Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Beyerdynamic


Witax

Rekomendowane odpowiedzi

Źałuję że nie kupiłem od Ciebie tych 1350 oscar. Może to byłby taki sam fart jak przy T50p :) . Niestety trudno dorwać teraz używki w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa... zabawne, że nabywca nie był zachwycony i chciał zwracać. pisał mi, że w końcu je sprzeda. uzytkownik nazywa się

Sonowicz. odezwij się, może Ci je opchnie.

A właśnie apropo tych dt 880/990, to mam do was pytanie, czy porównywaliście je bezpośrednio z hd600/650?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie apropo tych dt 880/990, to mam do was pytanie, czy porównywaliście je bezpośrednio z hd600/650?

 

Kiedyś porównywałem DT880 Pro oraz HD580

Te drugie grają gęściej i ciemniej, mają więcej basu, ale nie jest tak dobry technicznie. Wysokich mają mniej i są średniej jakości. Średnica w Beyerdynamicach jest lekko wycofana, są one jasne, znakomite pod względem technicznym. Senki są również szczególowe, ale nie aż tak. Ogólnie pierwsze są to typowe słuchawki kładące nacisk na analize nagrania, HD580 natomiast są relaksujące i uniwersalne, sprawdzą się w każdym gatunku. Mi osobiście bardziej odpowiadały DT880

Edytowane przez selphy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie apropo tych dt 880/990, to mam do was pytanie, czy porównywaliście je bezpośrednio z hd600/650?

 

Kiedyś porównywałem DT880 Pro oraz HD580

Te drugie grają gęściej i ciemniej, mają więcej basu, ale nie jest tak dobry technicznie. Wysokich mają mniej i są średniej jakości. Średnica w Beyerdynamicach jest lekko wycofana, są one jasne, znakomite pod względem technicznym. Senki są również szczególowe, ale nie aż tak. Ogólnie pierwsze są to typowe słuchawki kładące nacisk na analize nagrania, HD580 natomiast są relaksujące i uniwersalne, sprawdzą się w każdym gatunku. Mi osobiście bardziej odpowiadały DT880

Ja miałem okazje porównywać DT990pro z HD600 (które z tego co mi wiadomo są bardzo podobne do HD580, mam rację?).

Beyerki to typowe granie V-ką, kładą nacisk na bas i górę. Mi się podbita góra podoba, ale o basie nie mogę tego samego powiedzieć, dla mnie jest go trochę za dużo. Środek mógłby być trochę wypchnięty, a bas uszczuplony i lepiej kontrolowany.

Senki są bardziej płaskie, góry jest sporo mniej, ale ogólnie słuchawki są bardziej szczegółowe niż DT990pro.

Kiedyś wybrałem Senki, ale dziś nie, wróciłem do 990. Rożnica w cenie IMO nie jest adekwatna, HD600 są za drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że basu mniej w HP100, ale jak wypada środek i góra? Które są bardziej szczegółowe?

 

Nie wiem jak wypada bezpośrednie porównanie. Ale HP100 średnice mają kapitalną, organiczną, szczegółową, z wyszukaną barwą. Góra jest również dobra... dobra o tyle, że jest szczegółowo crispy, ale gładka wyrafinowana i niemęcząca. Nie jest "grado like" ale niczego jej nie brakuje. Dla mnie to one nie do końca grają jak zamknięte... Jeśli ktoś oczekuje brzmienia typowego jak dla zamkniętych czy półotwartych to może się zawieść. Nie ma dociążenia, nie słychać zbytnio pogłosów, jest swobodna scena i trochę odchudzony przekaz, za to jakość jest 1 klasa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie bèdzie wersja typu K551 ? Bo opis na to wskazuje. Są też nowe 1350 CC z większymi padami i innym kablem

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej w posiadaniu T-70P, DT-990ED 05, stare DT-990PRO, DT-150 dla czolgisty ;). Teraz na stanie mam, DT-770PRO LE i DT-880Premium 600ohm (te drugie najlepsze, z tych BD co juz mialem).

MrB jak cos, to jestem nastepny w kolejce po DT-990PRO ;)), najchetniej 600ohm, wiec raczej zapowiada sie dlugie polowanie ;).

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT990 PRO są tylko 250 ohm, więc raczej chodzi o polowanie na inną, starszą odmianę DT990 :)

 

 

Są, tylko bardzo rzadko występują.

 

http://www.madooma.com/shopHP/neu_beyerdynamic/BEYERDYNAMIC_DT_990_PRO_600_Ohm_Studio-Kopfhoerer_DT990.html

Edytowane przez selphy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem w posiadaniu starych DT990 600, do tego ładnie zrecablowanych, trochę załuję, że sprzedałem, wtedy mi się nie podobały, ale minęło trochę czasu, gusta się zmieniły, repertuar też, teraz chętnie bym ich sobie posłuchał...

 

takie ładne były:

 

http://sdrv.ms/10nFZV3

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to dołączam z moimi DT 990 PRO :D

Które jeszcze sobie otworzyłem :wub:
http://forum.mp3store.pl/topic/100064-beyerdynamic-dt990-pro-full-open-mod/page-2#entry909359

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedzieli nowe słuchawki:

 

 

CUSTOM ONE STUDIO - niby takie jak COP ale z 250Ω i dłuższym poskręcanym (nie wiem jak to sie mówi, jak kiedys w telefonach) kablem, i nnymi padami

CUSTOM ONE TESLA - inny przetwornik

T51p - nowe pady i przetworniki, pilo na kablu

i nowy wzmacniacz A20 i nowe wersje kolorystyczne COP-ów, i kabel z mokrofonem do COP-ów

 

http://www.phileweb.com/news/d-av/201305/11/33020.html

 

Zapiszcie mnie do klubu z moimi COPami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedzieli nowe słuchawki:

 

 

CUSTOM ONE STUDIO - niby takie jak COP ale z 250Ω i dłuższym poskręcanym (nie wiem jak to sie mówi, jak kiedys w telefonach) kablem, i nnymi padami

CUSTOM ONE TESLA - inny przetwornik

T51p - nowe pady i przetworniki, pilo na kablu

i nowy wzmacniacz A20 i nowe wersje kolorystyczne COP-ów, i kabel z mokrofonem do COP-ów

 

http://www.phileweb.com/news/d-av/201305/11/33020.html

 

Zapiszcie mnie do klubu z moimi COPami

 

Za późno, byłem pierwszy :P

 

W sumie liczyłem na Custom Two, a tutaj tak trochę kotlet. Chociaż COP z Tesla chętnie bym posłuchał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności