnie jak zmieni się brzmienie w odnowionej wersji :).

 

na razie widzę jakieś grube pady... te z cielęcej skóry to było coś. Najlepsze pady jakie znam. A teraz coś a la DT770 ze skaju.... Szkoda.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, wreszcie mam je na dłużej.

 

Nie są równe, ale mimo to, są to bardzo, ale to bardzo dobre słuchawki.

...

 

ps. Ciekawe co się z nich wydobędzie po balansie.

 

ps2. Cayin kasuje w nich ostrość koncertowo. Oczywiście tą ostrość, która przeszkadza :)

Przerobić, zrekablować, zmienić pady... sprzedać resztę. :) Ostre one same z siebie nie są, tylko wszelkim ostrościom otwierają drzwi na oścież, jak i paru innym składnikom muzyki. Zaraz będę sobie aktualizował sygnaturkę, bo jednak inne pady to inne T90, a w końcu trafiłem takie, które z nimi grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja dzisiaj strzeliłem karpia jak usłyszałem t90 na nowych padach i dodatkowym wytłumieniem z tyłu przetwornika. Przestały jechać boszem i scena się zmieniła z takiej "z góry wyznaczonej" na taką kreowaną przez obecność instrumentów

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na moim torze gdy przyszły do mnie T90 od Jimmiego się rozczarowałem. Mówię k*** co się stało?! Straciłem górę, szczegóły, rozdzielczość, dźwięk przytłumiony. Myślę sobie to nie może być wina kabla. Dosłownie po 30 minutach odsłuchu rozebrałem przełożyłem krążek z powrotem przed przetwornik. Odżyła dynamika i emocje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na moim torze gdy przyszły do mnie T90 od Jimmiego się rozczarowałem. Mówię k*** co się stało?! Straciłem górę, szczegóły, rozdzielczość, dźwięk przytłumiony. Myślę sobie to nie może być wina kabla. Dosłownie po 30 minutach odsłuchu rozebrałem przełożyłem krążek z powrotem przed przetwornik. Odżyła dynamika i emocje :)

Twarda z Ciebie sztuka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ha, wreszcie mam je na dłużej.

 

Nie są równe, ale mimo to, są to bardzo, ale to bardzo dobre słuchawki.

...

 

ps. Ciekawe co się z nich wydobędzie po balansie.

 

ps2. Cayin kasuje w nich ostrość koncertowo. Oczywiście tą ostrość, która przeszkadza :)

Przerobić, zrekablować, zmienić pady...

 

aż dziwne że taka renomowana firma nie zna się na sprzęcie tak jak ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ha, wreszcie mam je na dłużej.

 

Nie są równe, ale mimo to, są to bardzo, ale to bardzo dobre słuchawki.

...

 

ps. Ciekawe co się z nich wydobędzie po balansie.

 

ps2. Cayin kasuje w nich ostrość koncertowo. Oczywiście tą ostrość, która przeszkadza :)

Przerobić, zrekablować, zmienić pady...

 

aż dziwne że taka renomowana firma nie zna się na sprzęcie tak jak ty

 

 

Jak obserwuję wyczyny naszych forumowych moderów, to se czasem myślę, że chyba wszystkie renomowane firmy powinny zająć się wyplataniem koszyków :D

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na moim torze gdy przyszły do mnie T90 od Jimmiego się rozczarowałem. Mówię k*** co się stało?! Straciłem górę, szczegóły, rozdzielczość, dźwięk przytłumiony. Myślę sobie to nie może być wina kabla. Dosłownie po 30 minutach odsłuchu rozebrałem przełożyłem krążek z powrotem przed przetwornik. Odżyła dynamika i emocje :)

IMO jest dokładnie odwrotnie. Po modzie zyskują na dynamice.

 

Wysłane z Nokii 3310.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ha, wreszcie mam je na dłużej.

 

Nie są równe, ale mimo to, są to bardzo, ale to bardzo dobre słuchawki.

...

 

ps. Ciekawe co się z nich wydobędzie po balansie.

 

ps2. Cayin kasuje w nich ostrość koncertowo. Oczywiście tą ostrość, która przeszkadza :)

Przerobić, zrekablować, zmienić pady...

 

aż dziwne że taka renomowana firma nie zna się na sprzęcie tak jak ty

 

Każ zamknąć firmy tuningowe, bo to niemożliwe, żeby się lepiej znali od producentów samochodów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam pełny opis T90 mod level 2.

1.

ebay:search "beyerdynamic t90 pads"

click_auction_by_user "2010-pc-gaming"

search_description_for "audio123"

2.

Zdjąć pady z przetworników, podważyć pierścienie płaskim śrubokrętem najlepiej w punkcie "wskazówki" na godzinie 12-tej podłożonym możliwie równolegle do muszli. Wyjąć przesłonę i przetwornik. Przesłonę firmową od T90 umieszczamy centralnie na dnie muszli zamszem w stronę przetwornika. Wkładamy przetwornik i wciskamy pierścień na swoje miejsce aż się pozatrzaskuje. Zakładamy pady Audio123. Ze względu na dłuższe "rękawy", w niektórych miejscach się one podwiną, ale to nie problem. Poprawiamy założenie padów, żeby były otworem centralnie przed przetwornikiem. Można palcem skorygować okrągłość otworu przy okazji.

Edytowane przez majkel
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi rozczarować, ale:

- T90 nie nadają się na jedyne słuchawki. Słuchawki które z równą głośnością i na jednym planie grają dzwięki, między którymi różnica głośności to 40dB na spektrometrze, się do tego po prostu nie nadają.

- Nie ta klasa co K1000 czy SR009

 

Pomimo tego:

- Świetnie pokazują cechy wzmacniaczy, mam wrażenie, że wyolbrzymiają wady i zalety, dzięki czemu łatwiej się je dostrzega

- Idealnie nadają się dla recenzenta, bo nie trzeba się mocno skupiać, żeby usłyszeć zmiany w torze.

- Aparatura pomiarowa bardziej niż słuchawki do słuchania muzyki - ale bardzo mi to odpowiada.

 

Tonalnie bardzo mi przypominają GR07 - strasznie podobne granie (przynajmniej jak się T90 wepnie w zestaw Cayina)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam pełny opis T90 mod level 2.

1.

ebay:search "beyerdynamic t90 pads"

click_auction_by_user "2010-pc-gaming"

search_description_for "audio123"

2.

Zdjąć pady z przetworników, podważyć pierścienie płaskim śrubokrętem najlepiej w punkcie "wskazówki" na godzinie 12-tej podłożonym możliwie równolegle do muszli. Wyjąć przesłonę i przetwornik. Z zestawu padów Audio123 bierzemy przesłonę i kładziemy na niej tą firmową od T90 zamszem do góry. Taką kanapkę umieszczamy centralnie na dnie muszli zamszem w stronę przetwornika. Wkładamy przetwornik i wciskamy pierścień na swoje miejsce aż się pozatrzaskuje. Zakładamy pady Audio123. Ze względu na dłuższe "rękawy", w niektórych miejscach się one podwiną, ale to nie problem. Poprawiamy założenie padów, żeby były otworem centralnie przed przetwornikiem. Można palcem skorygować okrągłość otworu przy okazji.

W wyniku poszukiwań wg. instrukcji dostałem 2 różne wersje padów - Velvet, Leather. W żadnej na zdjęciach nie widać zamszu, za to widać gąbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

aż dziwne że taka renomowana firma nie zna się na sprzęcie tak jak ty

 

Każ zamknąć firmy tuningowe, bo to niemożliwe, żeby się lepiej znali od producentów samochodów.
W punkt.

Tu nawet nie chodzi o polepszenie. O dostosowanie pod to co chcę. Masówka to kompromis. Nikt mi nie broni zczipować diesla do 200 koni i mieć spalanie 15litrów. Ale mogę i zrobić to w drugą stronę i zejść ze spalaniem do czterech.

Tak samo K551 na stoku są świetne ale nieco chudsze od moich. Nie gorsze. Inne, ale nadal blisko mojego ideału, więc wystarczyły ręce Perula, fizelina i lutownica i mam co mi się cholernie podoba.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem rozczarowany, bo:

- K1000 ani SR-009 nie nadają się na moje słuchawki (ergonomia, cena, brak dostatecznej atencji w traktowaniu posiadanych przedmiotów martwych)

- moje T90 są przerobione i zrekablowane

- nie muszę mieć najlepszych słuchawek tak jak nie będę nigdy miał najlepszego samochodu

- statystyki pokazują, że jestem typem, który sięga po głównie jedne słuchawki mimo posiadania większej ich liczby czasem. Po PS1000 to są T90.

- odczuwam satysfakcję z uzyskiwania 90% efektu za 10% ceny

 

Niemniej jednak:

- potrzebuję "mikroskopu" i go mam

- po pierwszym modzie to nie tylko mikroskop, ze zredukowaną tendencją do karykatury

- po drugim modzie funkcja mikroskopu bez ujmy przechodzi na drugi plan

- nie spotkałem słuchawek mających mi więcej do zaoferowania niż grzebane T90 w przytomnej cenie (nie słuchałem wszystkiego, ale w podobnej kasie lipa)

 

 


aż dziwne że taka renomowana firma nie zna się na sprzęcie tak jak ty

Każ zamknąć firmy tuningowe, bo to niemożliwe, żeby się lepiej znali od producentów samochodów.
W punkt.
Tu nawet nie chodzi o polepszenie. O dostosowanie pod to co chcę. Masówka to kompromis. Nikt mi nie broni zczipować diesla do 200 koni i mieć spalanie 15litrów. Ale mogę i zrobić to w drugą stronę i zejść ze spalaniem do czterech.
Tak samo K551 na stoku są świetne ale nieco chudsze od moich. Nie gorsze. Inne, ale nadal blisko mojego ideału, więc wystarczyły ręce Perula, fizelina i lutownica i mam co mi się cholernie podoba.

 

O to to! Samochód bardzo dobry dla mnie może być nieciekawy dla kogoś innego. Tak jak ja nie rozumiem dumy posiadaczy wielu samochodów, których ja bym nigdy nie kupił. To samo jest ze słuchawkami i sprzętem audio w ogólności. Jak miałem benzyniaka, to prostym gadżetem udawało mi się poprawić jego reakcje na pedał gazu (nie chodzi o magnetyzer). Teraz jeżdżę tylko dieslem i też lubię sobie podrasować paliwo, bo mi silnik pracuje inaczej. Nie chipowałem go, bo mi odradził znawca tematu nota bene z tutejszego forum. Nauczyłem się trochę innego stylu jazdy niż z benzyniaka, i już mi trochę mniej pali tam, gdzie i tak bym szybciej nie pojechał. Itd.

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonalnie bardzo mi przypominają GR07 - strasznie podobne granie (przynajmniej jak się T90 wepnie w zestaw Cayina)

 

Może mają trochę wspólnego ze sobą, ale GR07C, IMO na pewno nie mają tak wiercącej góry jak T90. Beyery zdecydowanie jaśniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tonalnie bardzo mi przypominają GR07 - strasznie podobne granie (przynajmniej jak się T90 wepnie w zestaw Cayina)

 

Może mają trochę wspólnego ze sobą, ale GR07C, IMO na pewno nie mają tak wiercącej góry jak T90. Beyery zdecydowanie jaśniejsze.

 

Na Cayin iHA-6 w trybie prądowym nie ma tej wiercącej i sybilizującej góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności